• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Piatok, 14.5.2021Meniny má Bonifác
12°Bratislava

Nagel: Art Film Fest bude skvelými filmami nahustený

  • 16:06 23.04.2021
  • Bratislava
Nagel: Art Film Fest bude skvelými filmami nahustený

Medzinárodný filmový festival Art Film Fest (AFF) sa po ročnej prestávke, spôsobenej koronavírusovou pandémiou, vracia na kultúrnu mapu Slovenska. Jeho 28. ročník sa uskutoční 23. až 27. júna za predpokladaného dodržiavania všetkých bezpečnostných opatrení, ktoré budú v danom čase platné. "Festival ponúkne nabitý program a filmovým fanúšikom vynahradí mesiace, počas ktorých nemohli navštevovať kiná," informoval TASR PR manažér Peter Gašparík.

Obrovskú radosť z ústupu pandémie, vďaka ktorému je možné tento rok AFF zorganizovať, netají umelecký riaditeľ festivalu Peter Nagel. „Situácia nám zatiaľ neumožňuje vrátiť sa k pôvodnému modelu festivalu, ale príprava komornejšej verzie je kreatívnou výzvou, ktorú berieme veľmi zodpovedne,“ uviedol s tým, že kvalita programu zostáva pre organizátorov na prvom mieste: „Už teraz môžeme povedať, že skvelými filmami bude naozaj nahustený.“

V Medzinárodnej súťaži hraných filmov udelí festival ocenenia Modrý anjel tvorcom prvých, druhých alebo tretích hraných filmov z celého sveta. „V časoch obmedzených možností cestovania dostanú diváci šancu navštíviť množstvo krajín priamo v košických kinosálach. Ďalší program ponúkne súborný výber Panoráma, kde sa ocitnú vybrané novinky z ostatných obvyklých programových sekcií,“ dodal Gašparík.

Organizátori ďalej avizujú, že v nebývalom počte, ale i kvalite sa na festivale predstaví aj tradičná Slovenská sezóna, jej divákov čaká v predpremiérach množstvo očakávaných domácich noviniek. „Protipandemické opatrenia nám umožnia sústrediť pozornosť najmä na domácich hostí. Mnohí z nich prídu do Košíc uviesť filmy, ktoré na svoju oficiálnu premiéru ešte len čakajú,“ potvrdil Nagel a pripomenul, že slovenská kinematografia si aktuálne pripomína storočnicu od vzniku prvého celovečerného hraného filmu: „Art Film Fest sa tak vďaka vysokej koncentrácii filmárskych osobností stane miestom, kde ju spoločne oslávime.“

Art Film Fest zostane verný i tradícii odovzdávania ocenení za umelecký prínos. V programe jeho 28. ročníka nebude chýbať odovzdávanie Hercovej misie, Zlatej kamery či Ceny prezidenta festivalu.

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Info.sk, TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Ellen DeGeneresová po 19 rokoch ukončí svoju televíznu šou

Ellen DeGeneresová po 19 rokoch ukončí svoju televíznu šou

21:24 12.05.2021Kultúra

Americká televízna moderátorka Ellen DeGeneresová sa rozhodla ukončiť svoju úspešnú zábavnú reláciu The Ellen DeGeneres Show, ktorá je na obrazovkách od septembra 2003.

Vo veku 55 rokov zomrel Braňo Alex z legendárnej Slobodnej Európy

Vo veku 55 rokov zomrel Braňo Alex z legendárnej Slobodnej Európy

16:01 07.05.2021Kultúra

Vo veku 55 rokov zomrel slovenský hudobník, skladateľ a textár Braňo Alex.

Oscarový herec George Clooney jubiluje

Oscarový herec George Clooney jubiluje

6:41 06.05.2021Kultúra

Charizmatický herec, režisér, scenárista i producent, ktorý sa angažuje v charitatívnej činnosti a známy je aj ako politický aktivista sa vo štvrtok 6. mája, dožíva 60 rokov.

Vo veku 59 rokov zomrel spevák Nick Kamen

Vo veku 59 rokov zomrel spevák Nick Kamen

16:56 05.05.2021Kultúra

Britský popový spevák a skladateľ Nick Kamen zomrel vo veku 59 rokov.

Miro Žbirka fanúšikov za čakanie na odložené koncerty odmení

Miro Žbirka fanúšikov za čakanie na odložené koncerty odmení

12:12 04.05.2021Kultúra

Všetci, ktorí si na koncerty počkajú, získajú exkluzívny bonus.