• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Pondelok, 14.6.2021Meniny má Vasil
13°Bratislava

Francúzsko zakáže propalestínske demonštrácie v Paríži

  • 19:43 13.05.2021
  • Paríž
Francúzsko zakáže propalestínske demonštrácie v Paríži

Francúzsky minister vnútra Gérald Darmanin zakáže plánované propalestínske demonštrácie v Paríži. Ako dôvod na sociálnej sieti vo štvrtok uviedol, že pri demonštráciách v roku 2014 došlo k masívnemu narušeniu verejného poriadku, informujú agentúry AFP a DPA.

Pred siedmimi rokmi demonštrovali vo francúzskej metropole proti vtedajšej izraelskej vojenskej ofenzíve v pásme Gazy tisíce ľudí. Pri potýčkach zaútočili vandali aj na jednu synagógu a židovské predajne.

Francúzsky minister obrany spresnil, že dal príkaz parížskemu policajnému prefektovi, aby demonštrácie naplánované na sobotu zrušil. Prefekti ako najvyššie postavení zástupcovia štátnej moci boli tiež v jednotlivých francúzskych regiónoch vyzvaní na mimoriadnu ostražitosť a „obranu svätýň, škôl, kultúrnych centier a obchodov židovskej komunity“.

Aktivisti zvolali protest v dištrikte Barbes v severnej časti francúzskej metropoly, aby demonštrovali proti izraelskému použitiu sily v pásme Gazy v reakcii na raketové útoky palestínskych militantov na židovský štát.

Niekoľko tisíc protestujúcich sa 19. júla 2014 vzoprelo zákazu demonštrácie v Barbes, pričom protest sa rýchlo zvrhol do násilných potýčok, ktoré trvali niekoľko hodín.

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Info.sk, TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Nemecko hlási najmenej prípadov koronavírusu za vyše osem mesiacov

Nemecko hlási najmenej prípadov koronavírusu za vyše osem mesiacov

DNES - 6:24Zahraničné

Po prvý raz za viac ako osem mesiacov hlásili zdravotné úrady v Nemecku menej než 1000 nových prípadov nákazy koronavírusom za jeden deň. V nedeľu išlo o 549 prípadov.

Palestínske vedenie: Nová vláda Izraela je jeho

Palestínske vedenie: Nová vláda Izraela je jeho "vnútornou záležitosťou"

DNES - 6:15Zahraničné

Úrad palestínskeho prezidenta Mahmúda Abbása reagoval na novú vládu Izraela pod vedením premiéra Naftaliho Bennetta v nedeľu večer len stručne, keď ju označil za "vnútornú izraelskú záležitosť".

Stoltenberg: Členovia NATO potrebujú dôraznejšiu politiku voči Číne

Stoltenberg: Členovia NATO potrebujú dôraznejšiu politiku voči Číne

DNES - 6:14Zahraničné

Lídri krajín Severoatlantickej aliancie by sa mali dohodnúť na dôraznejšom spoločnom postoji voči čoraz dominantnejšej Číne, uviedol generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg pred summitom Aliancie v Bruseli.

Johnson: Británia chce ďalšie vyšetrovanie pôvodu COVID-19

Johnson: Británia chce ďalšie vyšetrovanie pôvodu COVID-19

DNES - 6:09Zahraničné

Britský premiér Boris Johnson v nedeľu povedal, že Spojené kráľovstvo si želá ďalšie vyšetrovanie pôvodu pandémie ochorenia COVID-19.

Izrael: Poslanci schválili novú vládu Naftaliho Bennetta

Izrael: Poslanci schválili novú vládu Naftaliho Bennetta

VČERA - 20:32Zahraničné

Poslanci izraelského parlamentu vyjadrili v nedeľu dôveru novej koaličnej vláde premiéra Naftaliho Bennetta zloženej z ôsmich strán.