• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Pondelok, 17.1.2022Meniny má Nataša
Bratislava

V rieke na poľských hraniciach našli telo 19-ročného mladíka

  • 6:07 21.10.2021
  • Varšava
V rieke na poľských hraniciach našli telo 19-ročného mladíka

Poľskí potápači našli v stredu v rieke na poľsko-bieloruských hraniciach telo 19-ročného Sýrčana. Informovala o tom agentúra Reuters.

Pohraničná stráž po mužovi pátrala od utorka, keď zadržala iného Sýrčana, ktorý tvrdil, že ho príslušníci bieloruských bezpečnostných zložiek vytlačili spolu s ďalším mužom do rieky v poľsko-bieloruskom pohraničí, informovala agentúra PAP.

Potápači našli telo v stredu v rieke Bug nachádzajúcej sa v poľsko-bieloruskom pohraničí. „Jeho totožnosť potvrdil ďalší mladý muž, s ktorým sa deň predtým pokúsil nezákonne prekročiť rieku Bug. Pri tele ležali aj doklady. Nie je teda pochýb o tom, že je to 19-ročný sýrsky občan,“ povedal pre PAP hovorca polície v Lubelskom vojvodstve Andrzej Fijolek.

Poľská, lotyšská aj litovská vláda obviňujú bieloruského prezidenta Alexandra Lukašenka a jeho režim z úmyselného podnecovania ilegálnej migrácie do ich krajín s cieľom vyvolať chaos a spory v EÚ.

Lukašenko koncom mája oznámil, že jeho krajina už nebude brániť migrantom v ceste do Únie. Reagoval tak na sankcie, ktoré na Minsk uvalil Západ ako odpoveď na potláčanie bieloruskej opozície a násilné zásahy proti jej prívržencom zo strany bieloruského vedenia a bezpečnostných zložiek. Od tohto vyhlásenia bieloruského prezidenta zaznamenali zmienené tri krajiny na svojich hraniciach s Bieloruskom, ktoré sú tzv. vonkajšími hranicami EÚ, zvýšený nápor migrantov.

Ľudskoprávne organizácie kritizovali poľskú vládu za jej zaobchádzanie s migrantmi v poľsko-bieloruskom pohraničí. Obvinili ju zároveň z toho, že viackrát nezákonne poslala skupiny migrantov späť cez bieloruské hranice.

Od júla prekročili poľskú hranicu z Bieloruska už tisíce migrantov, pričom v pohraničnej oblasti od polovice augusta zomrelo šesť ľudí, píše Reuters.

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Info.sk, TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Počas nepokojov v Kazachstane ukradli z obchodov vyše 1300 kusov strelných zbraní

Počas nepokojov v Kazachstane ukradli z obchodov vyše 1300 kusov strelných zbraní

VČERA - 17:08Zahraničné

Viac než 1300 kusov strelných zbraní bolo ukradnutých z obchodov s armádnym vybavením počas protivládnych protestov, ktoré sa v tejto stredoázijskej krajine konali začiatkom januára.

V okrese Praha-východ pátrajú po medveďovi

V okrese Praha-východ pátrajú po medveďovi

VČERA - 16:03Zahraničné

Policajný vrtuľník prehľadáva okolie mesta Brandýs nad Labem-Stará Boleslav v okrese Praha-východ, kde v nedeľu dopoludnia videli medveďa.

Djokoviča doma podporili prezident i premiérka:

Djokoviča doma podporili prezident i premiérka: "Škandalózne rozhodnutie"

VČERA - 14:33Zahraničné

Štátni predstavitelia Srbska vyjadrili podporu tenistovi Novakovi Djokovičovi, ktorého deportovali z Austrálie.

Tonga: Výbuch sopky spôsobil v hlavnom meste

Tonga: Výbuch sopky spôsobil v hlavnom meste "značné škody"

VČERA - 8:58Zahraničné

Hrozba prívalových vĺn cunami po sobotňajšom silnom výbuchu podmorskej sopky pri pobreží ostrovného štátu Tonga pominula.

Djokovič neuspel s odvolaním, čaká ho deportácia z Austrálie

Djokovič neuspel s odvolaním, čaká ho deportácia z Austrálie

VČERA - 8:39Zahraničné

Novak Djokovič nebude obhajovať titul na grandslamovom Australian Open.