• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Piatok, 22.10.2021Meniny má Sergej
10°Bratislava

Na Bratislavských jazzových dňoch sa predstavia svetové hviezdy

  • 8:10 23.09.2021
  • Bratislava
Na Bratislavských jazzových dňoch sa predstavia svetové hviezdy

Mike Stern s Billom Evansom, Avishai Cohen či Nubiyan Twist budú headlinermi tohtoročných Bratislavských jazzových dní Slovenská sporiteľňa, ktoré sa uskutočnia od 22. do 24. októbra v bratislavskej Refinery Gallery. TASR o tom informovala PR manažérka Silvia Turnerová.

Prvý festivalový večer, piatok 22. októbra, sa fanúšikovia môžu tešiť aj na Avishai Cohen Trio. Avishai Cohen patrí medzi najlepších džezových kontrabasistov sveta. Svoju hudobnú kariéru začínal tento izraelský hudobník v kapele Chicka Coreu, zahral si aj s osobnosťami ako Bobby McFerrin, Roy Hargrove, Herbie Hancock a mnohými ďalšími. V jeho hudbe cítiť hudbu Stredného východu v kombinácii s izraelskou hudbou v klasickej či nu džezovej podobe. Do Bratislavy pricestuje Avishai Cohen so svojím triom.

Nubiyan Twist, top interpreti afrojazzu, sú hviezdami nielen vo Veľkej Británii. Na Slovensku sa premiérovo predstavia v sobotu 23. októbra. Desaťčlennú future jazz afro-dub kapelu Nubiyan Twist dal dokopy kapelník Tom Excell a stretli sa v nej excelentní hudobníci, speváci a producenti. O Nubiyan Twist sa hovorí ako o prvoligovej hviezde britského afrojazzu a svoje postavenie na scéne skupina potvrdila aj druhým albumom Jungle Run. Koncert Nubiyan Twist bol pôvodne plánovaný na Jarné jazzáky 2020. Z dôvodu pandémie a lockdownu však musel byť zrušený. Fanúšikovia, ktorí mali zakúpené vstupenky na spomínaný koncert, ich môžu využiť teraz, sú platné ako jednodňové vstupenky na tento festivalový deň.

Gitarista Mike Stern je miláčikom slovenských fanúšikov a jeho koncerty sú vždy beznádejne vypredané. V Bratislave bude koncertovať s Bill Evans Band v nedeľu 24. októbra. Mike Stern je jeden z najlepších a najznámejších amerických gitaristov. Začínal v Blood, Sweat and Tears a u Billyho Cobhama. Od roku 1981 hral niekoľko rokov po boku Milesa Davisa. Potom nasledovalo Sternovo turné s geniálnym basgitaristom Jacom Pastoriousom. Výpočet jeho hviezdnych spoluprác sa pri týchto menách len začína, v dlhom zozname Sternových hudobných partnerov sú aj mená ako Marcus Miller, Mino Cinelu, Richard Bona, Anthony Jackson či Victor Wooten. Koncertovať bude s kapelou saxofonistu Billa Evansa. Na Bratislavských jazzových dňoch bude Mika Sterna a Billa Evansa sprevádzať Tom Kennedy na basgitare a Nicolas Viccaro na bicích.

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Info.sk, TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Richard Müller daroval novú skladbu humanitárnej organizácii

Richard Müller daroval novú skladbu humanitárnej organizácii

19:02 20.10.2021Kultúra

Spevák Richard Müller daroval slovenskej humanitárnej zdravotníckej organizácii MAGNA k jej 20. narodeninám novú pesničku Tu a teraz. Skladba s textom Petra Uličného má tento týždeň premiéru v slovenských rádiách.

Pred 90 rokmi sa narodila Hana Hegerová, prvá dáma československého šansónu

Pred 90 rokmi sa narodila Hana Hegerová, prvá dáma československého šansónu

6:29 20.10.2021Kultúra

Hana Hegerová začínala ako divadelná herečka v Žiline, neskôr prijala ponuku účinkovať v bratislavskej Tatra revue a spevácky talent predviedla aj v pražských divadlách Rokoko a Semafor.

Česká herečka Veronika Žilková oslavuje okrúhle narodeniny

Česká herečka Veronika Žilková oslavuje okrúhle narodeniny

6:28 16.10.2021Kultúra

Herečka Veronika Žilková patrí medzi významné osobnosti českej kultúry. Ako umelkyňa sa presadila vo filmovom, televíznom aj divadelnom prostredí.

Skupina Coldplay vydala nový album Music Of The Spheres

Skupina Coldplay vydala nový album Music Of The Spheres

17:54 15.10.2021Kultúra

Deviatu štúdiovú platňu predznamenali dva single.

Peter Nagy predstavuje klip ku skladbe Tam, kde nie je signál

Peter Nagy predstavuje klip ku skladbe Tam, kde nie je signál

9:33 11.10.2021Kultúra

Spevák a skladateľ Peter Nagy predstavuje nový videoklip k piesni Tam, kde nie je signál, ktorý nakrútili jeho skalní fanúšikovia.