• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Pondelok, 17.1.2022Meniny má Nataša
Bratislava

Facebook varuje: Policajti využívajú falošné účty na sledovanie občanov

  • 20:03 22.11.2021
  • Los Angeles
Facebook varuje: Policajti využívajú falošné účty na sledovanie občanov

Spoločnosť Facebook adresovala polícii varovanie po tom, čo odhalila sledovanie občanov prostredníctvom falošných účtov na sociálnej sieti.

Spoločnosť Facebook žiada, aby polícia v Los Angeles prestala používať „fiktívne“ účty na sledovanie občanov. Spoločnosť Meta Platforms, ktorá vlastní Facebook, adresovala otvorený list šéfovi polície Los Angeles Michelovi Mooreovi.

„Podľa Brennan Center for Justice a mediálnych správ policajné oddelenie Los Angeles (“LAPD”) inštruovalo svojich dôstojníkov, aby si vytvorili falošné (alebo “fiktívne”) účty na Facebooku a vydávali sa za legitímnych používateľov,“ uvádza sa v liste.

Facebook nesúhlasí s praktikami LAPD, ktoré vyslovene inštruuje policajných príslušníkov, aby si zakladali falošné účty na sociálnych sieťach. Ako uvádza: „Dokumenty tiež naznačujú, že zásady LAPD jednoducho umožňujú policajtom vytvárať falošné účty pre „online vyšetrovaciu činnosť“.“

Toto správanie porušuje zmluvné podmienky Facebooku. Výzva spoločnosti Meta prišla po tom, ako britské noviny The Guardian odhalili, že policajné oddelenie spolupracovalo s technologickou spoločnosťou na analýze údajov zo sociálnych médií, aby mohli vyriešiť zločiny.

Policajné oddelenie malo v roku 2019 spolupracovať s Voyager Labs, aby dávali pozor na „vznikajúce hrozby“. To mohlo zahŕňať prezeranie profilov používateľov na Facebooku, ich priateľov, príspevky a používateľské mená.

V otvorenom liste Meta dodáva: „Pevne veríme v princíp slobody prejavu a snažíme sa vytvoriť prostredie, kde ľudia môžu konať podľa svojich slobôd. Ľudia na našich platformách vyjadrujú svoj názor, spájajú sa s ostatnými, aby propagovali spoločné veci, zdieľali svoje osobné skúsenosti a organizovali aktivity chránené prvým dodatkom. Naším zámerom je, aby tak urobili v priestore, ktorý je bez nezákonného dohľadu zo strany vlády alebo agentov konajúcich neautentickým spôsobom."

V liste sú uvedené druhy správania, ktoré porušujú pravidlá Facebooku, ako je vytváranie falošného účtu pod falošným menom a používanie obrázkov s úmyslom oklamať ľudí. V liste sa tiež uvádza, že používanie tretích strán na zhromažďovanie údajov z Facebooku na účely sledovania nie je povolené.

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Info.sk, TM, theguardian.com, about.fb.com
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Psychiatri rozhodli: Tieto známe filmy najlepšie stvárňujú správanie psychopata

Psychiatri rozhodli: Tieto známe filmy najlepšie stvárňujú správanie psychopata

VČERA - 21:07Zaujímavosti

Najlepšie ukážky správania psychopatov môžeme vidieť aj v niektorých filmoch. Psychiatri vybrali tie najlepšie z nich.

Žena sa nakazila dvomi rôznymi variantmi covidu: Z tohto rozdielu som ostala v šoku

Žena sa nakazila dvomi rôznymi variantmi covidu: Z tohto rozdielu som ostala v šoku

VČERA - 19:37Zaujímavosti

Rozdiel medzi variantom delta a omikron nového koronavírusu podľa Austrálčanky nijako nesúvisí s príznakmi, ktoré sa ochoreniu COVID-19 tradične pripisujú.

Video: Ako si urobiť objemný cop v dvoch krokoch

Video: Ako si urobiť objemný cop v dvoch krokoch

VČERA - 11:06Zaujímavosti

Ak si chcete uviazať skutočne objemný konský chvost, stačí poznať túto techniku.

8 spôsobov, akými si denne ničíte matrac

8 spôsobov, akými si denne ničíte matrac

20:09 15.01.2022Zaujímavosti

Správne udržiavaný matrac môže slúžiť svojmu majiteľovi niekoľko rokov. Zistite, čo môžete spraviť preto, aby ste jeho stav udržali v čo najlepšom stave čo najdlhšie.

Ste súčasťou správneho vzťahu? Rozhoduje o tom jediná otázka, tvrdí terapeutka

Ste súčasťou správneho vzťahu? Rozhoduje o tom jediná otázka, tvrdí terapeutka

17:41 15.01.2022Zaujímavosti

Psychologička, ktorá sa zaoberá párovými terapiami, kladie svojim klientom vždy tú istú otázku, podľa ktorej sami zistia, či sa nachádzajú v tom správnom vzťahu.