• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Streda, 12.8.2020Meniny má Darina
26°Bratislava

Mičovský: Prvých 100 dní nového vedenia MPRV SR musia zhodnotiť občania

  • 10:25 02.07.2020
  • Bratislava
Mičovský: Prvých 100 dní nového vedenia MPRV SR musia zhodnotiť občania

Prvých 100 dní podľa Mičovského už prinieslo aj riešenia, ktoré sa predchodcom nepodarili.

Prvých 100 dní nového vedenia Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR musia zhodnotiť občania. Uviedol to vo štvrtok na brífingu pri hodnotení svojho pôsobenia v čele agrorezortu Ján Mičovský (OĽaNO), za účasti štátneho tajomníka Martina Fecka (OĽaNO) a generálnej tajomníčky služobného úradu Vladimíry Fabriciusovej.

Neprislúcha mi, aby som hodnotil sám seba. Prvých sto dní mojej služby pre krajinu musia zhodnotiť občania. Získal som množstvo skvelých nápadov, ktoré sa už teraz usilujeme pretaviť do praxe. Zverenú dôveru sa snažím využiť naplno a spravím všetko pre to, aby za nami bolo vidieť výsledky. Výsledky, ktoré táto krajina potrebuje k tomu, aby sa tu žilo nám a našim deťom lepšie,“ priblížil Mičovský.

Pripomenul, že jeho nástup do funkcie sprevádzala neľahká situácia Slovenska v súvislosti s pandémiou ochorenia COVID-19 a rovnako veľa káuz a krívd, ktoré sa s agrorezortom spájajú.

Prvých 100 dní podľa Mičovského však už prinieslo aj riešenia, ktoré sa predchodcom nepodarili. Hneď v úvode nové vedenie agrorezortu zmiernilo krízu v sektore chovu oviec, výrazne sa zmenila komunikácia a spolupráca MPRV SR a envirorezortu, naštartovala sa príprava legislatívy v oblasti pozemkových úprav, chystá sa zmena v prístupoch k hospodáreniu v lesoch, zmeny v poľovníctve a šetrnejšie používanie pesticídov v poľnohospodárstve.

Hlavným cieľom MPRV SR podľa Mičovského je napĺňať programové vyhlásenie vlády. S tým súvisí digitalizácia Pôdohospodárskej platobnej agentúry (PPA), zvýšenie predajnosti slovenských produktov, potravinová sebestačnosť a nastavenie Spoločnej poľnohospodárskej politiky (CAP) EÚ.

„Veľkým problémom nášho rezortu je rozdrobenosť pozemkov a sťažený prístup začínajúcich farmárov k nim. Toto si vyžaduje legislatívne zmeny, ktoré už pripravujeme. Rovnako tak uskutočňujeme praktické kroky k tomu, aby pozemkové úpravy neboli len sceľovaním pozemkov, ale skutočnou tvorbou krajiny,“ podotkol Fecko.

Podľa Fabriciusovej sú prioritou MPRV SR objektívne, transparentné a profesionálne výberové konania. MPRV SR podľa nej bez problémov zverejňuje aj mená prihlásených uchádzačov. Členovia výberových komisií prechádzajú školením o Metodike vedenia výberových rozhovorov na pozície vrcholových manažérov. MPRV SR je tak podľa jej slov jedným z prvých rezortov, ktorý takúto metodiku zavádza do praxe.

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Info.sk, TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Operátor eviduje výpadok internetu na celom Slovensku

Operátor eviduje výpadok internetu na celom Slovensku

DNES - 10:17Ekonomické

Výpadok sa týka mobilného aj fixného internetu.

Ľupták: Čaká nás ešte kus roboty, takto moderná pošta nevyzerá

Ľupták: Čaká nás ešte kus roboty, takto moderná pošta nevyzerá

DNES - 8:20Ekonomické

Generálny riaditeľ Slovenskej pošty tvrdí, že sa treba zamerať napríklad na kuriérsku sieť, za kľúčovú považuje aj výmenu vozového parku.

Cigarety budú od februára 2021 drahšie a pod prísnejšou kontrolou

Cigarety budú od februára 2021 drahšie a pod prísnejšou kontrolou

VČERA - 15:04Ekonomické

Cigarety od februára 2021 zdražejú a budú pod prísnejšou kontrolou.

Francúzsky úrad pre dohľad CNIL začal predbežné vyšetrovanie TikToku

Francúzsky úrad pre dohľad CNIL začal predbežné vyšetrovanie TikToku

VČERA - 12:23Ekonomické

TikTok už preverujú aj príslušné úrady v USA, Európskej únii (EÚ) a Holandsku.

Viac ako pätina Slovákov nemá finančnú rezervu ani na jeden mesiac

Viac ako pätina Slovákov nemá finančnú rezervu ani na jeden mesiac

VČERA - 12:12Ekonomické

Pandémia mení zároveň aj správanie obyvateľov Slovenska.