• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Pondelok, 14.6.2021Meniny má Vasil
16°Bratislava

Bališ alias Dlhý Laco nemá vedomosti o príprave vraždy Klaus-Volzovej

  • 15:43 10.06.2021
  • Bratislava
Bališ alias Dlhý Laco nemá vedomosti o príprave vraždy Klaus-Volzovej

Rovnako nemal svedok informácie o sledovaní Klaus-Volzovej, ani o prípadnej plánovanej likvidácii Pavla R.

Bývalý vysokopostavený člen skupiny sýkorovcov a na dlhoročný trest odňatia slobody odsúdený Ladislav Bališ alias Dlhý Laco nemá vedomosť o príprave vraždy Sylvie Klaus-Volzovej zo strany ich skupiny. Vypovedal tak Bališ pred senátom Okresného súdu Bratislava II, ktorý pojednáva v kauze prípravy vraždy.

Z činu je obžalovaný exriaditeľ TV Markíza Pavol R., členovia skupiny černákovcov a bos sýkorovcov Róbert Lališ alias Kýbel.

S Mikulášom Černákom som sa spoznal v roku 1995, on vtedy podnikal. S ich skupinou sme sa po smrti Miroslava Sýkoru, teda po februári 1997, moc nestretávali. Lališa zase všetci rešpektovali, bol pravou rukou Sýkoru a po jeho smrti sa stal automaticky šéfom skupiny,“ uviedol na margo obžalovaných Bališ.

S Lališom nemal, podľa vlastných slov, až taký blízky vzťah, že by sa mu zdôveril o pripravovaných vraždách. „Lališ bol samotár, veľa nerozprával,“ povedal Bališ. Osobne sa Bališ nezúčastňoval stretnutí ohľadne vlastníckych práv TV Markíza. Od ďalšieho zavraždeného bosa sýkorovcov Petra Čongádyho mal informácie o sporoch s exriaditeľom TV Markíza Pavlom R. „Čongrády mi raz povedal, že Pavol R. je necharakterný človek, ktorý nedodrží dohodu. Bolo to v období, keď sa riešila Markíza,“ povedal svedok.

Bališ bol členom skupiny približne od roku 1994 až 1995, až do svojho zadržania v roku 2011. „Boli sme kamaráti, nie skupina,“ vyhlásil v súdnej sieni. Vymenoval pritom niekoľko mediálne známych mien, ktorých poznal v rámci skupiny.

V kauze prípravy vraždy Klaus-Volzovej figuruje ako hlavný obžalovaný Pavol R., bos skupiny sýkorovcov Kýbel, bos Černák a jeho spoločník Miloš Kaštan. Vraždu si mal objednať podľa obžaloby Pavol R. u Černáka, ktorý mal do nej zaangažovať práve bratislavskú skupinu sýkorovcov. Prvé pojednávanie sa vo veci začalo koncom mája 2019. Kýbel i Pavol R. účasť na príprave vraždy popreli. Černák a Kaštan sa k činu priznali.

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Info.sk, TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Odberové pracoviská sa počas Svetového dňa darcov krvi otvárajú verejnosti

Odberové pracoviská sa počas Svetového dňa darcov krvi otvárajú verejnosti

DNES - 8:01Domáce

Národná transfúzna služba SR na svojich odberových pracoviskách pripravila pre darcov krvi a verejnosť deň otvorených dverí. Urobí tak pri príležitosti Svetového dňa darcov krvi.

Kapacitné obmedzenia v prevádzkach sa menia

Kapacitné obmedzenia v prevádzkach sa menia

DNES - 6:20Domáce

Pre niektoré druhy prevádzok sú stále v platnosti určité druhy kapacitných obmedzení, napríklad maximálny počet osôb pri stole v prevádzkach verejného stravovania.

Menia sa pravidlá po príchode zo zelených krajín

Menia sa pravidlá po príchode zo zelených krajín

DNES - 6:19Domáce

Výnimku z domácej karantény majú od pondelka po príchode zo zelených krajín cestovného semafora aj osoby, ktoré absolvovali test na ochorenie COVID-19 s negatívnym výsledkom v zahraničí.

V prípade hromadných podujatí sa bude možné preukázať aj LAMP testom

V prípade hromadných podujatí sa bude možné preukázať aj LAMP testom

DNES - 6:16Domáce

V prípade hromadných podujatí, na ktorých je povinný negatívny test na ochorenie COVID-19 nie starší ako 12 hodín, po novom od pondelka platí okrem antigénových a RT-PCR testov aj LAMP test.

V druhom stupni varovania sú od pondelka dva okresy, zelených je šesť

V druhom stupni varovania sú od pondelka dva okresy, zelených je šesť

DNES - 6:02Domáce

Od pondelka nie je podľa COVID automatu ani jeden okres v čiernej fáze.