• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Utorok, 25.1.2022Meniny má Gejza
Bratislava

Učiteľ radí: Tieto 4 kroky nesmiete vynechať pri výbere školy pre dieťa

  • 10:17 28.11.2021
  • Svet
Učiteľ radí: Tieto 4 kroky nesmiete vynechať pri výbere školy pre dieťa

Rodičia, predtým, ako svojmu dieťaťu zvolíte školu, dobre zvážte tieto štyri kroky. Na deň otvorených dverí pritom ani nepomyslite!

Každý rodič sa raz ocitne na križovatke, z ktorej bude musieť zvoliť správnu cestu pre svoje dieťa. Výber správnej školy je pritom veľmi dôležitý, pretože rozhoduje prakticky o celej budúcnosti dieťaťa – o tom, v akom bude kolektíve, čomu sa bude v dospelosti venovať a aký ďalší akademický postup môže očakávať.

Niektorí rodičia sa pri výbere školy pre dieťa ocitajú pred bránami vzdelávacích zariadení prvýkrát odkedy ich ako adolescenti sami opustili. Je pre nich preto ťažké sa orientovať v kritériách, ktoré by pre školu mali stanoviť. Našťastie sa im ponúka rýchla pomoc od britského učiteľa Daniela Steela, ktorý menuje štyri hlavné kroky, ktoré treba vykonať pred konečným rozhodnutím.

1. Zoznámte sa s vedením

Chrbtovou kosťou celej inštitúcie je jej vedenie. Učitelia a riaditeľ alebo riaditeľka sú prví, kto sa stará o pozitívny vývoj dieťaťa, triedy a celej školy.

„Zatiaľ čo učitelia sú v prvej línii, vedenie školy utvára celkový dojem a smer, ktorým sa škola uberá,“ vysvetľuje Steel, podľa ktorého by ste sa mali porozprávať s budúcim triednym učiteľom, zástupcami riaditeľa aj samotným riaditeľom o tom, aká je ich vízia pre deti aj školu.

To, či učiteľom naozaj záleží na žiakoch, zistíte aj podľa toho, či si pamätajú ich mená alebo či vedia, čo sa deje v triede.

2. Ako sa starajú o tých, ktorí potrebujú väčšiu oporu?

Steel rodičom odporúča zistiť, akým spôsobom škola obohacuje študentov a akú formu podpory im poskytuje, ak ju potrebujú. Učiteľ ďalej vysvetľuje, že pedagógovia, ktorí dobre poznajú svojich žiakov, tiež dokážu nájsť spôsob, ako im z učenia vytvoriť hodnotný a zábavný zážitok.

Podľa Steela by ste sa pri výbere školy mali vyhnúť takým, ktoré pristupujú ku každému žiakovi rovnako.

3. Opýtajte sa žiakov

Určite viete, že škola nie je len o hodinách, ale aj o tom, čo sa deje cez prestávky a po vyučovaní. Celkový obraz o dianí v škole získate najmä vďaka žiakom.

„Zistite, či ukazujú známky rešpektu a pokory – všímajte si to aj na maličkostiach, napríklad či niekomu podržia dvere, oslovujú iných menami alebo či skáču druhým do reči,“ radí Steel.

4. Deň otvorených dverí vynechajte

Deň otvorených dverí je pre väčšinu škôl spôsob, ako v čo najkratšom čase ohúriť čo najviac rodičov a detí. Ak si však chcete pozrieť školu zo všetkých uhlov, mali by ste ju navštíviť radšej počas bežného dňa, keď zamestnanci nie sú takí pripravení na návštevu.

„Pamätajte si, že žiadna škola nie je dokonalá, ale rozhliadajte sa a bavte sa (a ak sa vám niečo zapáči, určite o tom dajte vedieť vedeniu, ktoré takéto ocenenie vďačne využije aj v ďalšej praxi),“ radí učiteľ.

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Info.sk, DP, thesun.co.uk
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Skontrolujte si toto nastavenie na WhatsApp, iba takto sa uchránite pred novými útokmi

Skontrolujte si toto nastavenie na WhatsApp, iba takto sa uchránite pred novými útokmi

DNES - 7:44Zaujímavosti

Populárna aplikácia na posielanie správ čelí rôznym útokom, ktoré ohrozujú používateľov. Zmena nastavení vám ale dokáže pomôcť ochrániť sa pred nimi.

Video: Golfistov prekvapil vytrvalý krab. Takto sa im pomstil za posmech

Video: Golfistov prekvapil vytrvalý krab. Takto sa im pomstil za posmech

VČERA - 22:03Zaujímavosti

Keď spoznali silu kraba, smiech ich prešiel.

Video: Muž chcel ochrániť svojich psov, holými rukami vyhnal z domu medveďa

Video: Muž chcel ochrániť svojich psov, holými rukami vyhnal z domu medveďa

VČERA - 21:32Zaujímavosti

Američan sa nenechal zastrašiť predátorom z lesa, a medveďa odohnal holými rukami.

Video: Motorkár počas jazdy zaklopal na okno vodiča auta. Toto mu chcel odkázať

Video: Motorkár počas jazdy zaklopal na okno vodiča auta. Toto mu chcel odkázať

VČERA - 21:03Zaujímavosti

Vodič auta zostal v šoku po tom, ako mu za jazdy zaklopal na okno motorkár. Mal však preňho dôležitý odkaz.