• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Pondelok, 17.1.2022Meniny má Nataša
Bratislava

Unesené dievča žiadalo o pomoc tajným gestom. Takto si zachránilo život

  • 20:21 11.11.2021
  • Kentucky
Unesené dievča žiadalo o pomoc tajným gestom. Takto si zachránilo život

Gesto vzniklo na pomoc ľuďom v ohrození, ktorí potrebujú pomoc.

Nezvestné dievča použilo gesto známe zo sociálnych sietí, vďaka čomu sa podarilo ju zachrániť. 16-ročné dievča z Asheville sedelo na zadnom sedadle auta, ktoré jazdilo po cestách v štáte Kentucky, keď si ho všimol motorkár vo vedľajšom pruhu. Dievča cez okno motorkárovi zdanlivo mávalo, no muž rýchlo spoznal gesto, ktoré sa rozšírilo na sociálnej sieti TikTok.

Dievča vystrelo pred seba dlaň, následne zohlo palec a zovrelo ho v pästi. Ide o signál, ktorý vytvorila nadácia Canadian Women's Foundation a nenápadne naznačuje, že obeť je v ohrození a potrebuje pomoc.

Motocyklista následne zavolal na políciu a oznámil, že zbadal dievča, ktoré použilo gesto značiace ohrozenie. Hoci dispečer a dôstojníci signál nepoznali, zástupcovia šerifa auto na ceste zastavili. Zistili, že v ňom sedí dievča, ktorého rodičia nahlásili jej nezvestnosť pred dvoma dňami.

Zástupcovia šerifa zatkli 61-ročného vodiča Jamesa Herberta Bricka z Cherokee a obvinili ho z únosu. Zároveň čelí obvineniu z prechovávania detskej pornografie, ktorú našli v jeho mobilnom telefóne.

Dievča svojho únoscu pozná, ale nie sú príbuzní, povedal Gilbert Acciardo, referent pre verejné záležitosti úradu šerifa okresu Laurel. Dievča vyšetrovateľom povedalo, že s Brickom cestovalo cez Severnú Karolínu, Tennessee, Kentucky a Ohio, kde mal rodinu. Od rodiny odišiel po tom, čo sa dozvedeli, že dievča je neplnoleté a jej rodina ju nahlásila ako nezvestnú. Následne sa snažila upútať pozornosť motoristov, keď cestovali na juh z Ohia.

Nie je jasné, koľko ľudí videlo gesto dievčaťa, povedal dôstojník Acciardo. Keď policajti zastavili auto, dievča ho ukázalo aj im. "Nemyslím si, že si ktokoľvek z nás uvedomoval, čo to bolo," povedal. "Ale teraz už to vieme."

Brick si pravdepodobne myslel, že len mávala na iné autá a nepokúsil sa ju zastaviť. Acciardo uviedol, že jej gesto je mimoriadne užitočným nástrojom, ktorý by mal byť všeobecne známy.

Foto: Improvisation2021/Shutterstock.com

Milióny ľudí videli videá s týmto gestom na TikTok a YouTube, pričom ho propagovali viaceré neziskové organizácie od apríla 2020. Začalo to ako záchranné lano pre ženy v násilných vzťahoch počas pandémie COVID-19. Ženy ho mohli použiť na videohovoroch ako signál, že potrebujú pomoc.

Canadian Women's Foundation odporúča, aby každý, kto signál uvidí, bezpečne oslovil osobu, ktorá ho použila, ak je to možné. Signál nie je v posunkovej reči, takže je účinný len vďaka všeobecnému povedomiu.

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Info.sk, TM, nytimes.com, canadianwomen.org
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Psychiatri rozhodli: Tieto známe filmy najlepšie stvárňujú správanie psychopata

Psychiatri rozhodli: Tieto známe filmy najlepšie stvárňujú správanie psychopata

VČERA - 21:07Zaujímavosti

Najlepšie ukážky správania psychopatov môžeme vidieť aj v niektorých filmoch. Psychiatri vybrali tie najlepšie z nich.

Žena sa nakazila dvomi rôznymi variantmi covidu: Z tohto rozdielu som ostala v šoku

Žena sa nakazila dvomi rôznymi variantmi covidu: Z tohto rozdielu som ostala v šoku

VČERA - 19:37Zaujímavosti

Rozdiel medzi variantom delta a omikron nového koronavírusu podľa Austrálčanky nijako nesúvisí s príznakmi, ktoré sa ochoreniu COVID-19 tradične pripisujú.

Video: Ako si urobiť objemný cop v dvoch krokoch

Video: Ako si urobiť objemný cop v dvoch krokoch

VČERA - 11:06Zaujímavosti

Ak si chcete uviazať skutočne objemný konský chvost, stačí poznať túto techniku.

8 spôsobov, akými si denne ničíte matrac

8 spôsobov, akými si denne ničíte matrac

20:09 15.01.2022Zaujímavosti

Správne udržiavaný matrac môže slúžiť svojmu majiteľovi niekoľko rokov. Zistite, čo môžete spraviť preto, aby ste jeho stav udržali v čo najlepšom stave čo najdlhšie.

Ste súčasťou správneho vzťahu? Rozhoduje o tom jediná otázka, tvrdí terapeutka

Ste súčasťou správneho vzťahu? Rozhoduje o tom jediná otázka, tvrdí terapeutka

17:41 15.01.2022Zaujímavosti

Psychologička, ktorá sa zaoberá párovými terapiami, kladie svojim klientom vždy tú istú otázku, podľa ktorej sami zistia, či sa nachádzajú v tom správnom vzťahu.