Piatok, 19.4.2024Meniny má Jela
Bratislava

• 10:26 27.02.2013
  • MIAMI

Nečakane dlho vzdorovali basketbalisti Sacramenta najlepšiemu tímu Východnej konferencie NBA, ale nakoniec z toho bolo víťazstvo favorita znamenajúce vyrovnanie klubového rekordu Miami.

Výsledok 141:129 sa zrodil až po dvojnásobnom predĺžení, Heat ním predĺžili víťaznú šnúru už na 12 zápasov a vyrovnali strelecké maximum v jednom zápase z roku 1991.

Viac ako polovica zo 141 bodov ide na vrub dvojice LeBron James (40), Dwyane Wade (39), ktorá si utvorila osobné sezónne rekordy. James rozdal 16 asistencií, najviac vo svojej kariére.

Obrany sa v American Airlines Arene nevyznamenali, oba tímy strieľali z poľa s viac ako 50-percentnou úspešnosťou.

Hosťom nebolo nič platných ani osem trojok Marcusa Thorntona, za domácich odpovedal piatimi Ray Allen. "Ak sa dá o nejakej prehre povedať, že je dobrá, potom je to táto. Vložili sme do zápasu neuveriteľne veľa úsilia. Keby sme takto hrali každý večer, môžeme zdolať veľa tímov," konštatoval za Kings DeMarcus Cousins.

Dobrou správou pre Dallas je postupný návrat Dirka Nowitzkého do starých koľají, zlou uchádzajúci vlak smer play-off. Mavericks po nedeľňajšej prehre s Lakers nedokázali doma zdolať ani Milwaukee, hoci nemecký krídelník pridal k 21 bodom aj 20 doskokov.

Bucks v záverečných troch minútach zmazali päťbodový náskok domácich a vyhrali rovnakým rozdielom 95:90. "Nevyzerá to s nami dobre. Táto liga dokáže byť bláznivá a stať sa môže čokoľvek, ale bude to pre nás čoraz zložitejšie. Ak sa chceme posunúť nahor, musíme vyhrávať takéto tesné zápasy," uvedomuje si Nowitzki.

Horúco bolo v Indianapolise, kde sa v štvrtej štvrtine strhla pod košom bitka medzi Royom Hibbertom a Davidom Leem. Postupne sa do nej zaplietli aj ďalší hráči a klbko kohútov sa dostalo až medzi divákov v prvých radoch.

Rozhodcovia rozdali šesť technických chýb a Hibberta poslali rovno do šatne. "Pravdu povediac, bolo to medzi mnou a Davidom Leem. Nechápem, prečo sa do toho miešal Curry. Potom sa už do mňa pustili další ich hráči. Nešťastný moment. Ale som rád, že sme vyhrali," povedal domáci pivot, ktorý zasahujúceho rozohrávača hostí Stephena Curryho hravo zložil na palubovku. Indiana dosiahla piate víťazstvo za sebou (108:97) a patrí je druhé miesto vo Východnej konferencii za Miami.

Sumáre utorňajších stretnutí zámorskej basketbalovej NBA:

Indiana - Golden State 108:97 (31:25, 23:28, 31:20, 23:24)
Najviac bodov: David West 28, George Hill 23, George 21 (11 doskokov) - S. Curry 38, K. Thompson 13, D. Lee 12 (12 doskokov)

Philadelphia - Orlando 84:98 (20:18, 22:29, 19:21, 23:30)
Najviac bodov: Pargo a D. Wilkins po 14, D. Wright 11 - Afflalo a T. Harris po 16, A. Nicholson 13

Miami - Sacramento 141:129 po dvojnásobnom predĺžení (27:22, 24:31, 33:32, 28:27 - 12:12, 17:5)
Najviac bodov: L. James 40 (16 asistencií), Wade 39, R. Allen 21 - M. Thornton 36, T. Evans 26, Cousins 24 (15 doskokov)

Chicago - Cleveland 98:101 (22:19, 26:29, 23:27, 27:26)
Najviac bodov: Boozer 27, Deng 26, Hinrich 11 (11 asistencií) - Waiters 25, Livingston 15, Ellington 13

New Orleans - Brooklyn 97:101 (20:31, 21:26, 24:16, 32:28)
Najviac bodov: Vásquez 20, R. Lopez 14, R. Anderson 13 - Deron Williams 33, B. Lopez 20, Bogans 12

Dallas - Milwaukee 90:95 (21:17, 28:27, 21:22, 20:29)
Najviac bodov: Nowitzki 21 (20 doskokov), Mayo 18, Collison a Brand (14 doskokov) po 12 - Ellis 22, Redick 14, Sanders (13 doskokov) a Dunleavy po 13

Phoenix - Minnesota 84:83 po predĺžení (16:15, 31:18, 11:18, 19:26 - 7:6)
Najviac bodov: Gortat, W. Johnson a M. Morris po 14 - Derrick Williams 21 (12 doskokov), Pekovič 18 (12 doskokov), Barea 16

Los Angeles Clippers - Charlotte 106:84 (24:30, 30:15, 28:18, 24:21)
Najviac bodov: Griffin 24, M. Barnes 17, C. Butler 16 - G. Henderson 24, K. Walker 15, Mullens 13