• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Utorok, 24.11.2020Meniny má Emília
Bratislava

Na koronavírus bol pozitívne testovaný nemecký minister zdravotníctva Jens Spahn

  • 18:14 21.10.2020
  • Berlín
Na koronavírus bol pozitívne testovaný nemecký minister zdravotníctva Jens Spahn

Nemecký minister zdravotníctva Jens Spahn bol v stredu popoludní pozitívne testovaný na prítomnosť nového druhu koronavírusu.

Oznámil to jeho hovorca Hanno Kautz s tým, že minister okamžite nastúpil do domácej karantény, informuje denník Süddeutsche Zeitung (SZ).

Spahn má zatiaľ pociťuje len symptómy prechladnutia, uviedol hovorca s tým, že všetky osoby, s ktorými bol minister v kontakte, sú informované o tom, že testy uňho preukázali nákazu koronavírusom SARS-CoV-2.

Ministri spolkovej vlády však nemusia byť v karanténe, hoci sa Spahn v stredu zúčastnil na jej zasadnutí. Hovorca vlády to zdôvodnil tým, že kabinet rokuje v súlade s hygienickými a ďalšími pravidlami, ktorých cieľom je zabezpečiť, aby karanténa ďalších alebo dokonca všetkých účastníkov zasadaní nebola nevyhnutná ani v prípade, ak na ne príde osoba, ktorá mala neskôr pozitívny výsledok testu.

V dôsledku nákazy či kontaktu s infikovaným sa do karantény museli uchýliť v poslednom čase viacerí vrcholní nemeckí politici, pripomína SZ. Uplynulú sobotu nastúpil do izolácie nemecký prezident Frank-Walter Steinmeier, pretože jeden z jeho ochrankárov mal pozitívny výsledok testu na nový koronavírus. Steinmeier mal medzičasom už dva negatívne testy.

Od pondelka je v karanténe spolkový minister práce Hubertus Heil a koncom septembra tak museli spraviť i minister zahraničných vecí Heiko Maas a šéf rezortu hospodárstva Peter Altmaier. Kancelárka Angela Merkelová bola v dvojtýždňovej karanténe už počas prvej vlny pandémie COVID-19 v marci po tom, čo ju očkoval lekár, u ktorého sa krátko nato potvrdila nákaza.

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Info.sk, TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Taliansky premiér: Tohtoročné Vianoce budú bez lyžovačky

Taliansky premiér: Tohtoročné Vianoce budú bez lyžovačky

DNES - 13:14Zahraničné

Obyvatelia Talianska musia pre pandémiu nového koronavírusu počítať s tým, že si počas tohtoročných vianočných sviatkov nezalyžujú.

Maďarské médiá o SR: Koľko strán, toľko epidemiologických plánov

Maďarské médiá o SR: Koľko strán, toľko epidemiologických plánov

DNES - 9:57Zahraničné

Na Slovensku je pomaly toľko epidemiologických plánov, koľko politických strán.

Migrácia neohrozuje kresťanstvo, tvrdí pápež vo svojej novej knihe

Migrácia neohrozuje kresťanstvo, tvrdí pápež vo svojej novej knihe

DNES - 9:39Zahraničné

Pápež František vo svojej novej knihe publikovanej v pondelok zdôraznil, že migrácia neohrozuje kresťanstvo ani kresťanskú kultúru.

WHO: Oklieštené Vianoce sú

WHO: Oklieštené Vianoce sú "najbezpečnejšia taktika"

DNES - 8:59Zahraničné

Jednotlivé vlády musia dobre zvážiť, aký bude ekonomický a sociálny prínos uvoľňovania pandemických obmedzení počas sviatkov.

Biden nominuje za ministerku financií Janet Yellenovú

Biden nominuje za ministerku financií Janet Yellenovú

DNES - 8:54Zahraničné

Novozvolený americký prezident Joe Biden si za ministerku financií vyberie bývalú šéfku americkej centrálnej banky (Fed) Janet Yellenovú.