• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Štvrtok, 21.10.2021Meniny má Uršuľa
17°Bratislava

Prečo sú slobodné bezdetné ženy šťastnejšie? Výskum odhadil dôvody

  • 8:37 23.09.2021
  • Svet
Prečo sú slobodné bezdetné ženy šťastnejšie? Výskum odhadil dôvody

Výskum odhalil výhody života osamote.

Keď ženy dosiahnu určitý vek a nie sú vydaté, stávajú sa terčom množstva otázok. Nenašla si toho pravého? Na čo ešte čakáš? Nechceš mať deti? Mnohé ženy sú šťastne vydaté, no podľa výskumu sú častokrát ženy šťastnejšie, keď zostanú slobodné.

Slobodné ženy bez detí sú šťastné a zdravé

Podľa Paula Dolana, profesora behaviorálnych vied na London School of Economics, sú najšťastnejšie ženy slobodné a bezdetné. Dolan pre Insider vysvetlil, že zatiaľ čo muži majú z manželstva množstvo výhod, to isté sa nedá povedať o ženách.

Dolan vysvetľuje, že mužom prospieva manželstvo, pretože sa „upokojujú“. Začínajú byť menej ochotní riskovať, chcú zarábať viac peňazí a žiť dlhšie. Ale rovnaké výsledky neprospievajú vydatým ženám.

Dolan poznamenáva, že ženatí muži majú tendenciu byť zdravší kvôli menšiemu riskovaniu, ale manželstvo zrejme nemá vplyv na zdravie žien, okrem prípadov, keď majú vydaté ženy v strednom veku zvýšené riziko duševných a fyzických ochorení v porovnaní s ich nezadaným náprotivkom. Dolan uzatvára, že „najzdravšou a najšťastnejšou podskupinou obyvateľstva sú ženy, ktoré sa nikdy nevydali ani nemali deti“.

Pokiaľ ide o otázky, ktoré kladieme našim slobodným priateľkám, Dolan spozoroval zaujímavé moderné vnímanie úspechu v porovnaní s pocitom šťastia. Aj keď spoločnosť oceňuje určité typy životných úspechov, nedávne údaje ukazujú, že „dlhoročné tradičné symboly úspechu nemusia nevyhnutne korelovať s úrovňou šťastia“.

Slobodné ženy sú spokojnejšie ako slobodní muži

Ďalší výskum dátových analytikov Mintel naznačuje, že slobodné ženy sú spokojnejšie než slobodní muži a je menej pravdepodobné, že si budú hľadať vzťah. Jedným z vysvetlením je, že ženy vo vzťahu vynakladajú viac úsilia ako ich mužské náprotivky.

Ako uviedla Emily Grundy z Univerzity v Essexe pre The Telegraph, „Existujú dôkazy o tom, že ženy trávia domácimi prácami viac času ako muži a myslím si, že robia aj viac emocionálnej práce - takže stále robia viac domácich prác a varenia, ako aj emocionálnejšej práce."

Grundy tiež poznamenáva, že ženy sa častejšie obracajú na svojich známych v porovnaní s mužmi, ktorí sa často silne spoliehajú na svoje manželky. Podľa jej slov: „Ženy majú tendenciu lepšie ovládať alternatívne sociálne siete a iných dôverníkov, zatiaľ čo muži sa v tomto ohľade zvyčajne dosť spoliehajú na svoje manželky a majú menej ďalších sociálnych väzieb.“

Selektívnosť pri výbere partnera

Mnoho slobodných žien je pri výbere partnera jednoducho selektívnejších. Štúdia amerických slobodných žien v Novom Anglicku devätnásteho storočia zistila, že selektívnosť sa stotožňuje s vysokou morálkou. Výskumníčka Kinneret Lahad však poznamenáva, že väčšia časť literatúry naznačuje, že selektivita je skôr meniacim sa konceptom, „závislým od množstva faktorov a vzťahujúcim sa na rôzne sociálne skutočnosti“.

Lahad poznamenáva, že moderná selektivita medzi slobodnými ženami si často vyžaduje praktické rady, ktoré naznačujú, že je „čas na kompromis“. Napriek tomu si Lahad kladie niekoľko dôležitých otázok: Ako rozlišujeme medzi vyberavosťou a kompromisom? Je kompromis stratou alebo zachovaním kontroly? Zdá sa, že napriek spoločenským štandardom, ktoré sú trochu zastarané, ale pomaly sa menia, mnohé slobodné ženy využívajú výhody svojho zvoleného postavenia.

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Info.sk, TM, businessinsider.com, telegraph.co.uk
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Video: Pouličná speváčka netušila, že ju sleduje známy spevák. Spievala jeho pieseň

Video: Pouličná speváčka netušila, že ju sleduje známy spevák. Spievala jeho pieseň

VČERA - 21:50Zaujímavosti

Známy spevák sa pristavil pri pouličnej umelkyni, aby si vypočul jej verziu piesne.

Video: Demonštranti zablokovali vodičov, tí do nich začali vrážať autami

Video: Demonštranti zablokovali vodičov, tí do nich začali vrážať autami

VČERA - 21:13Zaujímavosti

Jedna z vodičov a vodičiek stratila trpezlivosť, a do demonštrantov na ceste začala vrážať autom. Niektorí hovoria o ich sebeckosti, iní ju zas obviňujú z drastického prístupu.

Video: Muž zistil, že má príliš nízky plot

Video: Muž zistil, že má príliš nízky plot

21:48 19.10.2021Zaujímavosti

Muž ukázal, v čom jeho plot zlyhal.

Ako správne prihriať ryžu a cestoviny, aby neboli suché: Tieto dve metódy pôsobia zázračne

Ako správne prihriať ryžu a cestoviny, aby neboli suché: Tieto dve metódy pôsobia zázračne

19:55 19.10.2021Zaujímavosti

Kľúčovým slovom pre správne prihriatie cestovín či ryže je para. Tú viete získať hneď dvomi rôznymi spôsobmi.

Video: Policajt si pýtal pohár okoloidúceho. Musí vraj kontrolovať, či dodržiava opatrenia

Video: Policajt si pýtal pohár okoloidúceho. Musí vraj kontrolovať, či dodržiava opatrenia

16:56 19.10.2021Zaujímavosti

Policajné kontroly v rámci dodržiavania protipandemických opatrení sú na niektorých miestach sveta prísnejšie ako sa môže zdať.