• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Utorok, 19.1.2021Meniny má Drahomíra, Mário
Bratislava

Krajniak: Sulík sa ospravedlnil, treba ísť ďalej

  • 17:18 13.01.2021
  • Bratislava
Krajniak: Sulík sa ospravedlnil, treba ísť ďalej

Minister hospodárstva a podpredseda vlády SR Richard Sulík (SaS) sa ostatným členom vlády ospravedlnil a je potrebné ísť ďalej. Uviedol to minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Milan Krajniak (Sme rodina), ktorý po stredajšom rokovaní vlády reagoval na spor súvisiaci s vyjadreniami k zámeru plošného testovania.

Sulík v stredu oznámil, že na pondelkovom (11. 1.) rokovaní vládneho kabinetu súhlasil len s testovaním cez víkend v najzamorenejších okresoch, nie s celoplošným testovaním ľudí na ochorenie COVID-19. Kolegovia z vlády ho však zle pochopili a prišlo tak k nedorozumeniu, za ktoré sa im ospravedlnil.

Krajniak to akceptoval a nechce preto na základe tejto udalosti špekulovať o perspektívach ďalšieho fungovania koalície. „Nechcite od mňa, aby som hodnotil, ako budeme fungovať, ak niekto zjavne urobil chybu. Ja sa snažím hovoriť aj na vláde, aj pred médiami to isté, a tak by sa mali správať všetci, ale beriem to tak, že pán Sulík sa nám ospravedlnil a treba ísť ďalej,“ povedal.

Nechcel hodnotiť výroky premiéra Igora Matoviča (OĽANO) na Sulíkovu adresu. „To sa musíte pýtať pána premiéra,“ dodal. Zopakoval nevyhnutnosť konzistentného vyjadrovania sa na rokovaní vlády i pri informovaní o jej výstupoch pred médiami. „Verím, že budeme fungovať ďalej,“ povedal o budúcnosti koalície.

Potvrdil takisto, že od pondelka 18. januára sa začnú očkovať proti novému koronavírusu pracovníci starajúci sa o klientov zariadení sociálnych služieb. „Budú mať tri možnosti – buď sa zaregistrujú individuálne na očkovacích centrách, alebo sa nahlásia ako skupina za zariadenie, prípadne budú zaočkovaní mobilnou očkovacou jednotkou, ktorá príde za nimi,“ spresnil.

Zdôraznil, že očkovanie v boji s pandémiou považuje za zásadné a má najväčšiu prioritu, no nevidí problém ani v zámere plošného testovania. „Očkovací plán je závislý od toho, koľko vakcín je k dispozícii, čo zasa závisí od toho, ako ich získa a distribuuje Európska únia. Očkovanie je najvyššia priorita, ale musíme sa pýtať aj na to, čo môžeme urobiť, ak chceme zraziť stále vysoké čísla nakazených a jediná odskúšaná možnosť nielen na Slovensku je plošné testovanie," zdôraznil minister práce.

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Info.sk, TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Vedci podporujú očkovanie, odporúčajú nastaviť aj ďalšie opatrenia

Vedci podporujú očkovanie, odporúčajú nastaviť aj ďalšie opatrenia

DNES - 15:12Domáce

Iniciatíva Veda pomáha vyzvala ľudí, aby naďalej zotrvali v prísnom dodržiavaní opatrení na zníženie mobility a kontaktov.

Polícia pátra po Ľubošovi Blahovi z Hornej Vsi, súd na neho vydal zatykač

Polícia pátra po Ľubošovi Blahovi z Hornej Vsi, súd na neho vydal zatykač

DNES - 14:34Domáce

Ľuboš Blaha sa skrýva na neznámom mieste, informovala v utorok trenčianska krajská polícia na sociálnej sieti.

Raši: Vláda dokazuje amaterizmus a diletantizmus aj prerušením zákazu vychádzania

Raši: Vláda dokazuje amaterizmus a diletantizmus aj prerušením zákazu vychádzania

DNES - 14:33Domáce

Raši hovorí, že vláda svojím prístupom hazarduje so zdravím obyvateľov.

K dispozícii je aktuálne 159 MOM bez nutnosti objednania sa

K dispozícii je aktuálne 159 MOM bez nutnosti objednania sa

DNES - 14:31Domáce

Slováci sa môžu prísť dať otestovať na prítomnosť nového koronavírusu bez nutnosti objednania sa vopred na aktuálne 159 mobilných odberových miestach.

Slovák ulovil tigra, hrozí mu päťročné väzenie

Slovák ulovil tigra, hrozí mu päťročné väzenie

DNES - 13:48Domáce

Muž tigra zároveň používal na propagáciu podnikateľskej činnosti v súvislosti so sprostredkovaním poľovačiek.