• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Štvrtok, 6.8.2020Meniny má Jozefína
18°Bratislava

6 vecí, ktoré môžete očakávať, keď si začnete pravidelne naparovať tvár

  • 15:20 03.07.2020
  • Bratislava
6 vecí, ktoré môžete očakávať, keď si začnete pravidelne naparovať tvár

Týchto 6 výsledkov spozorujete na svojej tvári pri pravidelnom naparovaní.

Pre naše tváre je súčasnosť pomerne neprajná. Znečistenie ovzdušia v mnohých krajinách dosahuje katastrofické úrovne, slnko svieti čoraz silnejšie a spracované jedlá nám nedodávajú dostatok živín potrebných na obnovu a správny chod buniek pokožky.

Dnes je veľmi dôležité dbať o svoju pokožku viac ako inokedy, a preto sa mnohí z nás spoliehajú na krémy, séra a gély z drogérie. Veľa ľudí však zabudlo na naparovanie, ktoré sa dokáže postarať hneď o niekoľko problémov súvisiacich so zdravím pokožky.

1. Odstránenie špiny a nánosov z pórov

Upchaté póry vedú k vzniku čiernych a bielych bodiek a hnisavých vyrážok. Pri extrémnom upchaní môže dôjsť až k zápalom pokožky, ktoré po vyliečení zanechávajú nepekné jazvy. Veľa ľudí z tohto dôvodu používa píling, no na hĺbkové prečistenie pórov sa hodí aj naparovanie.

Voda, ktorá sa pri naparovaní vyparuje, uvoľňuje póry, vďaka čomu sa roztiahnu a vylúčia nahromadené nečistoty a maz. Nečistoty nepochádzajú len z kozmetiky, ktorú na tvár aplikujeme. Možno ich nájsť aj v ovzduší a sú tiež prirodzenou zložkou mazu, ktorý je potrebný pre zdravie pokožky. Jeho nahromadením však dochádza k upchatiu pórov, preto je aspoň raz za čas potrebná hĺbková očista.

2. Odstránenie baktérií a mŕtvych buniek spôsobujúcich akné

Pokožka je najväčší orgán tela, a tak, ako ďalšie orgány, aj ona sa neustále obnovuje a zbavuje starých a odumretých buniek. Tie sa potom hromadia na jej povrchu.

Hoci nejde o nebezpečný proces, hromadením týchto buniek dochádza k zamedzeniu prístupu pokožky ku kyslíku a koža sa tak stáva terčom ochorení. Aj s týmto problémom si poradí naparovanie, ktoré vás zbaví prebytočných nečistôt na povrchu pokožky.

3. Tvár sa konečne zhlboka nadýchne

Po naparovaní má každý z nás začervenanú pokožku, čo je celkom normálne. Svedčí to o tom, že vďaka vodnej pare sa roztiahnu cievy na tvári, a tá tak získa viac kyslíka.

Červenanie tváre po naparovaní nie je zdravé jedine vtedy, ak trpíte alergiami alebo rosaceou. V takom prípade sa naparovaniu celkom vyhnite, lebo by mohlo spôsobiť ďalšie podráždenie pokožky.

4. Spomalenie starnutia

Nik z nás netúži po vráskach a mnohé ženy aj muži, ktorí sa im chcú vyhnúť, siahajú po kolagénových prípravkoch, ktoré sú známe svojou účinnosťou proti nim. Ak nechcete investovať kopu peňazí do drahých kozmetických výrobkov, opäť vás zachráni naparovanie.

Ochrana pred vráskami pomocou naparovania súvisí so zvýšenou cirkuláciou krvi v pokožke tváre. Vďaka tomu sa posilňuje produkcia kolagénu a elastínu, čo dodáva pokožke elasticitu.

5. Prirodzené zvláčnenie pokožky

Keď sa pri naparovaní zbavíte mazu a nečistôt, telo na to reaguje zvýšenou produkciou telesných olejov, ktoré zvláčňujú pokožku a zlepšujú jej hydratáciu. Naparovanie okrem toho podporuje priepustnosť kože, takže sa do nej dostane viac vlahy z kozmetických prípravkov.

6. Lepšia absorpcia kozmetických prípravkov

Ak sa každý deň spoliehate na ochranné kozmetické prostriedky, naparovanie by pre vás malo byť samozrejmosťou. Okrem toho, že vás tak, ako píling, zbaví nečistôt, tiež podporí cirkuláciu krvi v pokožke. Všetky tieto faktory vplývajú na lepšie vstrebanie prípravkov do kože.

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Info.sk, DP, brightside.me
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Týchto 12 faktorov by dokázalo zabrániť takmer polovici prípadov demencie

Týchto 12 faktorov by dokázalo zabrániť takmer polovici prípadov demencie

VČERA - 19:39Zdravie

Najväčší svetoví odborníci na demenciu a Alzheimerovu chorobu sa zhodli na tom, že s prevenciou pred demenciou treba začať už v mladom veku. Rozhodujúcich je pritom týchto 12 faktorov.

Koronavírus môže zasiahnuť aj štítnu žľazu, toto si musíte všímať na krku

Koronavírus môže zasiahnuť aj štítnu žľazu, toto si musíte všímať na krku

20:48 04.08.2020Zdravie

Podľa lekárov by sme si pri ochorení COVID-19 mali všímať okrem hrdla aj krk.

Vedecky potvrdené: Tieto potraviny vás ochránia pred koronavírusom

Vedecky potvrdené: Tieto potraviny vás ochránia pred koronavírusom

19:27 03.08.2020Zdravie

Štúdia francúzskych výskumníkov potvrdila ochranné účinky potravín pred koronavírusom.

Najlepšie vitamíny a potraviny, ktoré vás ochránia pred koronavírusom. Dôležité sú dávky

Najlepšie vitamíny a potraviny, ktoré vás ochránia pred koronavírusom. Dôležité sú dávky

20:10 02.08.2020Zdravie

Tieto živiny sú pri správnom dávkovaní efektívne na prevenciu pred ochorením COVID-19.