• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Streda, 21.10.2020Meniny má Uršuľa
13°Bratislava

Rusko kritizuje "nadbiehanie" šéfov diplomacií EÚ líderke bieloruskej opozície

  • 6:07 21.09.2020
  • Minsk
Rusko kritizuje

Bielorusko označilo účasť lídrov na raňajkách s Cichanovskou za „bezočivé zasahovanie do vnútorných záležitostí Bieloruskej republiky“. Toto stanovisko podporuje aj Rusko.

Líderka bieloruskej opozície Sviatlana Cichanovská vyzvala svojich priaznivcov, aby pokračovali v boji "za krajinu, v ktorej sa oplatí žiť" a aby sa zúčastnili na nedeľnom zhromaždení organizovanom v Minsku pod názvom Pochod spravodlivosti.

Ako informovala agentúra DPA, Cichanovská vo videoposolstve zverejnenom ešte pred začiatkom pochodu jeho potenciálnym účastníkom odkázala, že „každý týždeň ukazujete sebe i svetu, že bieloruský národ je sila“.

Cichanovská sa v pondelok v Bruseli na pracovných raňajkách zíde s vysokým predstaviteľom EÚ pre spoločnú zahraničnú a bezpečnostnú politiku Josepom Borrellom a ministrami zahraničných vecí členských štátov EÚ.

Bieloruské ministerstvo zahraničných vecí označilo možnú účasť bývalej kandidátky prezidentských volieb Sviatlany Cichanovskej na pracovných raňajkách s ministrami zahraničných vecí členských krajín EÚ za „bezočivé zasahovanie do vnútorných záležitostí Bieloruskej republiky“.

Podľa agentúry TASS to v sobotu uviedol tlačový tajomník bieloruského rezortu diplomacie Anatoľ Hlaz.

Tento postoj bieloruskej vlády v nedeľu podporila aj hovorkyňa ruského ministerstva zahraničných vecí Marija Zacharovová, keď podľa spravodajského portálu Meduza.io uviedla, že krajiny EÚ, ktoré pozvali Cichanovskú, zasahujú do vnútorných záležitostí Bieloruska.

Nadbiehanie ministrov zahraničných vecí EÚ samozvanej predstaviteľke bieloruskej opozície a jej pozvanie do Bruselu“ na nadviazanie kontaktov „je neoddeliteľnou súčasťou scenára zasahovania do vnútorných záležitostí Bieloruska,“ uviedla Zacharovová vo svojom vyhlásení zverejnenom na webe ruského rezortu diplomacie.

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Info.sk, TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Na koronavírus bol pozitívne testovaný nemecký minister zdravotníctva Jens Spahn

Na koronavírus bol pozitívne testovaný nemecký minister zdravotníctva Jens Spahn

DNES - 18:14Zahraničné

Nemecký minister zdravotníctva Jens Spahn bol v stredu popoludní pozitívne testovaný na prítomnosť nového druhu koronavírusu.

Do nemocníc v ČR príde pomáhať 28 amerických lekárov

Do nemocníc v ČR príde pomáhať 28 amerických lekárov

DNES - 17:54Zahraničné

Do Česka príde bojovať s pandémiou nového koronavírusu aj 28 vojenských lekárov zo Spojených štátov.

Rumunsko i Bulharsko hlásia rekordné prírastky prípadov nákazy koronavírusom

Rumunsko i Bulharsko hlásia rekordné prírastky prípadov nákazy koronavírusom

DNES - 17:28Zahraničné

Rumunsko v stredu oznámilo, že za posledných 24 hodín pribudlo 4848 nových prípadov nákazy koronavírusom, čo je doteraz najvyšší denný prírastok infikovaných od vypuknutia pandémie.

Poľsko hlási 10.040 nakazených, čo je najvyšší denný počet

Poľsko hlási 10.040 nakazených, čo je najvyšší denný počet

DNES - 13:46Zahraničné

Počet potvrdených prípadov nákazy koronavírusom v Poľsku sa od utorka zvýšil o 10.040, čo je najvyšší denný prírastok infikovaných od začiatku pandémie.

V Česku nariadili obmedzenie pohybu, nové opatrenia postihnú aj obchod a služby

V Česku nariadili obmedzenie pohybu, nové opatrenia postihnú aj obchod a služby

DNES - 13:00Zahraničné

Česká vláda pristúpila v stredu k ďalším opatreniam v boji proti pandémii koronavírusu SARS-CoV-2, informovala spravodajská televízia ČT24.