Podpaľač mal v aute stovky dávok metamfetamínu

V rukách polície skončil 36-ročný Tomáš z Dunajskej Stredy, Malého Blahova, ktorý je podozrivý zo založenia viacerých požiarov.
Páchateľ podpálil v piatok 5. septembra v obci Trstená na Ostrove slamu. Požiar sa z nej rozšíril aj na techniku v blízkosti.
O 30 minút neskôr páchateľ úmyselne založil požiar pod stohom slamy v obci Gabčíkovo v časti Čierny les. O 19:30 zas podpálil dva stohy so slamou v obci Medveďov.
Následne približne o jeden a pol hodiny horel senník vo Veľkom Mederi v časti Nový Dvor. O 21:25 horel aj stoh slamy v katastri obce Boheľov. Polícia podozrivého muža zadržala ešte v ten večer. Presúval sa v bielom Mercedese ML 63 po jednotlivých obciach, až ho napokon zásahová skupina dunajskostredskej polície zadržala v obci Mad.
Chytili ho o 21:45 pred areálom poľnohospodárskeho družstva, kde ho skontrolovali a prehliadli mu auto. Polícia pri prehliadke našla šesť zatavených striekačiek a jedno plastové vrecko s obsahom metamfetamínu. Expertíza potvrdila, že zo zaisteného množstva by bolo možné vyrobiť minimálne 2 529 dávok.
Polícia však v aute našla aj väčšiu sumu peňazí v rôznych menách, v prepočte 300-tisíc eur. V súvislosti s tým polícia zadržaného muža obvinila z nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi. Vyšetrovateľ spracoval podnet na vzatie obvineného do väzby, kam ho polícia už počas víkendu previezla. Zadržaný je však podozrivý aj v prípade nedovoleného ozbrojovania. V júli mu pri domovej prehliadke polícia zaistila výbušninu.

Rodina si z dovolenky doniesla nákazu: Ochorelo dieťa aj stará mama
Dieťa sa nakazilo pravdepodobne v Turecku.

Michal Kaliňák: K lobingu bude vo štvrtok ďalšie stretnutie, pozvané sú i mimovládky
Zákon o lobingu bude výsledkom vecnej diskusie. Deklaruje to štátny tajomník Ministerstva vnútra SR Michal Kaliňák s tým, že pred mesiacom sa téma diskutovala pri okrúhlom stole.

Vodič, ktorý havaroval na Trnavskej ceste, bol pod vplyvom drog
Obmedzenie dopravy na Trnavskej ceste v blízkosti križovatky s Bajkalskou ulicou v Bratislave spôsobil uplynulý štvrtok podvečer vodič pod vplyvom drog.

Na udržanie oteplenia o 1,5 stupňa Celzia zostávajú svetu tri roky
Na udržanie oteplenia o 1,5 stupňa Celzia zostávajú svetu podľa vedcov tri roky. Upozornila na to organizácia Greenpeace Slovensko, ktorá vyzýva vládu, aby začala urýchlene konať.

ÚVZ: V ôsmich z 10 vzoriek sa predbežne potvrdila prítomnosť améb
V súvislosti s výskytom infekcie spôsobenej Naegleriou fowleri sa v ôsmich vzorkách z desiatich predbežne potvrdila prítomnosť viacerých druhov améb.