• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Štvrtok, 28.10.2021Meniny má Dobromila
Bratislava

Krajniak vyzdvihol prácu pre ľudí, Blanár však hovorí o pretvárke

  • 13:19 26.09.2021
  • Bratislava
Krajniak vyzdvihol prácu pre ľudí, Blanár však hovorí o pretvárke

Minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak (Sme rodina) povedal, že hnutie Sme rodina sa v rámci súčasnej koalície vždy "sporí" o veci, ktoré majú pomôcť ľuďom, a nikdy nie o "fleky".

Preto sú pre hnutie napríklad aj štátom podporované nájomné byty rovnako dôležité ako boj proti korupcii. Do finále už podľa jeho slov ide aj dôchodková reforma. Podpredseda parlamentu Juraj Blanár (Smer-SD) však hovorí o pretvárke, podľa neho sa Sme rodina snaží len zahltiť priestor, aby to vyzeralo tak, že za niečo bojuje. Názory si vymenili v nedeľnej diskusnej relácii televízie TA3 V politike.

Podľa Blanára sa hnutiu Sme rodina nedá veriť, pretože hovoria vždy účelovo. „Zrazu sa dokonca dozvedáme, že vy ste najväčší bojovníci proti zvyšovaniu cien energií a potravín,“ povedal Blanár s tým, že keby Smer-SD nezvolal mimoriadnu schôdzu na túto tému a neupozornil by na tento problém, tak si na to Sme rodina ani nespomenie. Krajniak sa ohradil a poukázal na to, že tento rok v porovnaní s vlaňajškom došlo k zlacneniu cien plynu a elektrickej energie. Podľa Blanára sú však problémom budúcoročné ceny.

Krajniak upozornil, že vyriešenie situácie s bývaním je pre Sme rodina rovnako dôležité ako boj proti korupcii. „Pokiaľ je to tak, že tu máme rastúcu skupinu ľudí, ktorí si nemôžu dovoliť ani hypotéku, ale keďže pracujú, nemajú nárok ani na sociálne byty, tak my musíme stavať nájomné byty,“ vysvetlil minister. Zdôraznil, že hnutie Sme rodina nemá patent na rozum, preto ak niekto príde s lepším návrhom, sú ochotní legislatívu vylepšiť.

Minister tiež povedal, že rokovania o dôchodkovej reforme sú vo finále a ministerstvo robí posledné prepočty. V rámci nej vyzdvihol dôležitosť individuálneho dôchodkového stropu po odpracovaní 40 rokov a rodičovský dôchodok. Myšlienku vyplácania dôchodku závisiaceho od detí dôchodcov už dokonca podľa Krajniakových slov neodmieta ani šéf liberálov a minister hospodárstva Richard Sulík (SaS).

Blanár tvrdí, že opozícii sa ťažko vyjadruje k niečomu, čo nie je ani na stole (dôchodková reforma). „Toto je výsledok tejto vlády,“ povedal a pripomenul pri tom aj predstavovanie daňovo-odvodovej reformy ešte spred leta ministrom financií Igorom Matovičom (OĽANO), ktorá však dodnes neexistuje.

Ako však uzavrel Krajniak, k rokovaniam o dôchodkovej reforme bol prizvaný dokonca aj exminister práce Ján Richter (Smer-SD), takže „na stole“ je už od februára tohto roka.

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Info.sk, TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Inovatívne riešenia v skladoch pre rok 2021

Inovatívne riešenia v skladoch pre rok 2021

DNES - 20:30Ekonomické

Technológie hýbu svetom, o tom niet pochýb. Inovácie zavádzajú do svojho podnikania rôzne spoločnosti, a inak tomu nie je ani v logistickom priemysle.

Prezidentka bude s odborníkmi diskutovať o dosahoch zdražovania na ľudí

Prezidentka bude s odborníkmi diskutovať o dosahoch zdražovania na ľudí

DNES - 18:23Ekonomické

Prezidentka SR Zuzana Čaputová v piatok (29.10.) dopoludnia v Prezidentskom paláci príjme slovenských ekonómov a sociológov.

Ministerstvo financií upozorňuje na podvodný e-mail

Ministerstvo financií upozorňuje na podvodný e-mail

DNES - 17:52Ekonomické

Podvodníci posielajú e-maily v mene Ministerstva financií SR.

Na trhu s elektrinou skončil ďalší alternatívny dodávateľ

Na trhu s elektrinou skončil ďalší alternatívny dodávateľ

DNES - 15:44Ekonomické

Na slovenskom trhu s elektrinou skončil pre vysoké ceny energií ďalší alternatívny dodávateľ, banskobystrická spoločnosť BCF Energy. Firma o tom informovala na svojej internetovej stránke.