• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Pondelok, 14.6.2021Meniny má Vasil
16°Bratislava

V procese s Pavlom Ruskom vypovedali ďalší sýkorovci

  • 17:12 10.06.2021
  • Bratislava
V procese s Pavlom Ruskom vypovedali ďalší sýkorovci

Viacerí sýkorovci podľa vlastných slov nemajú informácie o príprave vraždy Silvie Klaus-Volzovej.

Bývalý vysokopostavený člen bratislavskej skupiny sýkorovcov Jurij Fejér nemá žiadne poznatky o pripravovanej vražde Sylvii Klauz-Volzovej. Vypovedal tak vo štvrtok pred Okresným súdom Bratislava II, ktorý v bratislavskej väznici pojednáva v kauze prípravy vraždy bývalej spoločníčky exriadteľa TV Markíza Pavla R.

Neviem nič povedať ku kauze TV Markíza a ani k spoločnosti Gamatex,“ vypovedal svedok, ktorý obžalovaného Pavla R. nepozná osobne. Dobré vzťahy mal len s nebohým zavraždeným Petrom Čongrádym a s bosom bratislavskej skupiny sýkorovcov Róbertom Lališom alias Kýblom.

Rovnako svedok nevedel ani o tom, že by sýkorovci mali pripravovať v roku 1998 vraždu Pavla R. a sledovať Klaus-Volzovú. „V sledovacom tíme som bol ja, Martin Kováč, Martin Ribár, Ivan Cuper a iní,“ povedal Fejér. V skupine pôsobil od roku 1997 do svojho zadržania v roku 2012.

Nemám žiadne informácie o príprave vraždy pani Klaus-Volzovej,“ vypovedal ďalší odsúdený sýkorovec Martin Kováč prezývaný Rybička. Do objektu TV Markíza v roku 1998 chodil ako strážnik. „Ochranu objektu televízie zabezpečovala vtedy spoločnosť DKFB,“ priblížil svedok. DKFB bola detektívna kancelária jedného z bosov sýkorovcov Františka Borbélyho, ktorý je v súčasnosti už na slobode. Rovnako ako Fejér, ani Kováč nemal informácie o pripravovanej vražde Pavla R. v roku 1998.

V kauze prípravy vraždy Klaus-Volzovej figuruje ako hlavný obžalovaný Pavol R., bos skupiny sýkorovcov Kýbel, banskobystrický bos Mikuláš Černák a jeho spoločník Miloš Kaštan. Vraždu si mal objednať podľa obžaloby Pavol R. u Černáka, ktorý mal do nej zaangažovať práve bratislavskú skupinu sýkorovcov. Prvé pojednávanie sa vo veci začalo koncom mája 2019. Kýbel i Pavol R. účasť na príprave vraždy popreli. Černák a Kaštan sa k činu priznali.

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Info.sk, TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Na starej Seneckej ceste sa zrazili štyri autá, úsek je neprejazdný

Na starej Seneckej ceste sa zrazili štyri autá, úsek je neprejazdný

DNES - 8:38Domáce

Na starej Seneckej ceste pri Ivanke pri Dunaji sa na križovatke s Nádražnou zrazili štyri osobné autá, úsek je neprejazdný.

Odberové pracoviská sa počas Svetového dňa darcov krvi otvárajú verejnosti

Odberové pracoviská sa počas Svetového dňa darcov krvi otvárajú verejnosti

DNES - 8:01Domáce

Národná transfúzna služba SR na svojich odberových pracoviskách pripravila pre darcov krvi a verejnosť deň otvorených dverí. Urobí tak pri príležitosti Svetového dňa darcov krvi.

Kapacitné obmedzenia v prevádzkach sa menia

Kapacitné obmedzenia v prevádzkach sa menia

DNES - 6:20Domáce

Pre niektoré druhy prevádzok sú stále v platnosti určité druhy kapacitných obmedzení, napríklad maximálny počet osôb pri stole v prevádzkach verejného stravovania.

Menia sa pravidlá po príchode zo zelených krajín

Menia sa pravidlá po príchode zo zelených krajín

DNES - 6:19Domáce

Výnimku z domácej karantény majú od pondelka po príchode zo zelených krajín cestovného semafora aj osoby, ktoré absolvovali test na ochorenie COVID-19 s negatívnym výsledkom v zahraničí.

V prípade hromadných podujatí sa bude možné preukázať aj LAMP testom

V prípade hromadných podujatí sa bude možné preukázať aj LAMP testom

DNES - 6:16Domáce

V prípade hromadných podujatí, na ktorých je povinný negatívny test na ochorenie COVID-19 nie starší ako 12 hodín, po novom od pondelka platí okrem antigénových a RT-PCR testov aj LAMP test.