• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Sobota, 6.6.2020Meniny má Norbert
18°Bratislava

Na Slovensku pribudlo 47 nakazených na koronavírus

  • 12:43 07.04.2020
  • Bratislava
Na Slovensku pribudlo 47 nakazených na koronavírus

Dokopy bolo testovaných 1448 ľudí.

Počas pondelka (6. 4.) pribudlo na Slovensku 47 nových prípadov nákazy novým koronavírusom, pričom v laboratóriách otestovali 1448 vzoriek. Z tohto počtu sa malo 24 pacientov nachádzať v karanténnej stanici. V utorok o tom informoval predseda vlády SR Igor Matovič (OĽaNO).

Je to dôkazom toho, že rozhodnutie dávať ľudí, ktorí idú aj individuálnou dopravou do karantény a následne ich testovať, je veľmi dôležité, lebo títo ľudia, 24 pacientov pozitívne testovaných, by sa dnes po Slovensku slobodne pohybovali,“ dodal Matovič, pričom Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR neskôr uviedlo, že celkovo sa nachádza v karanténnom centre 22 pacientov.

Celkový počet pozitívnych vzoriek na Slovensku je 581. Ako doplnilo Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR, počet testov s negatívnym výsledkom tak na Slovensku dosiahol 17.058.

Aktuálne je podľa štatistík Národného centra zdravotníckych informácií (NCZI) hospitalizovaných 176 pacientov, z toho u 79 bol nový koronavírus potvrdený, v 97 prípadoch sa čaká na výsledok testov. Z ochorenia sa podarilo vyliečiť osem ľudí, dvaja pacienti ochoreniu COVID-19 podľahli.

Najviac prípadov výskytu je v Bratislavskom kraji, a to 169. Nasledujú Prešovský kraj s 81 prípadmi, Žilinský kraj so 76 prípadmi, Trenčiansky kraj so 66 prípadmi, Trnavský kraj s 51 prípadmi, Košický kraj s 51 prípadmi, Banskobystrický kraj so 48 prípadmi a Nitriansky kraj s 39 pozitívnymi prípadmi. Z celkového počtu pozitívnych prípadov ochorenia je 319 mužov a 262 žien.

Najviac pozitívnych osôb je vo vekovej kategórii od 30 do 44 rokov, konkrétne ide o 181 osôb. Nasledujú ľudia od 15 do 29 rokov, ktorých je celkovo 168. Vo vekovej kategórii od 45 do 59 rokov je to 123 osôb a vo vekovej kategórii nad 60 rokov je pozitívnych 71 osôb. Najmenej je detí do 14 rokov, celkovo 35. Najviac občanov s pozitívnym výsledkom nad 65 rokov je v okrese Bratislava, ide o deväť mužov a deväť žien, na celom Slovensku v tomto veku je 38 osôb.

V slovenských nemocniciach je podľa údajov NCZI na pľúcnej ventilácii aktuálne šesť pacientov, na jednotke intenzívnej starostlivosti traja pacienti.

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Info.sk, TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
NAKA našla v jednej z košických budov rádioaktívny materiál

NAKA našla v jednej z košických budov rádioaktívny materiál

DNES - 18:35Domáce

Materiál vykazujúci malé množstvo rádioaktivity našli v sobotu popoludní príslušníci Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) Prezídia Policajného zboru (PPZ) v Košiciach počas vykonávania procesných úkonov.

SHMÚ: Na celom Slovensku hrozia v nedeľu búrky s krúpami

SHMÚ: Na celom Slovensku hrozia v nedeľu búrky s krúpami

DNES - 16:20Domáce

Po slnečnej sobote príde daždivá nedeľa (7. 6.). Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) varuje pred zvýšenou pravdepodobnosťou búrok, ktoré môžu sprevádzať krúpy i nárazový vietor.

Žilinská univerzita v Žiline patrí medzi tri najlepšie univerzity na Slovensku

Žilinská univerzita v Žiline patrí medzi tri najlepšie univerzity na Slovensku

DNES - 14:52Domáce

Žilinská univerzita v Žiline (UNIZA) je na treťom mieste v Scimago Institutions Rankings (SIR).

Na stavbe D4/R7 sa prevrátilo nákladné vozidlo, šofér utrpel zranenia

Na stavbe D4/R7 sa prevrátilo nákladné vozidlo, šofér utrpel zranenia

DNES - 14:42Domáce

Na stavbe bratislavského obchvatu sa prevrátilo nákladné vozidlo.

FOTO: Pri zrážke auta a dvoch motocyklov zahynuli dve osoby

FOTO: Pri zrážke auta a dvoch motocyklov zahynuli dve osoby

DNES - 14:32Domáce

Hasiči zo Zvolena zasahujú pri tragickej dopravnej nehode, ku ktorej došlo v Lieskovci pri Zvolene na štátnej ceste I/16.