• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Štvrtok, 9.12.2021Meniny má Izabela
Bratislava

Ivana Gottová odpremiérovala v Bratislave dokumentárny film Karel

  • 21:35 09.11.2021
  • Bratislava
Ivana Gottová odpremiérovala v Bratislave dokumentárny film Karel

Film Karel vstúpi do slovenskej kinodistribúcie 11. novembra.

Slovenská premiéra dokumentárneho filmu Karel, ktorý zachytáva posledný rok života fenomenálneho speváka Karla Gotta, sa v utorok uskutočnila v Bratislave. Celovečerný dokument o výnimočnom umelcovi osobne predstavili jeho hlavná producentka Ivana Gottová a režisérka Olga Malířová Špátová.

Po tom, ako manželovi aj celej našej rodine vstúpila na konci roku 2017 opäť do života ťažká choroba, si bol plne vedomý toho, ako málo času mu na tomto svete zostáva. Naučili sme sa spolu radovať z každého ďalšieho dňa, žiť iba v prítomnosti. Zároveň sme do tej prítomnosti prizvali aj minulosť. Manžel sa rozhodol, že chce, aby tu po ňom zostalo niečo viac než iba piesne. Darček pre jeho verných fanúšikov. Obraz jeho životnej cesty. Kniha, ale aj film,“ približuje genézu dokumentu Gottová. Potvrdila, že legendárny zlatý slávik veľmi túžil po filmovom dokumente o svojom živote: „Záležalo mu na tom, aby vznikol pravdivý film nielen o jeho práci, ale aj o krásnych a harmonických vzťahoch v našej rodine.“

Gottova manželka priznala, že ona si, naopak, súkromie vždy úzkostlivo chránila, s režisérkou Olgou Malířovou Špátovou urobili výnimku. „Bola nám sympatická už vtedy, keď s mojím manželom natáčala dokument k jeho sedemdesiatym narodeninám. Páčilo sa nám, že napriek svojmu mladému veku mala o filme jasnú predstavu. Okrem toho bola ústretová a pokorná. Natáčala vždy nenápadne a potichu, iba v sprievode najužšieho štábu – väčšinou len ona a zvukár,“ komentovala spoluprácu s režisérkou, ktorá natáčala Karla Gotta celý jeden rok.

Film nie je prehliadkou jeho nespornej slávy, speváckeho talentu a úspechov. Fenomenálneho speváka ukazuje ako Karla – nadšeného maliara, milujúceho manžela a otca. V dokumente nechýba ani Gottov povestný nadhľad a humor. „Zrejme práve v dôsledku toho, že si Karel prechádzal ťažkou chorobou, bol vo svojich názoroch na život otvorený a pokorný,“ hovorí Špátová. Gotta zachytila nielen pri vystúpeniach, stretnutiach s fanúšikmi, ale najmä v domácom prostredí – v Prahe, na chalupe alebo v dedinke, kde strávil detstvo. Spevák sa vo filme vydáva na miesta, ktoré zohrali v jeho živote dôležitú úlohu. Jeho fanúšikovia sa môžu tešiť aj na viacero nečakaných spomienok. „Náš film nesmie byť nuda,“ hovoril počas natáčania Karel Gott režisérke, ktorá v dokumente využila aj množstvo málo známych archívnych materiálov.

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Info.sk, TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Svetoznámy hviezdny tenor José Carreras jubiluje

Svetoznámy hviezdny tenor José Carreras jubiluje

7:04 05.12.2021Kultúra

Jeden z najslávnejších operných spevákov, ktorý má prezývku „najmilší človek v opernom svete“, sa dožíva v nedeľu 5. decembra 75 rokov.

Islandská skupina GusGus mieri na Slovensko

Islandská skupina GusGus mieri na Slovensko

14:50 02.12.2021Kultúra

Po troch rokoch vystúpia na Slovensku obľúbenci z Islandu, elektronická skupina GusGus.

Grape festival sa na najbližšie ročníky sťahuje do Trenčína

Grape festival sa na najbližšie ročníky sťahuje do Trenčína

11:33 01.12.2021Kultúra

Festival Grape zverejnil svoje nové miesto konania. Dočasným domovom mu bude letisko Trenčín. Grape festival 2022 sa tam uskutoční 12. a 13. augusta.

Historicky prvým headlinerom festivalu Lovestream bude skupina IMT Smile

Historicky prvým headlinerom festivalu Lovestream bude skupina IMT Smile

8:10 01.12.2021Kultúra

Samotný Lovestream festival budú tvoriť tri samostatné hudobné dni, ktoré bude spájať miesto konania.

Člen Beatles George Harrison zomrel pred 20 rokmi

Člen Beatles George Harrison zomrel pred 20 rokmi

6:09 29.11.2021Kultúra

Najmladší člen skupiny Beatles zomrel pred 20 rokmi.