• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Pondelok, 25.1.2021Meniny má Gejza
Bratislava

Pellegrini prezradil meno novej strany, začína zbierať podpisy

  • 11:33 29.06.2020
  • Bratislava
Pellegrini  prezradil meno novej strany, začína zbierať podpisy

Peter Pellegrini zakladá novú stranu. Známy je už aj jej názov.

Peter Pellegrini zakladá novú politickú stranu, volať sa bude Hlas - sociálna demokracia. Prípravný výbor strany už oznámil zber podpisov potrebných na jej registráciu Ministerstvu vnútra (MV) SR. Strana má podľa Pellegriniho slov ambíciu byť hlasom sociálnej demokracie, ktorá sa musí vrátiť k ľuďom a získať späť koaličný potenciál. Pellegrini o tom informoval na pondelkovej tlačovej konferencii.

„Strana, ktorú vám dnes predstavujeme, musí byť strana, v ktorej sa snúbi skúsenosť, odbornosť a profesionalita,“ skonštatoval Pellegrini s tým, že sa musí skĺbiť aj s mladíckou energiou. Zdôraznil, že je potrebné urobiť všetko pre to, aby sociálna demokracia opäť mala koaličný potenciál. V súvislosti so vznikom novej strany hovorí o medzníku v budovaní sociálnej demokracie.

Názov predstavil s tým, že subjekt má byť hlasom sociálne odkázaných, pracujúcich, ale aj hlasom korektnej opozície a regiónov. „Slovenskom v takejto dobe sa musí niesť hlas nádeje, hlas silnej sociálnej politiky, hlas odbornosti a profesionality,“ dodal s tým, že majú ambíciu byť tiež hlasom tých, na ktorých súčasná vláda zabudla. Zopakoval, že subjekt má stáť aj na protifašistickom pilieri.

Pellegrini predstavil aj ďalších 15 mladých tvárí, ktoré budú súčasťou jeho strany. „Títo mladí ľudia, ktorí dnes rozširujú naše rady, pochádzajú z celého Slovenska,“ poznamenal. Jeden zo zakladajúcich členov subjektu Michal Bartek apeloval na mladých ľudí, aby sa nebáli prihlásiť k sociálnej demokracii na Slovensku. Argumentuje tým, že budú obhajovať aj ich záujmy.

Nový projekt chce ísť podľa Pellegriniho slov pri svojom financovaní od začiatku transparentnou cestou. Odmieta, že by za stranou stál v pozadí niekto iný, ako oni sami. Financiami majú prispievať zakladatelia, verejnosť mienia o financovaní informovať. V súvislosti s kauzami Smeru-SD a „nálepkami“ niektorých členov nového subjektu podotkol, že voličov budú musieť presvedčiť svojou prácou.

Pellegrini zároveň poznamenal, že „k dnešnému dňu budú mať všetci členovia vysporiadané svoje členstvo v strane Smer-SD“. Dodal, že na júlovej schôdzi parlamentu by mali vyriešiť aj pozície v poslaneckom klube. Deklaroval, že v septembri je pripravený ponúknuť aj pozíciu podpredsedu Národnej rady (NR) SR.

Na otázky o rokovaniach s inými stranami a hnutiami odpovedal, že budú mať záujem diskutovať aj s mimoparlamentnými subjektmi, ale až po zaregistrovaní strany Hlas. „Minimálne o jednej sa šepká. Určite si budeme vedieť aj s Tomášom Druckerom (Dobrá voľba - pozn. TASR) sadnúť za jeden stôl a hľadať možnosti spolupráce,“ povedal Pellegrini.

Na registráciu strany je potrebných aspoň 10.000 vyzbieraných podpisov. Strana ich musí odovzdať ministerstvu a požiadať o registráciu. Ak splní všetky zákonné podmienky, ministerstvo ju zaregistruje.

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Info.sk, TASR, Video: facebook.com/pellegrini.peter
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Úrad verejného zdravotníctva varuje pred nebezpečnou vlasovou kozmetikou

Úrad verejného zdravotníctva varuje pred nebezpečnou vlasovou kozmetikou

DNES - 16:24Domáce

Úrad verejného zdravotníctva SR upozorňuje na nebezpečné prípravky vlasovej kozmetiky.

ÚMS žiada Matoviča, aby urýchlene zvolal konzílium odborníkov

ÚMS žiada Matoviča, aby urýchlene zvolal konzílium odborníkov

DNES - 15:21Domáce

Únia miest Slovenska žiada o zvolanie konzília, ktoré rozhodne o ďalšom postupe pri testovaní.

Via Iuris a iniciatíva Dajme deťom hlas pripravujú podanie na Generálnu prokuratúru

Via Iuris a iniciatíva Dajme deťom hlas pripravujú podanie na Generálnu prokuratúru

DNES - 14:45Domáce

Iniciatíva Dajme deťom hlas a Via Iuris pripravujú podnet na Generálnu prokuratúru (GP) SR.

SHMÚ varuje pred povodňami z topiaceho sa snehu a dažďa

SHMÚ varuje pred povodňami z topiaceho sa snehu a dažďa

DNES - 14:40Domáce

Na juhovýchodnom okraji SR platia výstrahy pred povodňami.

Horský priechod Dargov je sprejazdnený aj pre nákladné vozidlá

Horský priechod Dargov je sprejazdnený aj pre nákladné vozidlá

DNES - 14:31Domáce

Horský priechod Dargov je sprejazdnený aj pre nákladné motorové vozidlá.