• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Nedeľa, 20.9.2020Meniny má Ľuboslav(a)
12°Bratislava

Miro Žbirka vydáva 3CD The Best Of a knihu Songbook

  • 13:35 05.09.2020
  • Bratislava
Miro Žbirka vydáva 3CD The Best Of a knihu Songbook

Miro Žbirka pokračuje v rekapitulácii svojho viac než štyridsaťročného úspešného pôsobenia na hudobnej scéne.

Po filme Meky prichádza s výberovým albumom The Best Of Miro Žbirka a knihou Miro Žbirka – Songbook, ktoré vydáva na etikete vydavateľstva Universal Music.

The Best Of Miro Žbirka je výber najväčších hitov, ktorý prináša celkom 68 skladieb na troch CD v luxusnom obale. Veľká dávka hitov a dôležitých skladieb z tvorby československej hudobnej legendy mapuje všetky doteraz vydané albumy a aktuálnu novinku. Výber skladieb nebol náhodný a dramaturgicky ho zostavil sám Miro Žbirka. V booklete nechýbajú odkazy na originálne albumy, na ktorých skladby pôvodne vyšli. Trojalbum uzatvára nová skladba Slovenská, ktorá sprevádza nový film Juraja Jakubiska Perinbaba a dva svety, ktorý bude mať premiéru 3. decembra. Všetky skladby z tohto výberu boli tento rok remastrované v londýnskom štúdiu Abbey Road, kde dostali súčasný zvuk, ktorý sľubuje ešte intenzívnejší poslucháčsky zážitok. Výberový album je zároveň aj soundtrackom k filmovej biografii Meky, ktorá po júlovom vstupe do slovenských kín zaznamenala priaznivé ohlasy divákov aj recenzentov.

Reprezentatívna kniha Miro Žbirka – Songbook mapuje kariéru Mira Žbirku prostredníctvom 180 textov jeho piesní s akordovými značkami. Texty sú chronologicky usporiadané na 224 stranách, vždy podľa albumu, z ktorého pochádzajú, od Balady o poľných vtákoch až po novinku Slovenská z filmu Perinbaba a dva svety. Každý album má v knihe autentický príbeh svojho vzniku, ktorý podľa Mekyho rozprávania napísal hudobný publicista Václav Hnátek.

Slávnostné uvedenie a autogramiáda novej knihy aj výberového 3CD bude na Slovensku 18. septembra v bratislavskom kníhkupectve Panta Rhei. Do života ich uvedie autor mnohých textov skladieb Mira Žbirku Kamil Peteraj, ktorý práve v ten deň oslávi významné životné jubileum.

Výberový album aj Songbook budú k dispozícii aj na exkluzívnom Cinema Acoustic Tour 2020. Netradičné koncerty budú v Čechách prebiehať v kinosálach Cinestar v Ostrave (15. 9.), Olomouci (16. 9.), Liberci (23. 9.) a Prahe (30. 9.). Na Slovensku budú v historických kinách v Prešove (2. 10.), Martine (4. 10.) a Bratislave (6. 10.). Diváci uvidia nový dokument Meky a po ňom akustický koncert.

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Info.sk, TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Herečka Divadla Andreja Bagara Eva Pavlíková oslavuje okrúhle narodeniny

Herečka Divadla Andreja Bagara Eva Pavlíková oslavuje okrúhle narodeniny

7:23 17.09.2020Kultúra

Členka nitrianskeho hereckého súboru Divadla Andreja Bagara (DAB) Eva Pavlíková sa vo štvrtok 17. septembra dožíva 60 rokov.

Najstarší člen spievajúcej rodiny Babjakovcov Martin oslavuje okrúhle narodeniny

Najstarší člen spievajúcej rodiny Babjakovcov Martin oslavuje okrúhle narodeniny

6:29 15.09.2020Kultúra

Operný spevák Martin Babjak pochádza z rodiny, ktorá by sa v rámci Slovenska mohla zaradiť k unikátom. Ide totiž o kompletne spievajúcu rodinu.

 Zlatého leva získala americká snímka Nomadland

Zlatého leva získala americká snímka Nomadland

20:56 12.09.2020Kultúra

Zlatého leva, hlavnú cenu 77. ročníka medzinárodného filmového festivalu v Benátkach, získala v sobotu americká dráma s názvom "Nomadland".

Zomrela herečka známa zo seriálu Hra o tróny

Zomrela herečka známa zo seriálu Hra o tróny

19:23 10.09.2020Kultúra

Vo veku 82 rokov zomrela britská herečka Diana Riggová.

Britský oscarový herec Colin Firth má 60 rokov

Britský oscarový herec Colin Firth má 60 rokov

7:11 10.09.2020Kultúra

Colin Firth, držiteľ Oscara, Zlatého glóbusu či ceny BAFTA, bude mať vo štvrtok 10. septembra 60 rokov.