• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Utorok, 4.8.2020Meniny má Dominik(a)
21°Bratislava

Pri Viedni našli zastreleného blogera

  • 8:07 06.07.2020
  • Moskva/Viedeň
Pri Viedni našli zastreleného blogera

Pri Viedni našli telo muža, ktorý v blogoch kritizoval čečenského lídra Kadyrova.

Rakúski vyšetrovatelia zisťujú okolnosti vraždy 43-ročného muža pôvodom z Čečenska, ku ktorej došlo neďaleko Viedne. Ako podozriví boli zadržaní dvaja ruskí občania, informovala v pondelok agentúra Interfax.

Telo zavraždeného so stopami strelných rán sa našlo v nedeľu pri meste Gerasdorf bei Wien.

Podľa správ miestnych médií obeť bola žiadateľom o politický azyl v Rakúsku. Rakúska polícia uviedla, že je príliš skoro hovoriť o motívoch vraždy.

Mnohí sledovatelia blogov zavraždeného na sociálnych sieťach však uviedli, že jeho smrť mohla byt „trestom za urážky a kritiku čečenského vedenia“ - bloger totiž na ich adresu často používal expresívne výrazy, čo je pre „čečenskú komunitu neprijateľné“.

Podľa spravodajského portálu Kavkazskij uzel a Kavkaz.Realii zavraždeným je bloger Mamichan (Anzor) Umarov, ktorý vo svojich článkoch kritizoval čečenského lídra Ramzana Kadyrova. Pod názvom „Anzor iz Veny“ mal aj vlastný kanál na sieti YouTube, ktorý mal 12.600 sledovateľov.

Rakúska polícia v kauze zadržala dvoch Rusov - prvého, 48-ročného, v sobotu v Linzi, druhého 37-ročného sa podarilo zadržať v nedeľu. Podľa zatiaľ nepotvrdených správ najmenej jeden zo zadržaných je tiež čečenskej národnosti.

Ako informoval Kavkazskij uzel, v utorok sa pred ruským veľvyslanectvom vo Viedni uskutoční zhromaždenie na protest „proti politickým vraždám“ kritikov Kadyrova a jeho režimu.

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Info.sk, TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
OSN: Zatvorenie škôl pre koronavírus môže vyústiť do

OSN: Zatvorenie škôl pre koronavírus môže vyústiť do "generačnej katastrofy"

DNES - 10:06Zahraničné

Generálny tajomník OSN António Guterres v utorok varoval pred "generačnou katastrofou," ktorej čelí celý svet pre uzatvorenie škôl v dôsledku koronavírusovej pandémie.

USA zaznamenali vyše 46.300 nových prípadov COVID-19

USA zaznamenali vyše 46.300 nových prípadov COVID-19

DNES - 8:49Zahraničné

Spojené štáty zaznamenali v pondelok 46.321 nových prípadov ochorenia COVID-19, vyplýva z údajov Univerzity Johnsa Hopkinsa.

Do Belgicka sa vracajú tisíce dovolenkárov z červených zón

Do Belgicka sa vracajú tisíce dovolenkárov z červených zón

DNES - 7:33Zahraničné

V posledných troch dňoch sa do Belgicka vrátili tisíce ľudí z krajín, v ktorých existujú takzvané červené zóny, čiže oblasti s vysokým výskytom nových prípadov ochorenia COVID-19.

Sýrsky chlapec po deviatich rokov bez domova spáchal samovraždu

Sýrsky chlapec po deviatich rokov bez domova spáchal samovraždu

DNES - 7:06Zahraničné

v minulom roku došlo v holandských utečeneckých centrách k 590 „samodeštruktívnym činom“