• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Utorok, 24.11.2020Meniny má Emília
Bratislava

Pobočky viacerých bánk budú fungovať v štandardnom režime

  • 16:59 23.10.2020
  • Bratislava
Pobočky viacerých bánk budú fungovať v štandardnom režime

Pobočky viacerých bánk budú najbližší týždeň fungovať v štandardnom režime. Aj napriek tomu banky odporúčajú klientom, aby dodržiavali protiepidemické opatrenia a pokiaľ nepotrebujú pobočku nutne navštíviť, aby využívali elektronické bankovníctvo.

Nezmenený režim potvrdili viaceré banky. „Slovenská sporiteľňa necháva všetky svoje pobočky otvorené podľa štandardných otváracích hodín. Platí to aj na Orave a v Bardejove. Všetky digitálne kanály banky fungujú bez obmedzení, pobočky a bankomaty budú priebežne monitorované a zásobované dostatočnou hotovosťou,“ priblížila hovorkyňa sporiteľne Marta Cesnaková.

V štandardnom režime budú fungovať aj pobočky ČSOB banky. „Avšak pripravujeme sa na scenár, že fungovanie pobočiek v regiónoch, v ktorých sa v piatok a cez tento víkend realizuje plošné testovanie, môže byť následne dočasne obmedzené, respektíve môže byť niektorá z pobočiek dočasne zatvorená. Paralelne s tým máme pripravené scenáre ďalšieho postupu po celoslovenskom plošnom testovaní tak, aby boli pre klientov zabezpečené všetky potrebné služby spojené so správou ich financií,“ doplnila hovorkyňa ČSOB Anna Jamborová.

Ani VÚB zatiaľ neobmedzuje otváracie hodiny jednotlivých pobočiek, dostupnosť produktov a služieb. „Budeme sa snažiť udržať maximum pobočiek v štandardnom režime pre našich klientov. Navyše sme zvýšili hygienické a dezinfekčné opatrenia na pobočkách ešte nad štandard, ktorý sme mali doteraz. Situácia sa však dynamicky mení a po testovaní v Bardejove a na Orave ju budeme opätovne prehodnocovať,“ priblížila PR manažérka banky Lucia Luptáková s tým, že banka tiež klientom odporúča čo najviac využívať elektronické kanály.

Pobočky Tatra banky budú otvorené v štandardnom pracovnom režime s výnimkou 26. októbra až 30. októbra 2020, keď budú skrátené otváracie hodiny pobočiek v nákupných centrách. Otvorené budú od 10. hodiny do 18. hodiny. „Dňa 31. októbra 2020 budú všetky pobočky v nákupných centrách zatvorené,“ uviedla hovorkyňa Tatra banky Zuzana Žiaranová.

Klienti si môžu otváracie hodiny jednotlivých pobočiek bánk v mestách preveriť aj na webstránkach bánk. „Aktualizované informácie o pobočkách a ich otváracích hodinách, respektíve prípadnom dočasnom zatvorení pobočky, nájdu klienti vždy na našej webovej stránke. Klientov vyzývame, aby rešpektovali pokyny a nariadenia zo strany štátu, pri návšteve pobočky rešpektovali pokyny pracovníkov týkajúce sa rozstupov, používania rúšok a dezinfekcie,“ doplnila Jamborová.

Rovnaké odporúčanie má pre nich aj Slovenská sporiteľňa, pretože z dôvodu pandémie môže dôjsť k individuálnym úpravám otváracích hodín. „Banka súčasne reguluje počet osôb, ktoré sa môžu nachádzať v pobočkách v zmysle platných nariadení. Vďaka internetu a telefónu je v súčasnosti možné bezpečne vybaviť veľké množstvo bankových služieb kedykoľvek z domu,“ uviedla Cesnaková.

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Info.sk, TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Mobilní operátori sú s výsledkami aukcie na frekvencie pre 5G spokojní

Mobilní operátori sú s výsledkami aukcie na frekvencie pre 5G spokojní

DNES - 13:13Ekonomické

V pondelok ukončil Úrad pre reguláciu elektronických komunikácií a poštových služieb aukciu na prideľovanie frekvencií z pásma 700 megahertzov a zostatku frekvencií z pásiem 900 MHz a 1800 MHz.

Ministerstvo pôdohospodárstva podalo trestné oznámenie súvisiace s vedením Agrokomplexu

Ministerstvo pôdohospodárstva podalo trestné oznámenie súvisiace s vedením Agrokomplexu

DNES - 13:09Ekonomické

Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR podalo prvé trestné oznámenie súvisiace s riadením štátneho podniku agrokomplex Národné výstavníctvo v Nitre v rokoch 2019 až 2020.

Štát jednorazovo podporí ceny elektriny sumou 162 mil. eur

Štát jednorazovo podporí ceny elektriny sumou 162 mil. eur

DNES - 12:47Ekonomické

Ministerstvo financií SR podporí ceny elektriny.

Fungovaním zimnej turistickej sezóny sa bude zaoberať pandemická komisia

Fungovaním zimnej turistickej sezóny sa bude zaoberať pandemická komisia

VČERA - 18:38Ekonomické

Otázka fungovania zimnej turistickej sezóny na Slovensku by sa mohla podľa ministra dopravy Andreja Doležala vyriešiť do jedného až dvoch týždňov. Avizoval to po pondelkovom rokovaní ústredného krízového štábu.

Heger v reakcii na Fica: Kladieme dôraz na kvalitu, tomu opozícia nerozumie

Heger v reakcii na Fica: Kladieme dôraz na kvalitu, tomu opozícia nerozumie

VČERA - 17:34Ekonomické

Opozícia podľa Hegera za 12 rokov "vyjedla hrniec úplne do poslednej lyžičky, nič pre Slovensko nespravila."