• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Utorok, 4.8.2020Meniny má Dominik(a)
21°Bratislava

Gröhling odovzdal vysvedčenia v Nových Zámkoch, naznačil i digitálny príspevok

  • 13:34 30.06.2020
  • Bratislava/Nové Zámky
Gröhling odovzdal vysvedčenia v Nových Zámkoch, naznačil i digitálny príspevok

Školský rok 2019/2020 uzavrel minister školstva, vedy, výskumu a športu Branislav Gröhling (SaS) slávnostným odovzdávaním vysvedčení na troch základných školách v Nových Zámkoch.

Počas návštevy škôl minister komunikoval aj s učiteľmi a riaditeľmi. Šéf rezortu školstva skonštatoval, že si s učiteľmi vymieňali názory, ako prebiehalo dištančné vzdelávanie. Poukázal na to, že na viacerých školách nefunguje internetové pripojenie, a to sa budú snažiť do budúcna zmeniť. „Zvažujeme digitálny príspevok a budeme sa snažiť predpripraviť tento plán,“ poznamenal Gröhling.

V rámci digitálneho príspevku si rezort školstva podľa ministra uvedomuje, že nemôže dať školám len peniaze, aby si nakúpili notebooky, ale musím vyriešiť aj ich pripojenie na internet. „Za ostatné roky pripojenie nebolo správne. Musíme sa s tým nejako vyrovnať. Radšej by sme mali peniaze posielať školám, ktoré si vedia zabezpečiť internetové pripojenie v jednotlivých regiónoch, kde to nevie zabezpečiť štát,“ uviedol.

Šéf rezortu školstva uviedol, že bude komunikovať s bývalou ministerkou zdravotníctva Andreou Kalavskou a hlavným hygienikom SR Jánom Mikasom, aby v prípade druhej vlny epidémie koronavírusu mali na ministerstve pripravený plán. „V rámci druhej vlny nechceme školy zatvárať celoplošne. Chceme, aby to bolo na základe konzultácie s regionálnymi úradmi verejného zdravotníctva. Na všetko toto chceme byť pripravení a chceme to prezentovať na konci augusta,“ priblížil.

Minister sa s pedagógmi rozprával napríklad aj o otvorenom trhu s učebnicami či o školských kluboch detí. Poznamenal, že sa ho pýtali aj na zjednotenie financovania škôl.

Od stredy 1. júla sa pre takmer 454.175 žiakov základných a 196.443 žiakov stredných škôl začínajú letné prázdniny. Tie si užije aj 33.721 žiakov špeciálnych škôl. Utorkovým odovzdávaním vysvedčení sa oficiálne ukončil školský rok 2019/2020, ktorý v druhom polroku poznačila aj koronakríza.

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Info.sk, TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Festival Cinematik sa uskutoční v tradičnom termíne

Festival Cinematik sa uskutoční v tradičnom termíne

DNES - 9:49Domáce

Krajina tak celkovo doteraz eviduje 2368 pozitívne testovaných na ochorenie COVID-19.

Koronavírus na Slovensku: Pribudli nové prípady nákazy, najviac v Bratislave

Koronavírus na Slovensku: Pribudli nové prípady nákazy, najviac v Bratislave

DNES - 9:24Domáce

Na Slovensku pribudli nové prípady nákazy koronavírusom.

Maťašová: Dojčenie je pre dieťa nenahraditeľné, ovplyvňuje jeho zdravie

Maťašová: Dojčenie je pre dieťa nenahraditeľné, ovplyvňuje jeho zdravie

DNES - 8:42Domáce

Dojčenie je pre dieťa nenahraditeľné, poskytuje mu všetky potrebné látky pre optimálny rast, vývoj a ovplyvňuje jeho zdravie nielen v detstve, ale po celý život.

Rezník: Som za hybridný systém financovania RTVS

Rezník: Som za hybridný systém financovania RTVS

DNES - 8:04Domáce

Koncesionársky poplatok sa všeobecne považuje za najdemokratickejšie nastavený systém financovania verejnoprávnych médií, a to nielen na Slovensku, ale v celej Európskej vysielacej únii (EBU). Generálny riaditeľ Rozhlasu a televízie Slovensk

Pripomíname si Deň Matice slovenskej

Pripomíname si Deň Matice slovenskej

DNES - 7:30Domáce

Slovensko si každý rok 4. augusta pripomína Deň Matice slovenskej, zákonom Národnej rady Slovenskej republiky (NR SR) z októbra 1993 je pamätným dňom.