• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Štvrtok, 21.10.2021Meniny má Uršuľa
15°Bratislava

VIDEO: Johnny Depp sa v Karlových Varoch poďakoval v češtine

  • 13:45 27.08.2021
  • Karlove Vary
VIDEO: Johnny Depp sa v Karlových Varoch poďakoval v češtine

Na filmový festival do Karlových Varov dorazili Johnny Depp a Ethan Hawke.

Na Medzinárodný filmový festival v Karlových Varoch (KVIFF) dorazili v úlohe čestných hosťov americkí herci Johnny Depp a Ethan Hawke. Pred Grandhotelom Pupp ich privítali zástupcovia festifalu na čele s prezidentom podujatia Jiřím Bartoškom, informuje webový portál Novinky.cz.

Depp (58) pricestoval do Česka vo štvrtok neskoro večer, privítal ho početný dav fanúšikov. Hollywoodsky herec na festivale uvedie dva filmy – dokumentárnu snímku Crock of Gold: A Few Rounds with Shane MacGowan a drámu Minamata.

Prvý spomínaný film herec predstavil v piatok vo veľkej sále hotela Thermal, druhý uvedie v sobotu v Mestskom divadle Karlove Vary. „Sme nesmierne poctení, že festival navštívi ikona súčasného filmu. Johnnyho Deppa obdivujeme dlhodobo, bude nám preto cťou ho privítať v Karlových Varoch,“ povedal predtým Bartoška.

Hawke (50) pricestoval v piatok predpoludním a v Karlových Varoch si prevezme Cenu prezidenta KVIFF. Osobne tiež vo veľkej sále v hoteli Thermal uvedie thriller Prvý napravený (2017), v ktorom stvárnil postavu kňaza prechádzajúceho krízou viery.

Hawke sa na KVIFF umelecky vracia. V roku 2007 sa na tomto festivale premietal jeho film The Hottest State (2006), ktorý aj režíroval a bol tiež autorom scenára.

V poradí 55. ročník karlovarského filmového festivalu sa začal 20. augusta a skončí sa 28. augusta. Usporiadatelia ho pre pandémiu koronavírusu posunuli z tradičného júlového termínu.

Do mesta už skoršie pricestoval aj britský herec Michael Caine, ktorý na karlovarskom festivale dostal Krištáľový glóbus za mimoriadny umelecký prínos do svetovej kinematografie.

Medzinárodný filmový festival Karlove Vary je najprestížnejší filmový festival v strednej a vo východnej Európe. Patrí do tzv. kategórie A spolu s festivalmi v Cannes, Berlíne, Benátkach, San Sebastiane, Moskve, Montreale, Šanghaji či Tokiu. Počas festivalu premietnu celkovo 120 filmov, z toho 32 premiér.

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Info.sk, TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Richard Müller daroval novú skladbu humanitárnej organizácii

Richard Müller daroval novú skladbu humanitárnej organizácii

VČERA - 19:02Kultúra

Spevák Richard Müller daroval slovenskej humanitárnej zdravotníckej organizácii MAGNA k jej 20. narodeninám novú pesničku Tu a teraz. Skladba s textom Petra Uličného má tento týždeň premiéru v slovenských rádiách.

Pred 90 rokmi sa narodila Hana Hegerová, prvá dáma československého šansónu

Pred 90 rokmi sa narodila Hana Hegerová, prvá dáma československého šansónu

VČERA - 6:29Kultúra

Hana Hegerová začínala ako divadelná herečka v Žiline, neskôr prijala ponuku účinkovať v bratislavskej Tatra revue a spevácky talent predviedla aj v pražských divadlách Rokoko a Semafor.

Česká herečka Veronika Žilková oslavuje okrúhle narodeniny

Česká herečka Veronika Žilková oslavuje okrúhle narodeniny

6:28 16.10.2021Kultúra

Herečka Veronika Žilková patrí medzi významné osobnosti českej kultúry. Ako umelkyňa sa presadila vo filmovom, televíznom aj divadelnom prostredí.

Skupina Coldplay vydala nový album Music Of The Spheres

Skupina Coldplay vydala nový album Music Of The Spheres

17:54 15.10.2021Kultúra

Deviatu štúdiovú platňu predznamenali dva single.

Peter Nagy predstavuje klip ku skladbe Tam, kde nie je signál

Peter Nagy predstavuje klip ku skladbe Tam, kde nie je signál

9:33 11.10.2021Kultúra

Spevák a skladateľ Peter Nagy predstavuje nový videoklip k piesni Tam, kde nie je signál, ktorý nakrútili jeho skalní fanúšikovia.