• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Štvrtok, 2.7.2020Meniny má Berta
29°Bratislava

Gröhling odovzdal vysvedčenia v Nových Zámkoch, naznačil i digitálny príspevok

  • 13:34 30.06.2020
  • Bratislava/Nové Zámky
Gröhling odovzdal vysvedčenia v Nových Zámkoch, naznačil i digitálny príspevok

Školský rok 2019/2020 uzavrel minister školstva, vedy, výskumu a športu Branislav Gröhling (SaS) slávnostným odovzdávaním vysvedčení na troch základných školách v Nových Zámkoch.

Počas návštevy škôl minister komunikoval aj s učiteľmi a riaditeľmi. Šéf rezortu školstva skonštatoval, že si s učiteľmi vymieňali názory, ako prebiehalo dištančné vzdelávanie. Poukázal na to, že na viacerých školách nefunguje internetové pripojenie, a to sa budú snažiť do budúcna zmeniť. „Zvažujeme digitálny príspevok a budeme sa snažiť predpripraviť tento plán,“ poznamenal Gröhling.

V rámci digitálneho príspevku si rezort školstva podľa ministra uvedomuje, že nemôže dať školám len peniaze, aby si nakúpili notebooky, ale musím vyriešiť aj ich pripojenie na internet. „Za ostatné roky pripojenie nebolo správne. Musíme sa s tým nejako vyrovnať. Radšej by sme mali peniaze posielať školám, ktoré si vedia zabezpečiť internetové pripojenie v jednotlivých regiónoch, kde to nevie zabezpečiť štát,“ uviedol.

Šéf rezortu školstva uviedol, že bude komunikovať s bývalou ministerkou zdravotníctva Andreou Kalavskou a hlavným hygienikom SR Jánom Mikasom, aby v prípade druhej vlny epidémie koronavírusu mali na ministerstve pripravený plán. „V rámci druhej vlny nechceme školy zatvárať celoplošne. Chceme, aby to bolo na základe konzultácie s regionálnymi úradmi verejného zdravotníctva. Na všetko toto chceme byť pripravení a chceme to prezentovať na konci augusta,“ priblížil.

Minister sa s pedagógmi rozprával napríklad aj o otvorenom trhu s učebnicami či o školských kluboch detí. Poznamenal, že sa ho pýtali aj na zjednotenie financovania škôl.

Od stredy 1. júla sa pre takmer 454.175 žiakov základných a 196.443 žiakov stredných škôl začínajú letné prázdniny. Tie si užije aj 33.721 žiakov špeciálnych škôl. Utorkovým odovzdávaním vysvedčení sa oficiálne ukončil školský rok 2019/2020, ktorý v druhom polroku poznačila aj koronakríza.

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Info.sk, TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Tragická nehoda na R1: Na mieste zasahujú všetky záchranné zložky

Tragická nehoda na R1: Na mieste zasahujú všetky záchranné zložky

DNES - 18:24Domáce

Dopravná nehoda osobného vozidla a dodávky si vyžiadala život jednej osoby, ďalšie dve osoby utrpeli zranenia rôzneho rozsahu.

Prezidentka Čaputová doteraz udelila milosť v šiestich prípadoch

Prezidentka Čaputová doteraz udelila milosť v šiestich prípadoch

DNES - 17:59Domáce

Počas prvého roka v úrade prišlo prezidentke SR Zuzane Čaputovej 1543 žiadostí o milosť, z toho sa ju rozhodla udeliť v šiestich prípadoch. Informovala o tom na sociálnej sieti.

Hygienici si

Hygienici si "posvietia" na zápas DAC - Slovan, hrozia sankcie i "spiatočka"

DNES - 17:45Domáce

Na duel DAC - Slovan si "posvietia" hygienici, hrozí sankcia.

Sklenkovi po policajtoch kládli otázky advokáti obvinených sudcov

Sklenkovi po policajtoch kládli otázky advokáti obvinených sudcov

DNES - 17:08Domáce

Pred vyšetrovateľmi Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) v Nitre pokračuje už druhý týždeň výsluch bývalého sudcu Vladimíra Sklenku.

Premiér: Zo zoznamu menej rizikových krajín vypadli Bulharsko a Čierna Hora

Premiér: Zo zoznamu menej rizikových krajín vypadli Bulharsko a Čierna Hora

DNES - 17:05Domáce

Zoznam menej rizikových krajín sa zúži o Bulharsko a Čiernu Horu.