• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Štvrtok, 9.12.2021Meniny má Izabela
Bratislava

Čomu vďačia Indky za pevné a dlhé vlasy? Tento trik pri spaní prináša niekoľko pozitív

  • 7:54 21.11.2021
  • Bratislava
Čomu vďačia Indky za pevné a dlhé vlasy? Tento trik pri spaní prináša niekoľko pozitív

Dlhé, lesklé a hebké vlasy už nemusia byť len vaším večným snom. Inšpirujte sa starostlivosťou, akú im vedia dopriať jedine ženy v Indii.

Len máloktorá žena zo Západu sa môže pochváliť rovnako dlhou a zdravou hrivou akú vídame u Indiek. Ženy na východe môžu za svoje husté a lesklé kadere vo veľkej miere vďačiť aj genetike, no bez správnej starostlivosti by o ne rýchlo prišli.

Tajomstvá správnej opatery o korunu krásy sa v Indii dedia z generácie na generáciu. Zvlášť jedno z nich je veľmi nenáročné, no pritom nesmierne efektívne z viacerých dôvodov. Hovoríme o zapletaní vlasov do vrkoča pred spaním.

Vlasy, ktoré počas spánku odpočívajú spolu s nami vo vrkoči, sú cez deň lesklejšie a na pohľad hustejšie. Okrem toho sa počas noci menej poškodia, než ako keď by boli rozpustené. Pozrime sa aj na ďalšie výhody, prečo sa to oplatí:

1. Ochrana pred rozštiepenými končekmi

Pravidelné zastrihávanie končekov je jediný spôsob, ako vlasy ozdraviť a ako sa zbaviť ich štiepenia. Dôležitá je však aj prevencia, ktorá môže predĺžiť interval medzi jednotlivými strihaniami.

K rozštiepeniu končekov vlasov dochádza najmä kvôli častému používaniu agresívnych chemikálií vo vlasových prípravkoch a tepla z fénu či žehličky. K ich vzniku prispieva aj spánok s rozpustenými vlasmi.

Keď sa v noci počas spánku prehadzujeme na posteli, medzi vlasmi a vankúšom vzniká trenie, ktoré napokon vedie k lámaniu zdravých vlasov. Ak si ich večer začnete zapletať do vrkoča, ochránite ich pred takýmto poškodením.

2. Väčší lesk

Na to, aby vlasy boli lesklé, potrebujú dostatok vlahy. Väčšina kozmetických prípravkov preto sľubuje hydratáciu. K úbytku vlahy dochádza aj počas noci, keď vlasy prichádzajú do kontaktu s vankúšom a matracom. Tomuto problému sa však čiastočne dá zamedziť ich zapletaním do vrkoča.

3. Vlasy bez uzlíkov

Nejedna žena s dlhšími vlasmi sa ráno musí česať len preto, že sa jej počas noci zamotajú vlasy. Tento problém opäť pomôže vyriešiť jednoduchý vrkoč, ktorý sa tiež stará o to, aby ste si zbytočne nevytrhli ďalšie vlasy pri rozmotávaní uzlíkov.

4. Skrotené vlasy

Produkty, ktoré sľubujú skrotenie nepoddajných vlasov, poskytujú len krátkodobé riešenie. Ak si však začnete vlasy na noc zapletať do vrkoča, vyhnete sa nepoddajnosti aj statickej elektrine, pre ktorú sa často nedajú učesať.

5. Rýchlejší rast

Poškodenie vlasov je možné pozorovať navonok, ale aj cítiť na dotyk. Vlasy, ktoré sú poškodené, rastú pomalšie a nedokážu sa dostatočne regenerovať, takže sa často lámu a štiepia. Zapletanie vlasov do vrkoča navyše vedie k prirodzeným vlnám, vďaka čomu sa môžete vyhnúť tepelnej úprave.

6. Viac času ráno

Ak nie ste ranné vtáča, zapletanie vlasov do vrkoča vám ráno môže dopriať pár minút spánku navyše. Ako sme už povedali, zapletené vlasy počas noci sa ráno premenia na jemné vlny, ktoré relatívne dlho vydržia. Vlasy sa okrem toho zaobídu aj bez česania.

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Info.sk, DP, brightside.me
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Herec a režisér Ladislav Smoljak by sa dnes dožil 90 rokov

Herec a režisér Ladislav Smoljak by sa dnes dožil 90 rokov

DNES - 7:15Zaujímavosti

Ladislav Smoljak bol nerozlučným tvorivým partnerom Zdeňka Svěráka, s ktorým založil legendárne Divadlo Járy Cimrmana.

Video: Pilot si nad oceánom všimol záhadné svetlá. Bola to celá flotila UFO, tvrdí

Video: Pilot si nad oceánom všimol záhadné svetlá. Bola to celá flotila UFO, tvrdí

VČERA - 21:54Zaujímavosti

Musí to byť UFO, tvrdí pilot o prízraku, ktorý počas letu spozoroval nad morskou hladinou.

Video: Policajti naháňali pašerákov na člne, takýto manéver ich prekvapil

Video: Policajti naháňali pašerákov na člne, takýto manéver ich prekvapil

VČERA - 21:20Zaujímavosti

V snahe uniknúť policajtom na mori sa pašeráci drog uchýlili k núdzovému riešeniu.

Elon Musk varuje pred zánikom civilizácie. Prezradil, ako tomu zabrániť

Elon Musk varuje pred zánikom civilizácie. Prezradil, ako tomu zabrániť

VČERA - 20:03Zaujímavosti

Zakladateľ spoločností SpaceX a Tesla varoval, že ľudstvu môže byť koniec.

Najväčšia hrozba pre život na Zemi? To, čo sa stalo pred 75.000 rokmi, hrozí aj dnes

Najväčšia hrozba pre život na Zemi? To, čo sa stalo pred 75.000 rokmi, hrozí aj dnes

VČERA - 8:06Zaujímavosti

Pred desiatkami tisíc rokov došlo na Zemi k udalosti, ktorá takmer celkom vyhladila ľudskú rasu. Ak možno niečo považovať za prirodzenú hrozbu pre človeka, je to práve toto, myslí si dánsky vedecký redaktor.