Bratislava

Richard Pánik z Tampy uzatváral skóre s Nashvillom

• 7:53 20.09.2013
  • NEW YORK

Slovenský hokejista Richard Pánik z Tampy Bay uzatváral presným zásahom skóre štvrtkového prípravného stretnutia pred novou sezónou NHL s Nashvillom na 5:1. Útočník Lightning skóroval v 43. min bekhendovou strelou pri presilovke. Pánik v zápase odohral 15 minút.

Vo štvrtok sa v príprave nedarilo Bostonu, ktorý prehral doma s Detroitom 2:8. Kapitán Bruins Zdeno Chára odohral vyše 23 minút a bol najvyťažovanejším hráčom svojho tímu. Chára odchádzal z ľadu s mínusovým bodom, dvoma strelami i dvoma trestnými minútami.

V drese Detroitu sa z víťazstva i dostatku priestoru na ľade tešil Tomáš Tatar, do kanadského bodovania sa však nezapísal. Štyri body za gól a tri asistencie zaznamenal Pavel Daciuk, tri kanadské body (1+2) dosiahol Henrik Zetterberg. Detroit skóroval štyrikrát v záverečnej tretine, keď bol v bránke Bruins nováčik Malcolm Subban.

Andrej Sekera z Caroliny nastúpil proti svojmu bývalému tímu Buffalu. S 23:03 min na ľade bol najvyťažovanejším hráčom Hurricanes, ktorí prehrali 2:5. New York Islanders vyhrali na ľade New Jersey 5:3. Ostrovania boli efektívni pri zakončení, zo sedemnástich striel dali päť gólov. V ich zostave chýbal Ľubomír Višňovský.