• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Piatok, 5.6.2020Meniny má Laura
15°Bratislava

Problémy so sústredením? Stačí len jedna porcia tohto jedla na to, aby ste si ich všimli

  • 21:54 18.05.2020
  • Columbus
Problémy so sústredením? Stačí len jedna porcia tohto jedla na to, aby ste si ich všimli

Najväčšie problémy s koncentráciou hrozia ľuďom, ktorí prechádzajú psychicky náročným obdobím. Ktoré jedlá ich spôsobujú?

Neschopnosť sústrediť sa na prácu, knihu či povinnosti bežného života často pramení z nedostatku vitamínov, nových podnetov, z vyhorenia alebo psychickej nepohody. Za roztržitosť je ale neraz zodpovedná aj strava, ktorú jeme.

Len jedno jedlo bohaté na nasýtené tuky môže podľa Štátnej univerzity v Ohiu vyvolať problémy so sústredením. Hovoríme teda napríklad o pizzi, hranolčekoch, burgri alebo iných dominantách fastfoodových reťazcov.

Testovanie pozornosti podstúpilo 51 žien, ktoré predtým zjedli rovnaké jedlo s jediným rozdielom – jedno obsahovalo vysoké množstvo nasýtených tukov, a druhé bolo pripravené pomocou slnečnicového oleja, teda toho zdravšieho.

Ako už zrejme tušíte, výkon žien, ktoré skonzumovali jedlo s vysokým obsahom nasýtených tukov, bol horší v porovnaní s druhou skupinou. Vedci z tohto zistenia vyvodili záver, že nasýtené tuky priamo ovplyvňujú výkonnosť a sústredenie.

Na koncentráciu tiež vplýva takzvaný syndróm presakujúceho čreva, pri ktorom črevné baktérie prenikajú do krvného obehu. Práve ľuďom s touto poruchou sa na testovaní darilo najhoršie.

Podľa vedúcej autorky štúdie Annelise Madisonovej je výskum z Ohia jedinečný v tom, že v porovnaní s predošlými štúdiami poukazuje na značné zmeny v pozornosti, ktoré nastávajú len po jednom jedle. Je dôležité pripomenúť, že tuky pre nás nie sú škodlivé – treba si však vyberať tie zdravšie.

„Keďže obidve jedlá obsahovali vysoké množstvo tukov, vplyv nasýtených tukov na pozornosť by bol ešte badateľnejší, ak by sme ich porovnali s jedlom s nízkym obsahom tukov,“ hovorí Madisonová.

V následnej štúdii, ktorá bola publikovaná na stránkach American Journal of Clinical Nutrition, sa Štátna univerzita v Ohiu zamerala na ženy, ktoré sa vyliečili z rakoviny.

Aj v tomto prípade u respondetiek hodnotili pozornosť po tom, ako skonzumovali jedlá s vysokým obsahom tuku. Okrem toho u nich kontrolovali zápalové zmeny a prípadnú slabosť. Ženám podávali vajcia, sušienky, morčaciu šunku a omáčku, ktoré boli pripravené použitím nasýteného oleja alebo slnečnicového oleja. Obidve jedlá pritom dosahovali hodnotu 930 kalórií.

Niekoľko hodín po skonzumovaní jedla ženy absolvovali test pozornosti, ktorý vykonali aj pred jedlom. O niekoľko týždňov sa vrátili do laboratória, kde sa pokus opakoval, ale s druhým jedlom. Ženám tiež zobrali vzorky krvi, ktoré testovali na prítomnosť toxínu spôsobujúceho syndróm presakujúceho čreva endotoxémie.

Po skonzumovaní jedla s vysokým obsahom nasýtených tukov ženy skórovali v teste pozornosti priemerne o 11 percent horšie ako vtedy, keď zjedli jedlo pripravené pomocou zdravších tukov. Najhoršie opäť dopadli tie, u ktorých zaznamenali príznaky syndrómu presakujúceho čreva.

Podľa Madisonovej ide o jeden z mnohých dôkazov toho, že jedlo a zdravie čriev má vplyv na to, čo sa deje v celom tele. Jedlá, ktoré vedú k vyšším hladinám zápalu, by mohli okrem čriev ochromiť aj funkciu mozgu.

Máte problém sústrediť sa? Tento test odhalí ADHD v dospelosti

Najväčšia hrozba otupenia pozornosti hrozí ľuďom, ktorí prechádzajú stresujúcim alebo psychicky náročným obdobím. „Vieme, že keď sme nervózni, väčšina z nás skôr siahne po vysoko nasýtenom jedle ako po brokolici,“ hovorí profesorka Janice Keicold-Glaserová zo Štátnej univerzity v Ohiu.

„Z ďalšieho výskumu vieme, že depresia a úzkosť vie tiež narušiť koncentráciu a pozornosť. Ak tieto dva faktory pridáme k vysoko tučným jedlám, reálny dopad na život môže byť ešte výraznejší,“ dodala Keicold-Glaserová.

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Info.sk, DP, news.osu.edu, sciencedaily.com, metro.co.uk
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Tento spôsob dochádzania do práce sa spája s najvyšším rizikom rakoviny

Tento spôsob dochádzania do práce sa spája s najvyšším rizikom rakoviny

VČERA - 20:55Zdravie

Celkovo zvýšenému riziku predčasného úmrtia čelia ľudia, ktorí do práce dochádzajú týmto spôsobom.

Táto skupina žien je 4-krát náchylnejšia na vznik lupusu

Táto skupina žien je 4-krát náchylnejšia na vznik lupusu

21:29 03.06.2020Zdravie

Ženy, ktoré sa v živote stretnú s týmto nepríjemným zážitkom, by na sebe mali dôslednejšie pozorovať prípadné príznaky lupusu.

Experti varujú: Krajiny, ktoré nezasiahla pandémia, to budú mať v druhej vlne horšie

Experti varujú: Krajiny, ktoré nezasiahla pandémia, to budú mať v druhej vlne horšie

20:14 03.06.2020Zdravie

Podľa šéfa Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) pre Európu Hansa Klugeho nás môže na jeseň zasiahnuť druhá fatálnejšia vlna koronavírusu.

Tieto raňajkové jedlá dokážu oslabiť vašu pozornosť

Tieto raňajkové jedlá dokážu oslabiť vašu pozornosť

20:40 02.06.2020Zdravie

Po zjedení takýchto jedál je pozornosť človeka oslabená ešte niekoľko ďalších hodín. Pred prácou si ich preto radšej nedávajte.

6 bežne sa vyskytujúcich halucinácií a dôvody, prečo vznikajú

6 bežne sa vyskytujúcich halucinácií a dôvody, prečo vznikajú

18:15 02.06.2020Zdravie

Halucinácie sa vždy nespájajú len so psychickým ochorením alebo požitím návykových látok. Niektoré z nich môžu byť aj príjemné. Prečo však vznikajú?