• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Štvrtok, 23.9.2021Meniny má Zdenka
15°Bratislava

Video: Muž správne predpovedal počty nakazených, podľa mnohých sa nechal nachytať

  • 21:01 21.07.2021
  • Sydney
Video: Muž správne predpovedal počty nakazených, podľa mnohých sa nechal nachytať

Muž so 100-percentnou presnosťou predpovedal počet nakazených koronavírusom, ktorý sa potvrdil na nasledovný deň. Mnohí však tvrdia, že si k výsledku nepomohol sám.

Austrálčanov zaskočil incident s užívateľom TikToku, ktorý na sociálnej sieti vždy deň dopredu predpovedal počty nových nakazených ochorením COVID-19 v štáte Nový Južný Wales so stopercentnou presnosťou.

Jon-Bernard Kairouz dokázal správne predpovedať počty nakazených päť dní za sebou, kvôli čomu mnohí jeho sledovatelia špekulujú o tom, že má známosti z prostredia vlády, ktoré mu dodali informácie o najnovších štatistikách ešte pred oficiálnym zverejnením.

Kairouz sa bráni pred kritikou verejnosti tvrdením, že k počtom nakazených dospel „jednoduchými výpočtami“. Napokon však nastal deň, keď austrálsky spravodajský kanál oznámil, že novým koronavírusom sa v Novom Južnom Walese nakazilo 98 ľudí, a nie 109, ako deň predtým predpovedal Austrálčan.

@jonbernardk

Number Of Cases Tomorrow, Monday The 19th Of July ##fyp ##sydneylockdown

♬ original sound - Jon-Bernard Kairouz

Prvá nesprávna predpoveď opäť vyvolala vlnu konšpirácií. Na sociálnych sieťach sa šíri teória, že Kairouz v skutočnosti oznámil správny počet nakazených, ale médiá na objednávku vlády zverejnili falošné číslo, aby vláda zistila, ktorý vysokopostavený úradník vynáša informácie na verejnosť.

Minister zdravotníctva Nového Južného Walesu neskôr naozaj oznámil, že vyšetrovanie odhalilo člena zdravotníckeho systému, ktorý pravidelne poskytoval údaje Kairouzovi. Celá vec sa však zamotala po Kairouzovej reakcii, v ktorej tvrdil, že ho o koronavírusových štatistikách nik neinformoval, a vláda sa ho svojím vyhlásením len snaží zdiskreditovať. TikTokár naďalej trvá na svojom vyhlásení, že počty nakazených predpovedá pomocou matematických výpočtov, ktoré však dosiaľ bližšie nekonkretizoval.

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Info.sk, DP, unilad.co.uk, Video: tiktok.com/@jonbernardk
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Video: Farmár zachytil „Potkanieho kráľa“

Video: Farmár zachytil „Potkanieho kráľa“

DNES - 21:08Zaujímavosti

Farmárovi sa podarilo zachytiť nezvyčajný jav.

4 veci, ktoré by ste v izbe v hoteli nemali používať: Na kávovar ani nepomyslite!

4 veci, ktoré by ste v izbe v hoteli nemali používať: Na kávovar ani nepomyslite!

DNES - 19:32Zaujímavosti

Bývalá zamestnankyňa hotela sa podelila o svoje zážitky z práce, medzi ktorými spomenula aj niekoľko predmetov, ktoré by hostia radšej nemali používať.

U netopierov v Laose sa našli vírusy podobné SARS-CoV-2

U netopierov v Laose sa našli vírusy podobné SARS-CoV-2

DNES - 6:04Zaujímavosti

Vedci objavili ďalšiu stopu vedúcu k možnému pôvodu koronavírusu, ktorý spôsobuje ochorenie COVID-19. Zistili, že netopiere žijúce v jaskyniach v Laose sú nositeľmi podobného patogénu, ktorý môže priamo infikovať ľudí.