• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Nedeľa, 25.10.2020Meniny má Aurel
12°Bratislava

Vedecky potvrdené: Tieto potraviny vás ochránia pred koronavírusom

  • 19:27 03.08.2020
  • Montpellier
Vedecky potvrdené: Tieto potraviny vás ochránia pred koronavírusom

Štúdia francúzskych výskumníkov potvrdila ochranné účinky potravín pred koronavírusom.

Znižovanie rizika nákazy novým koronavírusom spočíva najmä v častom umývaní rúk, nosení rúšok a ďalších preventívnych opatreniach. Nová štúdia teraz naznačuje, že pred infekciou vírusom vás môže ochrániť aj konzumácia kapusty

Štúdia vedcov z Université de Montpellier vo Francúzsku zistila, že kapusta, uhorky, nakladaná zelenina a fermentované mliečne výrobky môžu ľuďom pomôcť budovať odolnosť voči vírusu.

Vedúci štúdie Jean Bousquet uviedol: „Šíreniu a závažnosti vírusu a regionálnym rozdielom v strave sa venovala malá pozornosť, ale zmeny v stravovaní môžu mať veľký prínos. Výživa môže zohrávať úlohu v imunitnej obrane proti COVID-19 a môže vysvetliť niektoré rozdiely, ktoré sa vyskytujú v celej Európe.“

Výskum naznačuje, že zvýšenie priemernej spotreby kapusty alebo uhorky o 1 gram za deň by mohlo znížiť úmrtnosť v krajine o 13,6%. Bousquet odporúča do stravy začleniť surovú kapustu trikrát týždenne, kyslú kapustu aspoň raz týždenne a tiež nakladanú zeleninu.

Krajiny, v ktorých jedia veľa týchto potravín majú nižšiu úmrtnosť na COVID-19

Podľa vedcov nám pochopenie rozdielov v strave a ich ochranných faktorov môže pomôcť zvládnuť túto pandémiu. V štúdii sa vedci zaoberali mierou úmrtnosti na COVID-19 a stravou po celom svete.

Z ich analýzy vyplynulo, že Bulharsko, Grécko a Rumunsko - krajiny, v ktorých je kapusta populárna - mali najnižšiu mieru úmrtnosti.

Vedci vo svojej štúdii vysvetlili: „Aj keď je ťažké porovnávať zdravotné systémy a hlásenia úmrtnosti v európskych krajinách, Bulharsko, Grécko a Rumunsko majú veľmi nízku úmrtnosť. Môže to súvisieť aj so stravou, pretože kapusta (Rumunsko) a fermentované mlieko (Bulharsko a Grécko) sú tu bežné potraviny."

Fermentované mliečne produkty sú známe ako prírodný inhibítor ACE. „Turecko, ďalšia krajina s zjavne nízkou mierou úmrtnosti, tiež konzumuje veľa kapusty a fermentovaných mliečnych výrobkov,“ uviedli vedci.

Podľa vedcov sa sila týchto potravín skrýva v proteíne nazývanom Nrf2. Vírus, ktorý spôsobuje COVID-19, často vedie k vážnym zápalom a NrF2 môže tento zápal zmierniť. Zelenina ako kapusta a uhorka môžu zvýšiť produkciu NrF2.

Stručne povedané, vyššia konzumácia uhoriek a kapusty znamená, že máte väčšiu šancu vyhrať nad vírusom.

Hoci tieto zistenia naznačujú možné spojenie medzi rizikom koronavírusu a stravou, vedci zdôrazňujú, že je potrebný ďalší výskum. Ako dodali: „Strava predstavuje iba jednu z možných príčin epidémie COVID-19 a jej význam je potrebné lepšie posúdiť.“

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Info.sk, TM, medrxiv.org, 7news.com.au
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Kedy je bolesť hlavy príznakom rakoviny mozgu? Toto si treba všímať

Kedy je bolesť hlavy príznakom rakoviny mozgu? Toto si treba všímať

DNES - 20:05Zdravie

Príznaky rakoviny mozgu sa rozvíjajú v závislosti od konkrétnej časti, ktorú tumor zasiahne. Na bolesť hlavy sa pacienti sťažujú často. Ako zistiť, či ide o rakovinu?

6 najväčších mýtov o trávení: Ako vznikajú vredy a aká je pravda o vláknine?

6 najväčších mýtov o trávení: Ako vznikajú vredy a aká je pravda o vláknine?

DNES - 19:37Zdravie

Zdravým trávením sa mnohí z nás začínajú zaoberať až vtedy, keď chcú schudnúť alebo sa dostavia ťažkosti. V týchto chvíľach nejeden z nás uverí polopravdám. Ozrejmíme vám niektoré z nich.

4 zásady, ako zabrániť vzniku astmatických záchvatov

4 zásady, ako zabrániť vzniku astmatických záchvatov

DNES - 18:28Zdravie

Pri astmatickom záchvate dochádza k opuchnutiu a zápalu dýchacích ciest, čo v mnohých prípadoch ohrozuje život. Prevezmite kontrolu nad svojím ochorením pomocou týchto tipov.

5 najčastejších príčin nafukovania

5 najčastejších príčin nafukovania

DNES - 8:26Zdravie

Nafukovanie je prirodzená súčasť života, ktorá však mnohým komplikuje život. Našťastie sa mu dá zabrániť vhodne zvolenou stravou.

Takto ovplyvňuje nepravidelný spánok váš tep

Takto ovplyvňuje nepravidelný spánok váš tep

VČERA - 8:10Zdravie

Ak nechodíte spať v pravidelnú dobu, môže to ovplyvniť srdcovú frekvenciu.