• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Štvrtok, 9.12.2021Meniny má Izabela
Bratislava

Kontaminovaný osviežovač vzduchu zabil dvoch ľudí. Z predaja museli stiahnuť tisíce fliaš

  • 19:36 28.10.2021
  • USA
Kontaminovaný osviežovač vzduchu zabil dvoch ľudí. Z predaja museli stiahnuť tisíce fliaš

Izbový sprej mal za následok úmrtie dvoch ľudí.

Americký obchodný reťazec Walmart musel stiahnuť z predaja tisíce osviežovačov vzduchu. Vo fľaštičkách s izbovou vôňou bola nájdená vzácna smrteľná baktéria, ktorá zabila najmenej dvoch ľudí a dvom ďalším spôsobila ochorenie.

Zákazníci, ktorí si zakúpili aromaterapeutický izbový sprej s drahokamami s esenciálnym olejom Better Homes and Gardens, by ho mali okamžite prestať používať, uviedla spoločnosť. Po stiahnutí približne 3900 fliaš z predaja spoločnosť Walmart vydala stanovisko:

„Súcitíme so štyrmi rodinami, ktoré táto situácia zasiahla. Bezpečnosť zákazníkov je vždy najvyššou prioritou a ako súčasť stiahnutia z trhu proaktívne uvádzame do činnosti plány na upovedomenie zákazníkov a zabránenie ďalšiemu predaju produktov, kým federálne agentúry pokračujú vo vyšetrovaní.“

Foto: TASR/AP/Walmart/CDC

Centrum pre kontrolu a prevenciu chorôb (CDC) vyšetruje niekoľko prípadov nákazy nebezpečnou baktériou Burkholderia pseudomallei, ktorá sa nachádzala v spreji. U nakazených osôb spôsobila baktéria melioidózu, čo je zriedkavé, ale závažné ochorenie, ktoré sa príznakmi podobá na prechladnutie alebo chrípku. CDC vyšetruje štyri prípady infekcií melioidózou spôsobených osviežovačom vzduchu v Georgii, Kansase, Texase a Minnesote, pričom u dvoch ľudí došlo k úmrtiu.

Walmart na svojej webovej stránke uviedol zoznam všetkých obchodov, ktoré predávajú závadný osviežovač vzduchu. Spoločnosť tiež posiela listy alebo e-maily zákazníkom, ktorí si sprej zakúpili, a upozorňuje ich na stiahnutie z trhu. "Walmart poskytne plnú náhradu a ponúkne darčekovú kartu v hodnote 20 dolárov za akékoľvek nepríjemnosti,“ uvádza sa vo vyhlásení spoločnosti.

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Info.sk, TM, cdc.gov, walmart.com
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Poslanci schválili finančný príspevok za očkovanie. Takéto sú podmienky

Poslanci schválili finančný príspevok za očkovanie. Takéto sú podmienky

DNES - 12:04Ekonomické

Seniori budú mať nárok na finančný príspevok za očkovanie.

Z viacerých častí Bratislavy hlásili zápach plynu

Z viacerých častí Bratislavy hlásili zápach plynu

DNES - 10:49Ekonomické

Pre zápach plynu, ktorý obyvatelia Bratislavy cítili v stredu (8. 12.) večer na viacerých miestach hlavného mesta, prijala SPP - distribúcia na svojej poruchovej linke vyše 80 hovorov. Pre TASR uviedol hovorca spoločnosti Milan Vanga.

Richter: Je potrebné riešiť pandémiu nového koronavírusu aj chudoby

Richter: Je potrebné riešiť pandémiu nového koronavírusu aj chudoby

VČERA - 18:20Ekonomické

Je potrebné riešiť pandémiu nového koronavírusu aj chudoby. Uviedol to poslanec Smeru-SD Ján Richter. Ďalej povedal, že ľudia sa dnes najviac boja chudoby a na to je potrebné reagovať.

Doležal: Očkovaní a prekonaní budú môcť vykonávať v autoškolách aj praktické skúšky

Doležal: Očkovaní a prekonaní budú môcť vykonávať v autoškolách aj praktické skúšky

VČERA - 17:33Ekonomické

Ľudia, ktorí sú zaočkovaní a prekonali ochorenie COVID-19, budú môcť vykonávať v autoškolách aj praktické skúšky. Oznámil to v stredu po rokovaní vlády minister dopravy Andrej Doležal.

Reštaurácie ostávajú zatvorené, Sulík hovorí o

Reštaurácie ostávajú zatvorené, Sulík hovorí o "skutočnom" odškodnení

VČERA - 16:52Ekonomické

Reštaurácie by podľa Sulíka dostať podporu z dôvodu poklesu obratu, preplatenie nájmu a tiež príspevok na zamestnancov.