• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Utorok, 4.8.2020Meniny má Dominik(a)
21°Bratislava

Raši a Tomáš kritizujú vládny balíček, hovoria o marketingu a klamstve

  • 13:30 15.07.2020
  • Bratislava
Raši a Tomáš kritizujú vládny balíček, hovoria o marketingu a klamstve

Podľa Rašiho a Tomáša vláda spáchala kolosálny podvod v sociálnej oblasti.

Opoziční nezaradení poslanci Richard Raši, Erik Tomáš a Ján Ferenčák kritizujú sociálno-ekonomický balíček, ktorý vláda predstavila v stredu dopoludnia. Hovoria, že nejde o plnenie sľubov voličom, ale o klamstvo. "Vláda dnes zrušila trinásty dôchodok. Taká je pravda," vyhlásil na stredajšej tlačovej konferencii pred Národnou radou (NR) SR Tomáš. Raši dodal, že vláda oklamala ľudí aj pri doplatkoch za lieky. Tvrdí, že sa nezrušia a vládne opatrenia označil za marketingový ťah.

Vláda dnes predstavila balík sociálno-ekonomických opatrení a opäť to poňala ako marketingový ťah, ktorý v budúcnosti zrejme zaplní obsah vládnych novín,“ poznamenal Raši. Hovorí o klamstve a triku vlády. Tvrdí, že doplatky sa nezrušia, ale budú sa vracať len pri kúpe najlacnejšieho lieku s obsahom predpísanej účinnej látky. Dodal, že sa navyše zabudlo na matky samoživiteľky a rodiny s jedným rodičom, ktorí nepracujú a starajú sa o deti. Keby to vláda myslela úprimne, sľúbila by podľa neho jasné zrušenie doplatkov.

Argumentuje aj tým, že na celý balík predstavených opatrení sa vyčlenilo 500 miliónov eur, pričom väčšina ide na zvýšenie vianočného príspevku, daňové úľavy, mestskú hromadnú dopravu a podobne. Vysvetlil, že seniorov, detí do šesť rokov a ťažko postihnutých sú na Slovensku takmer dva milióny, čo by znamenalo, že len na toto by bolo potrebných asi 100 miliónov eur mesačne, teda viac ako miliarda ročne. „Ľudia budú platiť takmer rovnako ako doteraz,“ dodal.

Tomáš uviedol, že vláda spáchala kolosálny podvod v sociálnej oblasti. Pripomenul, že predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) a premiér Igor Matovič (OĽaNO) sľubovali, že nesiahnu na sociálne opatrenia chválené predchádzajúcou vládou a dnes niektoré rušia. Vyhlásil, že zrušili aj trináste dôchodky. Namieta i voči zrušeniu obedov zadarmo na školách. Uviedol, že ich zavedenie malo zabezpečiť deťom aspoň jednu teplú stravu denne bez ohľadu na rodinné zázemie. Nerozumie preto ich zrušeniu.

Podobne to vidí aj Ferenčák. Namieta, že zrušenie opatrenia, ktoré bolo finančne pokryté v rozpočte, nie je sociálnym opatrením. Pripomenul, že základným princípom obedov zadarmo bolo okrem iného prispieť k zdraviu detí. Poukázal aj na zvýšenie výdajov obedov. V súvislosti s návrhom na zavedenie bezplatnej hromadnej dopravy požiadal vládu, aby pri takýchto opatreniach komunikovala so samosprávami a brala ich ako partnerov.

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Info.sk, TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Na homeoffice nabehlo 91 % firiem regiónu strednej a východnej Európy

Na homeoffice nabehlo 91 % firiem regiónu strednej a východnej Európy

DNES - 9:35Ekonomické

Počas pandémie nového koronavírusu nabehlo na systém práce na diaľku zhruba 91 % nájomcov - firiem v regióne strednej a východnej Európy (CEE) vrátane Slovenska.

Väčšina turistov by radšej zrušila dovolenku, ako išla do karantény či na testy

Väčšina turistov by radšej zrušila dovolenku, ako išla do karantény či na testy

VČERA - 20:05Ekonomické

Minimálne polovica nemeckých, britských a francúzskych turistov by radšej zrušila dovolenku, ak by museli ísť po návrate do karantény, absolvovať test na nový koronavírus, prípadne počas pobytu nosiť vonku rúško.

EÚ je ochotná urobiť kompromis, aby zachránila stagnujúce rokovania s Britániou

EÚ je ochotná urobiť kompromis, aby zachránila stagnujúce rokovania s Britániou

VČERA - 19:39Ekonomické

EÚ je ochotná zmierniť požiadavku, aby sa Británia v budúcnosti riadila európskymi pravidlami o štátnej pomoci.

Čaputová podpísala zmeny v štátnom rozpočte na tento rok

Čaputová podpísala zmeny v štátnom rozpočte na tento rok

VČERA - 18:07Ekonomické

Štátny rozpočet na tento rok sa upraví. Prezidentka SR Zuzana Čaputová v pondelok podpísala novelu zákona so zmenami, ktoré prijal začiatkom júla parlament. O návrhu rozpočtu rokoval v skrátenom legislatívnom konaní.

Ľudia by mali byť obozretní pri inzerátoch rakúskej spoločnosti

Ľudia by mali byť obozretní pri inzerátoch rakúskej spoločnosti

VČERA - 17:29Ekonomické

O podozrivom konaní neexistujúcej spoločnosti informuje Ústredie práce.