• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Štvrtok, 16.9.2021Meniny má Ľudmila
28°Bratislava

Letuška prezradila, čo na cestujúcich najviac neznáša

  • VČERA - 20:07
  • Svet
Letuška prezradila, čo na cestujúcich najviac neznáša

Stevardka priblížila tie najhoršie veci, ktoré cestujúci robia počas letu.

Personál v lietadle si s cestujúcimi užije nielen zábavné ale aj nepríjemné chvíle. Počas letu musí pasažierov obsluhovať s úsmevom na tvári bez ohľadu na to, akí sú cestujúci nepríjemní. Letuška menom Caroline v rozhovore pre Insider uviedla o zoznam vecí, ktoré by cestujúci mali prestať robiť, čím by im výrazne uľahčili prácu.

Štuchanie do personálu

„Keď som sa kolegov pýtala, čo im najviac lezie na nervy, toto bola odpoveď číslo jeden,” uviedla Caroline. „Skutočne neviem, prečo si ľudia myslia, že v lietadle je v poriadku do niekoho strkať alebo ho chytať. Ak by ste to neurobili v inom prostredí zákazníckych služieb, prečo je to v lietadle výnimka? Nechytili by čašníčku v reštaurácii, alebo áno?"

Prechádzanie sa po lietadle bosí

Caroline vysvetlila: „Prosím, prestaňte si vyzúvať topánky v strede letu a potom sa prechádzať po lietadle naboso. Nedokážem vám ani povedať, koľkokrát som videla dospelého človeka vojsť na toaletu bez topánok.“

Používanie toalety hneď po vzlete

Caroline uviedla, že sa to deje počas takmer každého letu: „Počas nastupovania je vždy vzadu rad ľudí, ktorí tento proces pomaľujú. Rad opäť narastie v okamihu, keď sa lietadlo vyrovná a vypne sa značka bezpečnostného pásu. Počas vyrovnania sa tiež pokúšame dostať nápojový vozík von do uličky, aby sme mohli začať poskytovať služby. Keď máme dlhý rad ľudí, ktorí sa pokúšajú použiť toaletu, je ťažké začať obsluhovať.“

Caroline radí cestujúcim, aby použili toaletu na termináli tesne pred nastúpením do lietadla, alebo by v lietadle mali počkať, kým letušky odídu s vozíkom.

Ignorovanie letušiek pri nastupovaní

Caroline uviedla: „Nástup na palubu zvyčajne udáva tón celého letu, takže si veľmi vážime, keď nás pozdravíte. Boli by ste prekvapení, koľko ľudí nastúpi na palubu a nenadviaže s nami ani očný kontakt, ale napriek tomu sa nám po ceste pokúsi odovzdať svoje odpadky bez jediného slova. Sme len ľudia, ale ak môžu vaše letušky popriať dobré ráno viac ako 200 ľuďom v rade, myslím si, že cestujúci by to mali povedať aspoň raz.“

Otázky o tom, nad čím práve prelietame

Caroline vysvetlila, že napriek všeobecnému presvedčeniu väčšina letušiek nemá stanovenú trasu, takže nevie, nad akou lokalitou práve prelieta. „Pravdepodobne nemám potuchy, nad čím letíme. Kiež by som vám vedela odpovedať,” dodala.

Rozprávanie so slúchadlami na ušiach

Caroline vysvetlila: „Aj keď z vašich slúchadiel nič nehrá, niekedy nás stále ťažšie počujete alebo si neuvedomujete, ako ticho hovoríte, preto by sme ocenili, keby ste si ich mohli dať dole, keď s nami budete hovoriť.” Podľa letušky je mimoriadne frustrujúce, keď oslovia pasažiera ohľadom nápojov a ten na nich iba hľadí.

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Info.sk, TM, insider.com
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Pracovník kina prezradil najväčšie tajomstvá: Pre toto si nemáte kupovať stredný popcorn

Pracovník kina prezradil najväčšie tajomstvá: Pre toto si nemáte kupovať stredný popcorn

VČERA - 18:10Zaujímavosti

Muž prezradil tajomstvá jedla a pitia v kine aj kde sú najlepšie miesta na sedenie.

Video: Kamera na vlakovej stanici zachytila neobvyklý dopravný prostriedok na trati

Video: Kamera na vlakovej stanici zachytila neobvyklý dopravný prostriedok na trati

22:11 14.09.2021Zaujímavosti

Železničná polícia ostala zo záberov v šoku.

Video: Babička sa aj v 101 rokoch živí nebezpečným povolaním. Na dôchodok zatiaľ nemyslí

Video: Babička sa aj v 101 rokoch živí nebezpečným povolaním. Na dôchodok zatiaľ nemyslí

21:39 14.09.2021Zaujímavosti

Väčšina z nás sa teší na dôchodok v 60-ke alebo najneskôr v 70-ke. Táto žena si však v 101 rokoch stále užíva svoje nebezpečné zamestnanie.

Ako zistiť, či je vaše dieťa unavené. U trojmesačných detí sa všetko mení

Ako zistiť, či je vaše dieťa unavené. U trojmesačných detí sa všetko mení

20:10 12.09.2021Zaujímavosti

Expertka vysvetlila, ako je možne u dieťaťa spozorovať príznaky únavy.