• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Pondelok, 1.3.2021Meniny má Radomír
Bratislava

Krajniak: Sulík sa ospravedlnil, treba ísť ďalej

  • 17:18 13.01.2021
  • Bratislava
Krajniak: Sulík sa ospravedlnil, treba ísť ďalej

Minister hospodárstva a podpredseda vlády SR Richard Sulík (SaS) sa ostatným členom vlády ospravedlnil a je potrebné ísť ďalej. Uviedol to minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Milan Krajniak (Sme rodina), ktorý po stredajšom rokovaní vlády reagoval na spor súvisiaci s vyjadreniami k zámeru plošného testovania.

Sulík v stredu oznámil, že na pondelkovom (11. 1.) rokovaní vládneho kabinetu súhlasil len s testovaním cez víkend v najzamorenejších okresoch, nie s celoplošným testovaním ľudí na ochorenie COVID-19. Kolegovia z vlády ho však zle pochopili a prišlo tak k nedorozumeniu, za ktoré sa im ospravedlnil.

Krajniak to akceptoval a nechce preto na základe tejto udalosti špekulovať o perspektívach ďalšieho fungovania koalície. „Nechcite od mňa, aby som hodnotil, ako budeme fungovať, ak niekto zjavne urobil chybu. Ja sa snažím hovoriť aj na vláde, aj pred médiami to isté, a tak by sa mali správať všetci, ale beriem to tak, že pán Sulík sa nám ospravedlnil a treba ísť ďalej,“ povedal.

Nechcel hodnotiť výroky premiéra Igora Matoviča (OĽANO) na Sulíkovu adresu. „To sa musíte pýtať pána premiéra,“ dodal. Zopakoval nevyhnutnosť konzistentného vyjadrovania sa na rokovaní vlády i pri informovaní o jej výstupoch pred médiami. „Verím, že budeme fungovať ďalej,“ povedal o budúcnosti koalície.

Potvrdil takisto, že od pondelka 18. januára sa začnú očkovať proti novému koronavírusu pracovníci starajúci sa o klientov zariadení sociálnych služieb. „Budú mať tri možnosti – buď sa zaregistrujú individuálne na očkovacích centrách, alebo sa nahlásia ako skupina za zariadenie, prípadne budú zaočkovaní mobilnou očkovacou jednotkou, ktorá príde za nimi,“ spresnil.

Zdôraznil, že očkovanie v boji s pandémiou považuje za zásadné a má najväčšiu prioritu, no nevidí problém ani v zámere plošného testovania. „Očkovací plán je závislý od toho, koľko vakcín je k dispozícii, čo zasa závisí od toho, ako ich získa a distribuuje Európska únia. Očkovanie je najvyššia priorita, ale musíme sa pýtať aj na to, čo môžeme urobiť, ak chceme zraziť stále vysoké čísla nakazených a jediná odskúšaná možnosť nielen na Slovensku je plošné testovanie," zdôraznil minister práce.

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Info.sk, TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Zrážka chodca mala fatálne následky

Zrážka chodca mala fatálne následky

DNES - 9:18Domáce

Zrážku s autom 80-ročný chodec neprežil.

Slovákov v pohraničí sa sčítanie týka, ak majú pobyt hlásený na Slovensku

Slovákov v pohraničí sa sčítanie týka, ak majú pobyt hlásený na Slovensku

DNES - 9:12Domáce

Slovákov žijúcich v pohraničí sa aktuálne sčítanie obyvateľstva týka, ak majú trvalý alebo akýkoľvek iný registrovaný pobyt v SR.

Pripomienku k súdnej mape podpísalo vyše 800 sudcov a zamestnancov súdov

Pripomienku k súdnej mape podpísalo vyše 800 sudcov a zamestnancov súdov

DNES - 8:40Domáce

Sudcovia a zamestnanci súdov v obvode Krajského súdu v Bratislave podali na Ministerstvo spravodlivosti SR verejnú hromadnú pripomienku k novej súdnej mape navrhovanej ministerkou Máriou Kolíkovou.

Vo veľkokapacitnom očkovacom centre v Trnave zaočkovali takmer 6000 ľudí

Vo veľkokapacitnom očkovacom centre v Trnave zaočkovali takmer 6000 ľudí

DNES - 8:09Domáce

Trnavský samosprávny kraj (TTSK) zorganizoval cez víkend (27. a 28. 2.) očkovanie proti ochoreniu COVID-19 vo svojom veľkokapacitnom očkovacom centre na Strednej zdravotníckej škole v Trnave.

Na Slovensku je 20 okresov, kde je najväčšie riziko šírenia koronavírusu

Na Slovensku je 20 okresov, kde je najväčšie riziko šírenia koronavírusu

DNES - 6:34Domáce

V čiernych okresoch je zakázaný vstup aj výstup z okresu.