• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Nedeľa, 24.10.2021Meniny má Kvetoslava
Bratislava

Mikulec: Politika rozviazaných rúk má dnes len zákonné mantinely, nevzdáme sa

  • 17:35 23.09.2021
  • Bratislava
Mikulec: Politika rozviazaných rúk má dnes len zákonné mantinely, nevzdáme sa

Politika rozviazaných rúk dnes nemá iné mantinely, ako zákonné.

"Zvádzame ťažký boj, ale som presvedčený, že to nevzdáme," vyhlásil v Národnej rade (NR) SR minister vnútra Roman Mikulec (OĽANO). Počas diskusie o návrhu na jeho odvolanie skonštatoval, že mafiánske štruktúry v štáte sa nedajú odstrániť zo dňa na deň. Kritizoval súčasnú opozíciu. Expremiéri Robert Fico (Smer-SD) a Peter Pellegrini (nezaradený) sú podľa neho zodpovední za nespravodlivosť, korupčné mafiánske praktiky, vytvorili systém, kde sa financie prerozdeľovali podľa politickej príslušnosti a "do vačku".

Krušné ťažké časy sa nekončia. Napriek tomu, že očistný proces je bolestivý a mimoriadne náročný, nepoľavíme a budeme aj naďalej poctivo pracovať, aby sa spravodlivosť v krajine neskloňovala len pred voľbami, ale aby bola pravidelnou súčasťou našich životov,“ uviedol Mikulec.

Dodal, že opozícia môže navrhovať jeho odvolanie pravidelne, pretože ide o snahu zachrániť si vlastnú kožu. Opozícia sa podľa neho snaží vytvárať chaos a šíri konšpirácie. „Rozumiem, že je to v súčasnosti asi jediná opozičná agenda, keďže orgány činné v trestnom konaní sa dostávajú čoraz bližšie k pravde,“ podotkol s tým, že sa systematicky odkrýva korupčná chobotnica, ktorá za bývalých vlád siahala na najvyššie miesta. Tvrdí, že práve vtedy sa kauzy zametali pod koberec a vyšetrovatelia dostávali pokyny, čo majú a nemajú vyšetrovať.

Minister kritizoval bývalú vládu i za to, že nerobila nič pre zlepšenie systému. Odmieta dehonestujúcu rétoriku o „udavačoch“. Prečítal zoznam spolupracujúcich obvinených, ktorí už vypovedali o kauzách a priznali sa k viacerým skutkom. Kritizoval tiež spochybňovanie objektivity Úradu inšpekčnej služby (ÚIS). Podčiarkol, že inšpekcia musí byť autoritou pri dohliadaní na dodržiavanie zákonnosti postupov, a aj preto bolo potrebné prijať opatrenia.

Odmieta i konšpirácie o svojej údajnej návšteve u obvineného takáčovca Mateja Z. Trvá na tom, že ho nepozná a nestretol sa s ním. Pripomenul Ficovi jeho bývanie v minulosti. Označil ho za „smutný obraz bývalého politika, ktorého vlastné ego dohnalo nad priepasť, z ktorej už niet návratu.“ Opozícii vyčítal aj to, že podporuje protisystémové nálady s vidinou bodov vo voľbách.

Minister priznal, že zatýkanie vyšetrovateľov vzbudzuje podozrenia i uňho, najmä keď dlhodobo podávali dobrý pracovný výkon a mali výsledky. Zdôraznil však, že žijeme v právnom štáte a rozsudky nedávajú politici. Je presvedčený, že sa všetko vyšetrí a dospeje sa k spravodlivým rozhodnutiam súdov. Znepokojujú ho však snahy o spomalenie či zmarenie závažnej trestnej činnosti.

Fico v reakcii vláde odporučil, aby „šla preč, kým je ešte čas.“ Opakovane hovoril o manipulácii vyšetrovaní, pričom sa odvolával na uznesenie o vznesení obvinenia voči obvineným vyšetrovateľom NAKA. Ľuboš Blaha (Smer-SD) označil Mikulcov prejav za „mľandravý“. Pýtal sa, či im ráno na vláde dávali Diazepam a či nevie niečo povedať z hlavy bez čítania. Podčiarkol, že bývalý šéf Finančnej správy František I. mal vypovedať o tom, že aj Mikulec poberal úplatky. Dušan Jarjabek (Smer-SD) dodal, že minister vnútra hrá „vabank a ruletu sám so sebou.“

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Info.sk, TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Pád muža vo Vysokých Tatrách si vyžiadal zásah vrtuľníka

Pád muža vo Vysokých Tatrách si vyžiadal zásah vrtuľníka

DNES - 16:38Domáce

V nedeľu 24.10.2021 prijala HZS hlásenie o pošmyknutí a páde muža zo sedla Baraních rohov, smerom do Veľkej Zmrzlej doliny.

Náhradný vlak narazil do vlaku, ktorý mal pre poruchu odtiahnuť

Náhradný vlak narazil do vlaku, ktorý mal pre poruchu odtiahnuť

DNES - 14:28Domáce

K zrážke dvoch vlakov došlo v nedeľu ráno pri obci Pavlovce v okrese Vranov nad Topľou.

Veronika Remišová: Navrhovaná súdna mapa je nedostatočná, strana ju nepodporí

Veronika Remišová: Navrhovaná súdna mapa je nedostatočná, strana ju nepodporí

DNES - 14:28Domáce

Aktuálne navrhovaná súdna mapa je nedostatočná a strana Za ľudí za ňu nebude hlasovať. Nerieši najväčšie problémy v súdnictve.

Hygienikom z Michaloviec prídu vypomáhať príslušníci Ozbrojených síl SR

Hygienikom z Michaloviec prídu vypomáhať príslušníci Ozbrojených síl SR

DNES - 13:25Domáce

Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) so sídlom v Michalovciach eviduje roztrúsený výskyt ochorenia COVID-19 po celom okrese.

Boris Kollár: Ak reformu nemocníc odobria regióny, zahlasujeme za ňu

Boris Kollár: Ak reformu nemocníc odobria regióny, zahlasujeme za ňu

DNES - 12:56Domáce

Ak reforma nemocníc získa podporu regiónov, hnutie Sme rodina by za ňu zahlasovalo.