• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Streda, 15.7.2020Meniny má Henrich
26°Bratislava

Toto sú chyby, ktoré robíte pri príprave pečených zemiakov. Jamie Oliver radí, ako na to

  • 9:53 30.05.2020
  • Londýn
Toto sú chyby, ktoré robíte pri príprave pečených zemiakov. Jamie Oliver radí, ako na to

Jamie Oliver priniesol návod na prípravu perfektných pečených zemiakov.

Pečené zemiaky sú perfektnou prílohou ku väčšine jedál. Nie každému sa však podaria a často trpia tým, že sú príliš vláčne, alebo sú príliš prepečené.

Šéfkuchár Jamie Oliver sa vo videu podelil o recept na dokonalé pečené zemiaky. Tu sú časté chyby, ktorých sa mnohí pri ich príprave dopúšťajú.

Predvarenie zemiakov nemá trvať dlho

Ak nechcete, aby sa vám zemiaky rozpadali, mali by ste ich variť menej ako 15 minút. Ako radí Jamie Oliver: „Vždy ich varím asi 10 minút v osolenej vriacej vode.“

Zemiaky po uvarení treba premiešať

Na to, aby ste mali na zemiakoch chrumkavú kôrku, by ste mali zemiaky po uvarení scediť a trochu ich pretriasť, aby nemali úplne hladké okraje.

Pozor na dostatok tuku

Na to, aby ste mali zlatisté zemiaky z rúry, musíte na pekáč pridať dostatok tuku, napríklad v podobe extra panenského olivového oleja. Ide o najzdravšiu možnosť, na ktorej zemiaky môžete pripraviť a dodá im zlatistú chrumkavú textúru.

Jamie odporúča aj maslo, s ktorým budú mať zemiaky silnejšiu a chrumkavejšiu kôrku. Najsilnejšiu vrstvu chrumkavosti podľa neho dosiahnete s husacou masťou.

Nedostatok miesta pre zemiaky

Zemiaky by ste mali rozložiť na plech či pekáč tak, aby mali dostatok miesta. Nemali by tvoriť viac vrstiev, aby sa navzájom nepopučili. Jamie uviedol: „Kľúčom je, že ich vždy poukladajte v jednej vrstve v pekáči a dobre ich pokoreňte a posoľte.“

Trik s pučidlom na zemiaky

Jamie zemiaky pečie 30 minút pri 190 ° C do zlatista. Potom ich vytiahne a jemne pritlačí pučidlom na zemiaky, aby zlepšil ich textúru. „Chcem tak zväčšiť plochu zemiakov na dne plechu. Hovorím vám, vyskúšajte to a nebudete ľutovať," hovorí Jamie Oliver.

Dôležité sú bylinky v správny čas

Na pridanie arómy poslúžia bylinky a korenie, no dôležité je načasovanie. Je dobré ich pridať v strede pečenia. Jamie vysvetlil:

„Spolu s maximálnym faktorom chrumkavosti chcete maximálnu chuť. Bylinky pridávam teraz, pretože som zistil, že ak ich dáte na začiatok, síce máte dobrú chuť, ale bylinky sčernajú a nie je príjemné ich jesť."

V strede procesu pečenia dodáte zemiakom lepšiu vôňu byliniek. Šéfkuchár odporúča používať cesnak, rozmarín, tymián alebo bobkové listy pre zaujímavejšiu chuť. Potom zemiaky vráťte naspať do rúry na 25-30 minút. Ak budete sledovať tieto kroky, podľa Jamieho z rúry vytiahnete najlepšie pečené zemiaky na svete.

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Info.sk, TM, Video: YouTube.com/Jamie Oliver
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Video: Zbraň na verejnosti za bieleho dňa – hádku v Prievidzi musela ukončiť polícia

Video: Zbraň na verejnosti za bieleho dňa – hádku v Prievidzi musela ukončiť polícia

DNES - 14:49Zaujímavosti

Prievidžanov vystrašila hádka na ulici. Jeden z mužov na druhého po celý čas mieril zbraňou. Záležitosť musela preveriť polícia.

Video: Reportérka musela zakryť to, čo sa dialo za ňou

Video: Reportérka musela zakryť to, čo sa dialo za ňou

VČERA - 21:21Zaujímavosti

Reportérka na pláži musela svojím telom zakryť šokujúcu scénku, ktorá sa odohrala za jej chrbtom.

Video: Turisti by pre fotky aj zabíjali. Dieťa zhodili z útesu a držali ho len za ruky

Video: Turisti by pre fotky aj zabíjali. Dieťa zhodili z útesu a držali ho len za ruky

VČERA - 20:47Zaujímavosti

"Diablova cesta" je lákadlom pre mnohých turistov, ktorí túžia po dokonalých záberoch. Rodina s malým chlapcom to ale pri prehliadke miesta prehnala.

Video: Trump sa vozil na golfovom vozíku, pomocník z neho takmer vypadol

Video: Trump sa vozil na golfovom vozíku, pomocník z neho takmer vypadol

21:54 13.07.2020Zaujímavosti

Americký prezident sa nechal počuť, že golf vie hrať bleskovo rýchlo. Spomaliť zrejme nestíha ani pri šoférovaní vozíka, na čo doplatil jeho pomocník.

Video: Ako zviazať cesnak do strapcov

Video: Ako zviazať cesnak do strapcov

20:44 12.07.2020Zaujímavosti

Ak si doma vypestovaný cesnak túžite zviazať do strapcov, aké ste videli na domácich trhoviskách, toto video vás to naučí.