• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Nedeľa, 17.10.2021Meniny má Hedviga
Bratislava

V obchodoch budú ponúkať špeciálny druh pečiva

  • 15:22 24.09.2021
  • Bratislava
V obchodoch budú ponúkať špeciálny druh pečiva

Pekári začali ponúkať do obchodných reťazcov pečivo obohatené o vitamín D.

Pekári združení v Slovenskom zväze pekárov, cukrárov a cestovinárov (SZPCC) začali v týchto dňoch ponúkať obchodným reťazcom na Slovensku špeciálny chlieb a pečivo obohatené o vitamín D. Informoval o tom SZPCC.

Tohto vitamínu majú podľa zväzu totiž Slováci dlhodobo nedostatok, pritom je jedným z kľúčových prvkov pozitívne ovplyvňujúcich imunitný systém človeka. Jeho najväčší deficit je pritom v jesenných a zimných mesiacoch.

Slovenskí pekári chcú Slovákom pomôcť pri zlepšovaní imunity, keďže naša zemepisná šírka neposkytuje dostatok slnečného svitu, ktorý je hlavným zdrojom vitamínu D. Rozhodli sme sa preto pomôcť tak, ako vieme a môžeme. Ponúkame slovenským spotrebiteľom pečivo so zvýšeným obsahom vitamínu D. Inšpirovali sme sa Škandináviou a Spojeným kráľovstvom, kde má takéto pečivo vynikajúce výsledky pri podpore zdravia obyvateľov,“ povedal Milan Lapšanský, výkonný riaditeľ SZPCC. Jednotlivé pekárne podľa neho v týchto dňoch už oslovujú obchodné reťazce s ponukami na predaj týchto výrobkov.

Pekári podľa Lapšanského už ponúkali takýto produkt vláde, ale neúspešne. „Pekári nežiadali vládu o žiadnu finančnú pomoc na výrobu pečiva obohateného o vitamín D. Ponúkli sme riešenie, ktoré má úspechy vo Fínsku, Švédsku, či Spojenom kráľovstve, kde realizovali viacero vedeckých štúdií o prínose potravín obohatených vitamínom D. Podľa nich takéto potraviny dokážu na zdravotnej starostlivosti štátom ušetriť desiatky až stovky miliónov eur, pomáhajú proti chrípke, prechladnutiu, či ďalším vírusovým respiračným ochoreniam. Zároveň si obyvatelia nemusia kupovať vitamín v lekárni. S postupujúcou jeseňou bude slnečného svitu ubúdať,“ uviedol Lapšanský.

Pekári preto podľa neho veria, že obchodné reťazce ponúknu tento druh pečiva spotrebiteľom čo najskôr a prispejú tak k plošnému zlepšeniu imunity Sloveniek a Slovákov. „Naši pekári sú na dodávky nových tovarov samozrejme pripravení,“ dodal Lapšanský.

Slovenský zväz pekárov, cukrárov a cestovinárov združuje výrobcov z celého Slovenska. Má takmer 500 členov od SZČO až po veľké pekárne. Členovia zväzu každodenne zabezpečujú väčšinu spotreby chleba, pečiva, cukrárskych výrobkov i cestovín a zamestnávajú viac ako 12.000 pracovníkov.

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Info.sk, TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Bitcoin pokračuje v raste a jeho cena sa približuje k rekordnému maximu

Bitcoin pokračuje v raste a jeho cena sa približuje k rekordnému maximu

VČERA - 15:02Ekonomické

Bitcoin pokračuje v raste a jeho cena sa približuje k rekordnému maximu. Tento mesiac sa už posilnil o viac než dve pätiny.

Žilinská radnica začala v noci s demontážou mosta pre peších na Vlčincoch

Žilinská radnica začala v noci s demontážou mosta pre peších na Vlčincoch

VČERA - 13:59Ekonomické

V piatok (15. 10.) večer začala žilinská radnica s demontážou mosta pre peších na Obchodnej ulici na sídlisku Vlčince.

Kamenický by zmrazil platy ministrom, Matovič aj poslancom

Kamenický by zmrazil platy ministrom, Matovič aj poslancom

VČERA - 13:36Ekonomické

Exminister financií Ladislav Kamenický (Smer-SD) volá po zmrazení platov členov vlády.

Priemerná cena nového bytu v Bratislave prekonala štvrť milióna eur

Priemerná cena nového bytu v Bratislave prekonala štvrť milióna eur

VČERA - 10:03Ekonomické

Priemerná absolútna cena bytu v Bratislave v 3. kvartáli tohto roka prekonala štvrť milióna eur. A to aj napriek tomu, že sa priemerná rozloha bytov znižuje.

Sulík chce do konca volebného obdobia v jednom meste hromadnú dopravu na vodík

Sulík chce do konca volebného obdobia v jednom meste hromadnú dopravu na vodík

VČERA - 7:31Ekonomické

Slovensko má ambíciu stať sa jedným z lídrov vo vývoji a využívaní vodíkových technológií v autodoprave.