September bol chladnejší ako zvyčajne, takmer padli rekordy

September bol chladnejší ako zvyčajne, tvrdia klimatológovia.
Chladnejšie bolo predovšetkým v druhej polovici septembra.
Keď v Liesku 30. septembra klesla minimálna teplota vzduchu v meteorologickej búdke na mínus 3,3 °C, bola táto hodnota teploty vzduchu iba 1,3 °C od absolútne najnižšej hodnoty teploty vzduchu pre 30. september na území Slovenska od roku 1961 (Plaveč, mínus 4,6 °C, 30. 9. 1970).
Chladnejší september so sebou priniesol aj sneh na vrcholoch Tatier.
"Je zaujímavé, že počas tohtoročného septembra bol Lomnický štít 16 dní pod snehovou pokrývkou, čím bola hodnota dlhodobého priemerného počtu dní s celkovou snehovou pokrývkou (1981-2010) na tomto vysokohorskom meteorologickom observatóriu prekročená o štyri dni," hovoria klimatológovia.
Najviac dní s celkovou snehovou pokrývkou od roku 1951 tu bolo v septembri zaregistrovaných v roku 1990, a to 28. Vtedy tam celková snehová pokrývka nebola iba 1. a 2. septembra.

Voľby by v júli vyhralo Progresívne Slovensko
Voľby do Národnej rady SR by v júli vyhralo hnutie Progresívne Slovensko so ziskom 20,7 percenta hlasov.

Tragédia v Demänovskej jaskyni: O život prišla turistka
Oživiť sa ju snažili turisti aj záchranári.

V obci Divina zrazilo auto desaťročné dieťa, zasahuje vrtuľník
Žilinskí hasiči zasahujú vo štvrtok popoludní pri dopravnej nehode v obci Divina v okrese Žilina.

Opozičné strany kritizujú Šutaja Eštoka, podľa nich práci polície nerozumie
Slovenská polícia svojou komunikáciou narušila úspešnú medzinárodnú operáciu, ktorú viedli české bezpečnostné zložky. Namiesto ospravedlnenia sme svedkami výhovoriek.

Šutaj Eštok: Vo veci bombových hrozieb sa informovalo v súlade s pokynmi
Slovenská polícia konala pri informovaní o zadržanom mužovi pre bombové hrozby v súlade s pokynmi vyšetrovateľa. Informovala o potvrdených faktoch.