• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Utorok, 1.12.2020Meniny má Edmund
Bratislava

Miro Žbirka vydáva 3CD The Best Of a knihu Songbook

  • 13:35 05.09.2020
  • Bratislava
Miro Žbirka vydáva 3CD The Best Of a knihu Songbook

Miro Žbirka pokračuje v rekapitulácii svojho viac než štyridsaťročného úspešného pôsobenia na hudobnej scéne.

Po filme Meky prichádza s výberovým albumom The Best Of Miro Žbirka a knihou Miro Žbirka – Songbook, ktoré vydáva na etikete vydavateľstva Universal Music.

The Best Of Miro Žbirka je výber najväčších hitov, ktorý prináša celkom 68 skladieb na troch CD v luxusnom obale. Veľká dávka hitov a dôležitých skladieb z tvorby československej hudobnej legendy mapuje všetky doteraz vydané albumy a aktuálnu novinku. Výber skladieb nebol náhodný a dramaturgicky ho zostavil sám Miro Žbirka. V booklete nechýbajú odkazy na originálne albumy, na ktorých skladby pôvodne vyšli. Trojalbum uzatvára nová skladba Slovenská, ktorá sprevádza nový film Juraja Jakubiska Perinbaba a dva svety, ktorý bude mať premiéru 3. decembra. Všetky skladby z tohto výberu boli tento rok remastrované v londýnskom štúdiu Abbey Road, kde dostali súčasný zvuk, ktorý sľubuje ešte intenzívnejší poslucháčsky zážitok. Výberový album je zároveň aj soundtrackom k filmovej biografii Meky, ktorá po júlovom vstupe do slovenských kín zaznamenala priaznivé ohlasy divákov aj recenzentov.

Reprezentatívna kniha Miro Žbirka – Songbook mapuje kariéru Mira Žbirku prostredníctvom 180 textov jeho piesní s akordovými značkami. Texty sú chronologicky usporiadané na 224 stranách, vždy podľa albumu, z ktorého pochádzajú, od Balady o poľných vtákoch až po novinku Slovenská z filmu Perinbaba a dva svety. Každý album má v knihe autentický príbeh svojho vzniku, ktorý podľa Mekyho rozprávania napísal hudobný publicista Václav Hnátek.

Slávnostné uvedenie a autogramiáda novej knihy aj výberového 3CD bude na Slovensku 18. septembra v bratislavskom kníhkupectve Panta Rhei. Do života ich uvedie autor mnohých textov skladieb Mira Žbirku Kamil Peteraj, ktorý práve v ten deň oslávi významné životné jubileum.

Výberový album aj Songbook budú k dispozícii aj na exkluzívnom Cinema Acoustic Tour 2020. Netradičné koncerty budú v Čechách prebiehať v kinosálach Cinestar v Ostrave (15. 9.), Olomouci (16. 9.), Liberci (23. 9.) a Prahe (30. 9.). Na Slovensku budú v historických kinách v Prešove (2. 10.), Martine (4. 10.) a Bratislave (6. 10.). Diváci uvidia nový dokument Meky a po ňom akustický koncert.

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Info.sk, TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Originálny filmový tvorca Woody Allen má 85 rokov

Originálny filmový tvorca Woody Allen má 85 rokov

DNES - 6:33Kultúra

Woody Allen, útly chlapík s riedkymi vlasmi, retro okuliarmi, ktorého filmy hýria vtipom a neurotickými postavami, je už vyše pol storočia neodmysliteľnou súčasťou svetovej kinematografie.

Taylor Swiftová opäť ovládla Americké hudobné ceny

Taylor Swiftová opäť ovládla Americké hudobné ceny

8:06 23.11.2020Kultúra

Americká speváčka Taylor Swiftová tak ako vlani aj tento rok ovládla udeľovanie Amerických hudobných cien,

Pred 90 rokmi sa narodil obľúbený český herec Josef Vinklář

Pred 90 rokmi sa narodil obľúbený český herec Josef Vinklář

7:20 10.11.2020Kultúra

V utorok 10. novembra by sa jeden z najobľúbenejších českých hercov Josef Vinklář dožil 90 rokov.

Legendárny francúzsky herec Alain Delon sa dožíva 85 rokov

Legendárny francúzsky herec Alain Delon sa dožíva 85 rokov

6:38 08.11.2020Kultúra

Alain Delon je nielen jedným z najpopulárnejších francúzskych hercov, ale stelesňuje presne to, čomu sa hovorí idol strieborného plátna.

Zomrela herečka Margaret Nolanová, známa z bondovky Goldfinger

Zomrela herečka Margaret Nolanová, známa z bondovky Goldfinger

6:25 13.10.2020Kultúra

Britská herečka a výtvarníčka Margaret Nolanová, ktorá mala pamätnú úlohu v klasickej bondovke Goldfinger (1964), zomrela vo veku 76 rokov.