• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Pondelok, 14.6.2021Meniny má Vasil
13°Bratislava

Minister Vladimír Lengvarský ocenil očkovanie seniorov výjazdmi do obcí

  • 18:24 11.06.2021
  • Hrašovík
Minister Vladimír Lengvarský ocenil očkovanie seniorov výjazdmi do obcí

Očkovanie seniorov krajskou výjazdovou očkovacou službou si v piatok popoludní v obci Hrašovík pri Košiciach pozrel minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (nominant OĽANO).

„Vnímame potrebu zvýšenia percenta zaočkovanosti, osobitne v takýchto regiónoch. Týmto smerom a, samozrejme, spustením očkovania u lekárov pre deti a dorast a u všeobecných lekárov by sme mohli to percento znovu zvýšiť,“ povedal minister pre novinárov.

Ocenil pritom všetkých, ktorí sa na zabezpečení očkovania podieľajú. Zaujímal sa pritom o spôsob organizácie, návrhy na zlepšenie situácie a možnosti pomoci zo strany ministerstva. „Možno by sme sa mali zamyslieť nad nejakým flexibilnejším spôsobom dodávania vakcín, aby ten proces nebol taký dlhý a bolo možné ľahšie reagovať na potreby, ktoré vznikajú,“ povedal na záver pracovného výjazdu na východe Slovenska.

Ako informoval predseda Košického samosprávneho kraja (KSK) Rastislav Trnka, kraj vo veľkokapacitných očkovacích centrách a výjazdovými očkovacími jednotkami dosiaľ podal viac ako 150.000 dávok vakcín. Z toho výjazdové očkovacie jednotky zaočkovali viac ako 8700 ľudí. „V obciach sa zameriavajú na menšie skupiny starších ľudí, ktoré majú problém prísť do veľkokapacitného centra. Týmto chceme napomôcť hlavnému cieľu, ktorým je zaočkovanie čo najrýchlejšie čo najviac ľudí,“ povedal.

V Hrašovíku sa na piatkové očkovanie nahlásilo celkovo 22 ľudí, z toho niektorí aj zo susedných Rozhanoviec. Podľa starostky obce Renáty Demkovej je v Hrašovíku pomerne vysoká zaočkovanosť občanov. „Aj keď sme veľmi blízko pri Košiciach, niektorí obyvatelia majú problém dostaviť sa do veľkokapacitného očkovacieho centra, či už zdravotné alebo s dopravou, preto sme uvítali túto aktivitu KSK,“ povedala.

Minister Lengvarský počas dňa navštívil aj nemocnicu v Michalovciach. V Trebišove sa v súvislosti s očkovaním v marginalizovaných rómskych komunitách stretol so zástupcami organizácie Zdravé regióny a zavítal aj na miestny Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ).

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Info.sk, TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Kapacitné obmedzenia v prevádzkach sa menia

Kapacitné obmedzenia v prevádzkach sa menia

DNES - 6:20Domáce

Pre niektoré druhy prevádzok sú stále v platnosti určité druhy kapacitných obmedzení, napríklad maximálny počet osôb pri stole v prevádzkach verejného stravovania.

Menia sa pravidlá po príchode zo zelených krajín

Menia sa pravidlá po príchode zo zelených krajín

DNES - 6:19Domáce

Výnimku z domácej karantény majú od pondelka po príchode zo zelených krajín cestovného semafora aj osoby, ktoré absolvovali test na ochorenie COVID-19 s negatívnym výsledkom v zahraničí.

V prípade hromadných podujatí sa bude možné preukázať aj LAMP testom

V prípade hromadných podujatí sa bude možné preukázať aj LAMP testom

DNES - 6:16Domáce

V prípade hromadných podujatí, na ktorých je povinný negatívny test na ochorenie COVID-19 nie starší ako 12 hodín, po novom od pondelka platí okrem antigénových a RT-PCR testov aj LAMP test.

V druhom stupni varovania sú od pondelka dva okresy, zelených je šesť

V druhom stupni varovania sú od pondelka dva okresy, zelených je šesť

DNES - 6:02Domáce

Od pondelka nie je podľa COVID automatu ani jeden okres v čiernej fáze.

Krajniak: Minister vnútra nemá správne informácie od podriadených

Krajniak: Minister vnútra nemá správne informácie od podriadených

VČERA - 14:48Domáce

V niektorých bezpečnostných zložkách sa uskutočňuje mocenský zápas.