• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Nedeľa, 28.11.2021Meniny má Henrieta
Bratislava

Opel sa vyhne súdu za emisie

  • 10:47 19.10.2021
  • Frankfurt nad Mohanom
Opel sa vyhne súdu za emisie

Nemecká automobilka Opel nebude po zaplatení pokuty vo výške 64,8 milióna eur čeliť súdu v súvislosti s nepresnými údajmi o emisiách výfukových plynov jej dieselových vozidiel. Informovala o tom v utorok prokuratúra vo Frankfurte nad Mohanom.

Automobilka dostala pokutu za to, že emisie z niektorých modelov Opel obsahovali výrazne viac škodlivých látok, ako nahlásila nemeckému úradu pre licencovanie vozidiel. Dohoda o pokute znamená tiež, že Opel nebude čeliť sérii súdnych procesov na rozdiel od jeho konkurenta skupiny Volkswagen.

Rovnako bolo zastavené konanie proti šiestim manažérom Opelu, a to buď pre to, že ich úloha bola obmedzená, alebo z dôvodu zaplatenia pokút.

Opel, ktorý v súčasnosti patrí nadnárodnej spoločnosti Stellantis, zdôraznil, že na rozdiel od iných výrobcov nie je obvinený z úmyselného kriminálneho činu ani z inštalácie podvodného softvéru na maskovanie skutočnej úrovne emisií.

Nemecký licenčný úrad v roku 2018 nariadil spoločnosti Opel, aby stiahla niektoré modely. Opel potom zmenil softvér v príslušných vozidlách.

Spoločnosť bola vo vlastníctve amerického automobilového gigantu General Motors, kým ju v roku 2017 prevzala francúzska skupina PSA Peugeot, ktorá sa na začiatku tohto roka zlúčila s koncernom Fiat Chrysler Automobiles do spoločnosti Stellantis.

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Info.sk, TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Morawiecki dúfa v zmenu kurzu pri Nord Stream 2, obáva sa krízy na Ukrajine

Morawiecki dúfa v zmenu kurzu pri Nord Stream 2, obáva sa krízy na Ukrajine

DNES - 16:53Ekonomické

Poľský premiér Mateusz Morawiecki dúfa, že nová nemecká vláda zmení kurz v súvislosti so sporným plynovodom Nord Stream 2. Ten podľa neho Rusko využíva ako zbraň proti Ukrajine.

Richter víta poukazy pre dôchodcov, ale v súvislosti so zdražovaním

Richter víta poukazy pre dôchodcov, ale v súvislosti so zdražovaním

VČERA - 14:19Ekonomické

Exminister práce a poslanec Národnej rady nevylúčil podporu návrhu na zavedenie 500-eurovej poukážky pre dôchodcov.

Britom môže cez sviatky chýbať šampanské pre nedostatok vodičov nákladných áut

Britom môže cez sviatky chýbať šampanské pre nedostatok vodičov nákladných áut

VČERA - 9:32Ekonomické

Britom môžu počas koncoročných sviatkov chýbať obľúbené nápoje vrátane šampanského pre nedostatok vodičov nákladných áut.

Slovensko zastavilo lety zo siedmych afrických štátov

Slovensko zastavilo lety zo siedmych afrických štátov

VČERA - 9:29Ekonomické

Vzhľadom na nový variant koronavírusu Slovensko od dnešnej polnoci zastavilo prijímanie civilných letov zo siedmich štátov Afriky.

Kamenický: Návrh o 500-eurovom poukaze za očkovanie je taký

Kamenický: Návrh o 500-eurovom poukaze za očkovanie je taký "matovičovský"

17:59 26.11.2021Ekonomické

Návrh o 500-eurovom poukaze za očkovanie seniorov je taký "matovičovský". Uviedol to podpredseda opozičnej strany Smer–SD a bývalý minister financií Ladislav Kamenický.