• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Štvrtok, 2.12.2021Meniny má Bibiána
Bratislava

Kapela Inekafe predstavuje novinku Všetky skladby sveta

  • 17:06 02.06.2021
  • Bratislava
Kapela Inekafe predstavuje novinku Všetky skladby sveta

Všetky skladby sveta je názov novinky kapely Inekafe.

Vratko Rohoň a spol. v nej opisujú, ako, kedy a za akých okolností vznikajú piesne tejto skupiny. Jej autorom je líder kapely Rohoň, ktorý má na konte väčšinu skladieb bratislavskej formácie. TASR o tom informovala PR manažérka Nora Krchňáková.

Chcel som napísať pieseň o tom, ako skladby vznikajú. Je naozaj kopec momentov, ako môžu pesničky vznikať. V podstate takmer všetky spôsoby sú vymenované v tejto skladbe. Napríklad náš prvý hit 090x vznikol asi tak za polhodinu u mňa v obývačke. Niektoré skladby vznikali postupne. Mnohé na turné. Skladba Prečo je to tak? vznikla napríklad v hoteli v Lučenci počas noci a gitarista Tibor sa preto o poschodie nižšie vôbec nevyspal,“ hovorí Rohoň.

Pieseň Všetky skladby sveta vznikla minulý rok a kapela ju nahrala v aktuálnej zostave Vratko Rohoň (gitara, spev), bubeník Dodo Praženec a basgitarista Vlado Bis.

Hneď ako som ju napísal, poslal som ju chalanom. Páčila sa im, tak sme ju zaradili do najbližšieho nahrávacieho slotu. Nahrali sme ju počas koronakrízy spolu s ďalšími dvoma skladbami. Je takého veselšieho tempa, tie ďalšie dve sú punkovejšie,“ doplnil Rohoň.

Po vynútenej koncertnej pauze zapríčinenej pandémiou začne Inekafe koncertnú sezónu leta 2021 doma v Bratislave na letnej terase Pivárne Umelka 1. júla. Zahrá aj novinku Všetky skladby sveta.

Pesničke sa dobre darí, má vyše 10.000 videní za 12 hodín od premiéry a to je slušné. Rovno ju to vykoplo do trendov na YouTube. Nevieme sa dočkať, ako ju zahráme fanúšikom, veľmi nám chýbajú. Konečne sa rozbieha hranie a vyzerá to na celkom slušné leto. Zatiaľ máme ,booknutých' asi 30 koncertov. Uvedomujeme si, samozrejme, aj istú opatrnosť pri našom optimizme. Koncerty budú v obmedzených formátoch, čiže limitované počty vstupeniek a podobne. Podstatné je, že sa však začalo,“ dodáva Rohoň.

Inekafe sa na hudobnej scéne pohybujú 26 rokov, vydali 13 hudobných nosičov, do éteru pustili doteraz 35 singlov. Ich hity Ráno, Ružová záhrada, Ďakujeme vám, Úspešne zapojení, Špinavé objatie, Spomienky na budúcnosť či ďalšie poznajú dve generácie fanúšikov.

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Info.sk, TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Grape festival sa na najbližšie ročníky sťahuje do Trenčína

Grape festival sa na najbližšie ročníky sťahuje do Trenčína

VČERA - 11:33Kultúra

Festival Grape zverejnil svoje nové miesto konania. Dočasným domovom mu bude letisko Trenčín. Grape festival 2022 sa tam uskutoční 12. a 13. augusta.

Historicky prvým headlinerom festivalu Lovestream bude skupina IMT Smile

Historicky prvým headlinerom festivalu Lovestream bude skupina IMT Smile

VČERA - 8:10Kultúra

Samotný Lovestream festival budú tvoriť tri samostatné hudobné dni, ktoré bude spájať miesto konania.

Člen Beatles George Harrison zomrel pred 20 rokmi

Člen Beatles George Harrison zomrel pred 20 rokmi

6:09 29.11.2021Kultúra

Najmladší člen skupiny Beatles zomrel pred 20 rokmi.

Český herec Ladislav Frej jubiluje

Český herec Ladislav Frej jubiluje

7:10 26.11.2021Kultúra

Najznámejšou postavou, ktorú stvárnil český herec s podmanivým hlasom Ladislav Frej, bol frustrovaný doktor Karel Sova mladší v populárnom seriáli Nemocnice na kraji města.

Dnes oslavuje narodeniny Petra Černocká aj Kusturica, Jakeš ostal ako kôl v plote

Dnes oslavuje narodeniny Petra Černocká aj Kusturica, Jakeš ostal ako kôl v plote

7:12 24.11.2021Kultúra

Známou postavou obrazov významného slovenského umelca CYPRIÁNA MAJERNÍKA je Don Quichotte de la Mancha. Ako člen skupiny Generácia 1909 patril k pokrokovej umeleckej avantgarde.