• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Štvrtok, 27.1.2022Meniny má Bohuš
Bratislava

Bývalá zamestnankyňa supermarketu prezradila veci, z ktorých sa dvíha žalúdok

  • 7:26 14.11.2021
  • Svet
Bývalá zamestnankyňa supermarketu prezradila veci, z ktorých sa dvíha žalúdok

Žena, ktorá v minulosti pracovala v supermarkete, prezradila niekoľko šokujúcich informácií.

Zamestnanci supermarketov majú množstvo príjemných aj nepríjemných skúseností z práce. Musia sa zaoberať požiadavkami zákazníkov aj sa starať o čistotu prevádzky. Väčšina z nás netuší, čím si zamestnanci v obchodoch prechádzajú.

Jedna bývalá zamestnankyňa obľúbeného britského supermarketu sa rozhodla podeliť o niekoľko prekvapivých informácií. Žena z juhovýchodného Anglicka pracovala v supermarkete sedem rokov až do roku 2014 a povedala, že si to „užila“, pretože to bola jej prvá skutočná práca.

Bývalá zamestnankyňa supermarketu pre denník The Sun uviedla, že si počas práce v obchode našla niekoľko priateľov na celý život. Je presvedčená, že pre prácu v maloobchode sú dobré priateľstvá kľúčové. Povedala: „Pracovala som na niekoľkých oddeleniach, začínala som v pekárni, až kým som nedostala alergiu na čistiaci prostriedok.“

Potom prešla na nočné zmeny, pretože sú omnoho lepšie platené. Za skutočný prínos pre maloobchod považuje zamestnancov, ktorí sú skvelí aj preto, že si toho od zákazníkov veľa vytrpia. „Ale poviem vám, že manažment môže byť trochu... temperamentný,“ priznala.

Bývalá zamestnankyňa pracovala s niekoľkými úžasnými manažérmi, ktorí pre svojich zamestnancov išli nad svoj rámec, ale pracovala aj s niektorými, ktorí neboli až takí skvelí. Celkovo povedala, že práca v supermarkete nebola hrozná skúsenosť a zažila tam skvelé časy - vďaka personálu, nie zákazníkom.

Práca však mala aj niekoľko negatívnych aspektov. Komplikoval ju najmä fakt, že pracovala na filiálke v študentskom meste, ktoré bolo často plné opitých študentov. Následkom toho musela čistiť množstvo telesných tekutín. „Dokonca sa mi stalo, že ma študent ovracal, kým som mu stihla doniesť vedro,“ uviedla s tým, že to však nebolo to najnechutnejšie.

Najhoršie sú podľa nej toalety. „Ak ste zákazník, skúste sa im vyhnúť - dokonca aj toaletám len pre zamestnancov! Raz sme v obchode museli riešiť problém s názvom ‚fantómový fekalista‘ – človek, ktorý pravidelne každý deň po sebe nespláchol,“ uviedla a dodala, že kvôli nemu museli vyvesiť oznamy.

Bývalá pracovníčka supermarketu prezradila, že najlepší čas na nakupovanie počas dňa je medzi 7:00-8:00, o 11:00 alebo o 20:00. Zákazníci si často neuvedomujú, že ak sú hrubí k zamestnancovi, stane sa z nich nekonečný vtip alebo príbeh, ktorý každému rozprávajú. Zákazníci by mali byť na pracovníkov supermarketov milí, pretože udržiavajú služby v chode aj za najhorších podmienok, čo sa ukázalo najmä počas pandémie COVID-19.

Mnohých ľudí tiež prekvapuje, koľko pekárenských výrobkov je zmrazených. Ako uviedla: „Mojou úlohou v pekárni bolo rozmrazovať pečivo alebo ho občas vraziť do rúry na 20 minút. V obchode sa toho veľa neupečie, pokiaľ nejdete do pekárne, ktorých je v súčasnosti veľmi málo."

„Je to dosť otrasné, koľko sa vyhodí, najmä pekárskeho tovaru. Na konci noci ide všetko do koša,“ dodala bývala zamestnankyňa. Sama sa snažila nejaké jedlo dať bezdomovcom, no narazila na množstvo právnych problémov. To by sa podľa nej malo zmeniť. Jedinou výhodou bolo, že aspoň šišky sa nevyhadzovali, pretože ich dodávateľ rozdal zamestnancom.

Bývalá pracovníčka supermarketu prezradila aj vtipné spomienky, ktoré mala na prácu v obchode. Urobili iniciatívu na zlepšenie morálky zamestnancov s názvom ‚zábava v práci‘. Tá zahŕňala rôzne aktivity na 10-minútovú zábavu počas dňa. Keď na nočnej zmene neboli žiadni zákazníci, zvykli pretekať v uličkách a dokonca zorganizovali charitatívne preteky v jazde na stacionárnych bicykloch.

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Info.sk, TM, thesun.co.uk
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Pôrodná asistentka: Týmto veciam sa v pôrodnej sále vyhnite

Pôrodná asistentka: Týmto veciam sa v pôrodnej sále vyhnite

DNES - 9:18Zaujímavosti

Pôrodné asistentky pomáhajú priviesť na svet tisíce detí, a tak niet pochýb o tom, že majú celý proces pôrodu v malíčku. Jedna z nich prezrádza, čomu by sa rodičky mali v nemocnici vyhnúť.

Miliardy používateľov Google Chrome sú vystavení novým bezpečnostným hrozbám

Miliardy používateľov Google Chrome sú vystavení novým bezpečnostným hrozbám

DNES - 7:45Zaujímavosti

Spoločnosť Google odhalila vo svojom internetovom prehliadači Chrome 26 nových bezpečnostných hrozieb

Video: Žiačku základnej školy donútili jesť z koša, riaditeľka sa ešte aj prizerala

Video: Žiačku základnej školy donútili jesť z koša, riaditeľka sa ešte aj prizerala

VČERA - 21:27Zaujímavosti

Pomocníčka v kuchyni prinútila 9-ročnú žiačku zjesť pečivo, ktoré predtým vyhodila do koša. Riaditeľka sa celému incidentu prizerala.

Video: Takto dokážete upraviť podprsenku, aby ste mohli mať odhalený chrbát

Video: Takto dokážete upraviť podprsenku, aby ste mohli mať odhalený chrbát

VČERA - 20:56Zaujímavosti

Žena ukázala, ako prerobiť podprsenku, aby bola vhodná do šiat s odhaleným chrbtom.

Video: Túto chybu pri ukladaní pohárov nerobte. Takto ušetríte miesto a zabránite nehodám

Video: Túto chybu pri ukladaní pohárov nerobte. Takto ušetríte miesto a zabránite nehodám

VČERA - 20:26Zaujímavosti

Vďaka týmto trom trikom budete mať viac miesta v skrinkách.