• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Pondelok, 18.1.2021Meniny má Bohdana
-3°Bratislava

4 každodenné zvyky, ktorými si privádzame bolesť hlavy

  • 16:44 29.11.2020
  • Bratislava
4 každodenné zvyky, ktorými si privádzame bolesť hlavy

Ak vás bolesť hlavy prepadáva v nečakaných situáciách a neviete nájsť príčinu, uistite sa, že za ňou nestojí niektorý z týchto dôvodov.

Čudujete sa niekedy, z čoho vás môže bolieť hlava? Ak netrpíte migrénami, bolesti hlavy sa môžu bežne vyskytnúť v súvislosti s bežnými aktivitami alebo ich nedostatkom počas dňa. Netreba preto hneď panikáriť a premýšľať nad smrteľnými diagnózami – na vine môže často byť to, čo ste pred chvíľou robili.

Ak sa počas dňa pristihnete pri niektorej z týchto vecí, zastavte ju skôr ako vám spôsobí ďalšiu bolesť hlavy:

1. Nedostatok vody

Aj vy určite viete, že za deň by sme mali vypiť približne dva litre vody. Hovoríme pritom o čistej vode – nie káve, čaji ani malinovke. Ak túto normu nedodržiavate, skôr či neskôr sa to prejaví aj bolesťou hlavy.

Mozog zo 75 percent tvorí voda. Ak mu ju počas dňa nedodáte, zmenší sa, a v takomto stave bude musieť oveľa ťažšie pracovať, aby zvládol vykonanie aj celkom bežných činností. Z toho pramenia bolesti hlavy.

2. Stres

Vysoká úroveň stresu počas dňa sa prejavuje množstvom silných aj miernejších príznakov, a patrí medzi ne aj bolesť hlavy. Najčastejšie sa dostavuje tupá bolesť, ktorá môže od hlavy prejsť až ku krku a k ramenám.

Pri bolesti hlavy spôsobenej stresom ide o zakliaty kruh – rovnako, ako stres spôsobuje bolesť, tak aj samotná bolesť hlavy spôsobuje stres. S problémom sa preto vysporiadate najrýchlejšie tak, že sa zbavíte stresu.

3. Úzkostné myšlienky

Ak vám diagnostikovali úzkostnú poruchu, je veľmi pravdepodobné, že jedným z najhorších fyzických príznakov, akým sa choroba prejaví, bude bolesť hlavy.

Ťažkosti so zvládaním úzkosti a panických atakov môžu viesť ku komplikáciám, ktoré neraz narúšajú bežný chod života. Naučte sa ovládať relaxačné techniky, ktoré vám pomôžu vždy, keď na vás zaútočia úzkostné myšlienky. Samozrejmosťou je návšteva lekára alebo psychiatra.

4. Nedostatok spánku

Časté hýrenie, nočné zmeny, štúdium či nespavosť – to je len niekoľko z dôvodov, prečo Slováci radi ponocujú. Takéto správanie vedie k úbytku spánku a následným bolestiam hlavy.

Každý deň by ste spánkom mali stráviť aspoň 7 až 9 hodín. Pomôže vám v tom zmena návykov, zdravá životospráva, ale aj upokojujúce čaje či bylinky. Ak sa vám stále nedarí skrotiť nespavosť, poraďte sa s lekárom.

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Info.sk, DP, healthdigezt.com
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Toto je najlepšie cvičenie pre kardiovaskulárne zdravie, pri ktorom sa nemusíte zadýchať

Toto je najlepšie cvičenie pre kardiovaskulárne zdravie, pri ktorom sa nemusíte zadýchať

DNES - 7:14Zdravie

Tento druh cvičenia znižuje problémy s krvným tlakom a obehom u dospelých s obezitou.

Tento typ hudby výrazne znižuje epileptické záchvaty

Tento typ hudby výrazne znižuje epileptické záchvaty

DNES - 6:38Zdravie

Pomocou hudby je možné znížiť frekvenciu epileptických záchvatov.

3 najlepšie vitamíny na ochranu zdravia pľúc

3 najlepšie vitamíny na ochranu zdravia pľúc

VČERA - 20:12Zdravie

Posilnite imunitu pľúc pomocou vhodne zvolených vitamínov. Tie môžete získať buď zo stravy alebo z vitamínových doplnkov.

Infarkt sa dá predpovedať aj niekoľko rokov vopred. Riziko odhalí röntgenové vyšetrenie

Infarkt sa dá predpovedať aj niekoľko rokov vopred. Riziko odhalí röntgenové vyšetrenie

VČERA - 19:39Zdravie

Infarkt sa môže javiť ako náhla a nepredvídateľná udalosť, no základné príčiny je možné pozorovať veľmi dlho pred prvým srdcovým zlyhaním.

5 cvikov, ktoré najrýchlejšie spaľujú tuky

5 cvikov, ktoré najrýchlejšie spaľujú tuky

VČERA - 18:34Zdravie

Ak sa pokúšate zmeniť životný štýl a čím skôr schudnúť, tieto cviky rozhodne nevynechávajte.