• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Štvrtok, 24.9.2020Meniny má Ľuboš, Ľubor
24°Bratislava

Vzniklo nové ohnisko nákazy koronavírusom, hygienici nariadili protiepidemické opatrenia

  • 11:08 06.08.2020
  • Trenčín
Vzniklo nové ohnisko nákazy koronavírusom, hygienici nariadili protiepidemické opatrenia

Pre nový koronavírus zostala v karanténe pätina zamestnancov závodu v Trenčíne.

Približne pätina zamestnancov jedného z trenčianskych výrobných závodov zostala v karanténe. Hygienici tam prostredníctvom testov potvrdili osoby pozitívne na nový koronavírus. Ďalšie prípady ochorenia za stredu (5. 8.) potvrdili i v okrese Bánovce nad Bebravou. TASR o tom informovala hovorkyňa Úradu verejného zdravotníctva SR Daša Račková.

V okrese Bánovce nad Bebravou ide zväčša o kontakty už potvrdených prípadov ochorenia COVID-19 v jednej z firiem, kde už epidemiológovia nariadili všetky potrebné protiepidemické opatrenia a izoláciu pre zamestnancov. Ide najmä o rodinných príslušníkov, ktorí boli už pred testovaním v domácej izolácii,“ spresnila Račková.

V rámci epidemiologického vyšetrovania kontaktov pozitívnych prípadov lokálnej epidémie v Bánovciach nad Bebravou hygienici podľa nej identifikovali aj kontakty vo výrobnom závode v Trenčíne, u ktorých sa následne potvrdil pozitívny výsledok testu na ochorenie COVID-19.

Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) so sídlom v Trenčíne rokoval s vedením spoločnosti o prijatí potrebných opatrení. Tie vychádzajú z podmienok závodu, predtým prijatých opatrení z dôvodov mimoriadnej situácie v súvislosti s vyhlásenou pandémiou ochorenia COVID-19, systému výroby a obslužných činností, ako i možného styku pozitívnych prípadov s ďalšími zamestnancami.

Pre zamestnancov výrobného bloku, v ktorom boli potvrdené prípady ochorenia COVID-19, sa vydávajú karanténne opatrenia vrátane osôb žijúcich s nimi v spoločnej domácnosti s následným testovaním na ochorenie COVID-19. Spoločnosť zabezpečí odber vzoriek biologického materiálu na vyšetrenie metódou RT – PCR u všetkých zamestnancov výrobnej haly. Karanténne opatrenia sa týkajú pätiny zamestnancov spoločnosti,“ priblížila Račková.

RÚVZ Trenčín podľa nej nariadil spoločnosti ďalšie opatrenia vo vzťahu k ostatným priestorom a zamestnancom, a to dezinfekciu vonkajších a vnútorných priestorov či dezinfekciu autobusov, pričom opatrenia sa vykonajú aj v prepravnej spoločnosti, ktorá realizuje dopravu zamestnancov do a z práce. „Vzhľadom na to, že medzi pozitívnymi prípadmi sú aj zahraniční zamestnanci, opatrenia budú vykonané aj v rámci ubytovacích priestorov,“ doplnila s tým, že RÚVZ bude aktívne pokračovať v epidemiologickom vyšetrovaní.

V územnej pôsobnosti RÚVZ Trenčín sú v súčasnosti v karanténe zamestnanci štyroch firiem, a to so sídlom v Bánovciach nad Bebravou, Starej Turej, Potvoriciach (okres Nové Mesto nad Váhom) a Trenčíne. „Epidemiologickú situáciu v oblastiach so zvýšeným výskytom ochorenia COVID-19 RÚVZ sleduje a adekvátne situácii prijíma protiepidemické opatrenia. Nejde o komunitné šírenie ochorenia COVID-19, ale o jeho lokálne ohraničené šírenie. Pri prijímaní protiepidemických opatrení trenčiansky RÚVZ komunikuje s predstaviteľmi samospráv a dotknutých spoločností a inštitúcií,“ skonštatovala Račková.

Nové prípady ochorenia COVID-19 zistili i v územnej pôsobnosti RÚVZ Prievidza, ide zväčša o úzke kontakty už potvrdeného prípadu, kde bolo ohnisko nákazy v rodine.

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Info.sk, TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
NAKA opäť zasashuje vo viacerých firmách

NAKA opäť zasashuje vo viacerých firmách

DNES - 13:42Domáce

Policajná akcia OKO prebieha aj vo štvrtok.

Čaputová podpísala so Zelenským dve dohody

Čaputová podpísala so Zelenským dve dohody

DNES - 12:51Domáce

Jedna z dohôd Ukrajine umožní využívanie vzdušného priestoru Slovenskej republiky na letisku v Užhorode.

Koronavírusom sa nakazilo 41 ľudí z domova dôchodcov

Koronavírusom sa nakazilo 41 ľudí z domova dôchodcov

DNES - 11:56Domáce

Na Slovensku vzniklo nové ohnisko nákazy koronavírusom.

Kollár zvolal poslanecké grémium, pre mimoriadnu schôdzu o to požiadal Fico

Kollár zvolal poslanecké grémium, pre mimoriadnu schôdzu o to požiadal Fico

DNES - 11:30Domáce

Fico chce podľa vlastných slov pripomenúť koalícii existenciu ústavného zákona.

Polícia zakročí proti zabíjaniu psov v rómskych osadách, pripravuje novelu zákona

Polícia zakročí proti zabíjaniu psov v rómskych osadách, pripravuje novelu zákona

DNES - 11:27Domáce

Novela navrhuje zaradiť krádež zvieraťa do zoznamu trestných činov.