• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Sobota, 19.9.2020Meniny má Konštantín
Bratislava

Epidemiológ varuje pred dovolenkovaním v Chorvátsku: „Nejde o miesto, ale o spôsob“

  • 6:08 04.08.2020
  • Praha
Epidemiológ varuje pred dovolenkovaním v Chorvátsku: „Nejde o miesto, ale o spôsob“

Epidemiológ varuje pred večierkami v Chorvátsku.

Epidemiológ Rastislav Maďar pôsobiaci v Česku označil v pondelok na svojom Twitteri večierky na chorvátskom ostrove Pag za súčasť zdroja koronavírusovej nákazy v ČR. Podľa neho sa na večierkoch zúčastnili v priebehu júla aj Česi. Správu na Twitteri pritom sám písal z dovolenky v Chorvátsku, informoval portál Novinky.cz.

Pláž Zrče na chorvátskom ostrove Pag je vyhlásené miesto pre tanečné mega párty s veľkými masami ľudí z rôznych krajín Európy. Áno, už tam boli v júli aj Česi, a áno, už z toho máme nakazených v rôznych častiach ČR,“ napísal v tweete slovenský epidemiológ Maďar, ktorý má na českom ministerstve zdravotníctva na starosti koordináciu epidemiologického tímu.

Flámovať je očividne nevyhnutné aj v čase pandémie, bez ohľadu na zdravý rozum,“ dodal v kritike napísanej z Chorvátska.

Tento fakt vyvolal ostré reakcie niektorých ľudí, ktorí mu v komentároch pod príspevkom vyčítali pokrytectvo. On však výčitky odmietol s vysvetlením, že dovolenka v Chorvátsku môže byť z epidemiologického hľadiska aj ideálna - podľa neho „nejde o miesto, ale o spôsob“.

To zdôrazňujeme celý čas. Vlastným autom do súkromného apartmánu bez cudzích kontaktov je to dokonca oveľa bezpečnejšie než na hromadnej akcii u nás v ČR,“ dodal neskôr k svojmu pôvodnému tweetu.

Podľa chorvátskych médií túto letnú sezónu zíva inokedy hojne navštevovaná oblasť Zrče na ostrove Pag neobvyklou prázdnotou a v kluboch dodržiavajú prísne bezpečnostné opatrenia, uviedli Novinky.cz. Miestni obyvatelia uvádzajú, že v posledných mesiacoch sa na ostrove koronavírusom nenakazila žiadna osoba, ako napísal chorvátsky denník Večernij list.

Maďar pre Seznam zprávy pripustil, že hygienici v Česku momentálne evidujú šesť ľudí, ktorých stopy nákazy vedú na Zrče na ostrove Pag. Nie je však isté, že sa všetci infikovali tam.

České ministerstvo zahraničných vecí pokladá Chorvátsko za epidemiologicky bezpečnú krajinu a je v zelenej kategórii.

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Info.sk, TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Podľa Johnsona do Británie prichádza druhá vlna pandémie; nových prípadov je 4322

Podľa Johnsona do Británie prichádza druhá vlna pandémie; nových prípadov je 4322

VČERA - 21:56Zahraničné

Britský premiér Boris Johnson v piatok vyhlásil, že prichádza druhá vlna pandémie koronavírusu. Povedal to v deň, keď vláda hlásila 4322 nových potvrdených prípadov nákazy, teda najvyšší počet od začiatku mája.

Taliansko hlási vyše 1900 nových prípadov

Taliansko hlási vyše 1900 nových prípadov

VČERA - 21:54Zahraničné

Od začiatku epidémie sa v Taliansku vyliečilo 216.807 infikovaných.

Francúzsko zaznamenalo nový denný rekord nakazených - 13.215

Francúzsko zaznamenalo nový denný rekord nakazených - 13.215

VČERA - 21:22Zahraničné

Francúzsko v piatok oznámilo, že za posledných 24 hodín zaznamenalo 13.215 nových potvrdených prípadov nákazy koronavírusom. Vo štvrtok počet prípadov infekcie už druhýkrát za týždeň presiahol 10.000.

Kosovo udelilo Trumpovi vyznamenanie za úsilie o dosiahnutie mieru so Srbskom

Kosovo udelilo Trumpovi vyznamenanie za úsilie o dosiahnutie mieru so Srbskom

VČERA - 20:11Zahraničné

Kosovo v piatok udelilo americkému prezidentovi Donaldovi Trumpovi jedno z najvyšších vyznamenaní v krajine za sprostredkovanie mierových rozhovorov medzi Kosovom a Srbskom. Informovala o tom agentúra AP.

Madrid oznámil opätovné zavedenie lockdownu

Madrid oznámil opätovné zavedenie lockdownu

VČERA - 19:58Zahraničné

Madridská regionálna vláda sa v piatok opätovne rozhodla zaviesť v regióne hlavného mesta Španielska plošné karanténne opatrenia s cieľom zastaviť šírenie koronavírusu. Obmedzenie pohybu sa dotkne takmer milióna ľudí.