• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Štvrtok, 21.10.2021Meniny má Uršuľa
15°Bratislava

Queensland už zaviedol lockdown, trasujú kontakty

  • 3:48 01.08.2021
  • Canberra
Queensland už zaviedol lockdown, trasujú kontakty

Tretie najväčšie austrálske mesto, Brisbane, ako aj ďalšie časti štátu Queensland zaviedli od sobotňajšieho popoludnia trojdňový lockdown v snahe obmedziť vznikajúce ohnisko delta variantu koronavírusu, informovala spravodajská televízia BBC.

Doktorka Jeannette Youngová hlavná zdravotníčka štátu Queensland uviedla, že úrady sa snažia vystopovať každého, s kým pozitívne testovaní prišli do kontaktu. V Brisbane sa podľa nej môže teraz nachádzať „enormné“ množstvo miest na ktorých, mohli ľudia prísť do kontaktu s koronavírusom.

Ak má niekto hocijaké príznaky, musí okamžite prísť a nechať sa otestovať,“ uviedla Youngová.

Trojdňový lockdown začal platiť od soboty 16.00 h miestneho času. Reštrikcie sú zatiaľ najprísnejšie aké boli kedy v Queenslande zavedené. Ľudia budú môcť opustiť svoje domovy len v prípade nákupu nevyhnutných vecí, cesty do práce alebo k lekárovi, či za účelom cvičenia.

V Queenslande zaznamenali šesť nových prípadov nákazy vírusom SARS-CoV-2, všetky pritom boli spojené so študentom strednej školy, ktorý bol pozitívne testovaný vo štvrtok.

Lockdown už viac ako mesiac trvá aj v najväčšom meste Austrálie v Sydney. Toto opatrenia tam bude platiť až do 28. augusta. V piatok austrálske úrady vyslali do mesta vojakov, aby dozerali na dodržiavanie lockdownu.

Minulú sobotu v Sydney tiež zatkli niekoľko desiatok demonštrantov, ktorí protestovali proti miestnym opatreniam. Protest sa mal znova uskutočniť aj túto sobotu. Agentúra Reuters však uvádza, že polícia uzavrela centrum mesta a konaniu protestu sa im podarilo zabrániť.

Sydney a štát Nový Južný Wales, v ktorom sa toto mesto nachádza, v súčasnosti evidujú najväčší počet nových prípadov infekcií. V sobotu tam zaznamenali 210 nových prípadov.

Austrálsky premiér Scott Morrison čelí kritike za pomalé očkovanie obyvateľstva. V krajine je momentálne proti koronavírusu zaočkovaných len 15 percent populácie. Morrison však uviedol, že verí, že do konca roku 2021 bude v krajine zaočkovaných až 70 percent obyvateľov.

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Info.sk, TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Tretia dávka vakcíny od Pfizeru/BioNTech má vyše 95-percentnú účinnosť

Tretia dávka vakcíny od Pfizeru/BioNTech má vyše 95-percentnú účinnosť

DNES - 20:47Zahraničné

Posilňujúca dávka proticovidovej vakcíny od spoločností Pfizer a BioNTech je účinná na 95,6 percenta.

WHO monitoruje novú mutáciu variantu delta

WHO monitoruje novú mutáciu variantu delta

DNES - 19:57Zahraničné

Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) monitoruje novú mutáciu koronavírusového variantu delta, oficiálne označovanú ako AY4.2. Informovala o tom vo štvrtok agentúra DPA.

Facebook bude francúzskym denníkom platiť za zdieľaný obsah

Facebook bude francúzskym denníkom platiť za zdieľaný obsah

DNES - 17:06Zahraničné

Facebook bude platiť niektorým francúzskym médiám za články, ktoré budú zdieľať užívatelia na tejto sociálnej sieti.

Kancelária českého prezidenta zverejnila video s hospitalizovaným Zemanom

Kancelária českého prezidenta zverejnila video s hospitalizovaným Zemanom

DNES - 14:20Zahraničné

Kancelária českého prezidenta Miloša Zemana zverejnila vo štvrtok na tlačovej konferencii videozáznam z návštevy predsedu Poslaneckej snemovne Parlamentu ČR Radka Vondráčka u Zemana v nemocnici.

Erdogan sa vyhrážal vyhostením veľvyslancov, ktorí vyzvali na prepustenie Kavalu

Erdogan sa vyhrážal vyhostením veľvyslancov, ktorí vyzvali na prepustenie Kavalu

DNES - 13:38Zahraničné

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan sa vyhrážal vyhostením veľvyslancov Spojených štátov, Nemecka a ďalších ôsmich západných krajín, ktorí vyzvali na prepustenie väzneného tureckého filantropa Osmana Kavalu.