• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Nedeľa, 28.11.2021Meniny má Henrieta
Bratislava

Ako riešiť škody na majetku, ktoré spôsobila víchrica

  • 9:00 23.03.2020
  • Bratislava
Ako riešiť škody na majetku, ktoré spôsobila víchrica

Víchrice sa v tomto ročnom období vyskytujú na našom území pomerne často. Veterné počasie so sebou prináša veľa nástrah aj pre náš majetok.

Škody na domoch, bytoch, prístavbách a tiež automobiloch, ktoré spôsobila víchrica, nie sú ničím výnimočným. Často ide o škody za stovky, niekedy až za tisíce eur. Dobrou správou je, že proti takýmto škodám môžete svoj dom či byt poistiť, a tiež aj svoje auto.

Poistenie majetku chráni aj pred živlami

Poškodené strechy, brány, garáže, rozbité okná či odtrhnuté plechy, to všetko je len zlomok poškodení, ktoré na vašom majetku môže zanechať víchrica. Takáto škoda vás však nemusí stáť ani cent, a to v prípade, ak máte svoj majetok poistený. Poistenie nehnuteľnosti chráni váš dom alebo byt aj pred prírodnými živlami, ako je víchrica, povodeň, záplava, pád stromov a mnohé ďalšie riziká. Keď už vonku zúri nepriaznivé počasie, máte málo možností, ako svoju nehnuteľnosť chrániť. Poškodenie pritom často spôsobia aj odletené konáre alebo vyvalené stromy, nad ktorými nemáte kontrolu. Preto najlepšou istotou, akú v takomto prípade môžete mať, je poistenie majetku. V rámci neho si môžete uzatvoriť aj pripoistenie zodpovednosti a vtedy budete krytý aj v situácii, keď niekomu inému spôsobíte škodu vy. Pri nepriaznivom počasí môže ísť napríklad o strom vo vašej záhrade, ktorý poškodí časť susedovho pozemku.

Havarijné poistenie ako záchrana pre vaše auto

Nie každý má možnosť zaparkovať svoje vozidlo v garáži a chrániť ho tak pred nepriazňou počasia. Známe sú aj prípady, keď počas víchrice poškodil odletený plech alebo konár idúce auto. Panikáriť však nemusíte, pretože aj pred takým nebezpečenstvom, akým je víchrica, môžete vaše vozidlo spoľahlivo ochrániť. Reč je o havarijnom poistení, ktoré vo väčšine poisťovní obsahuje riziko živel už v základnom balíku. Hlavu v smútku nemusíte mať ani v prípade, ak vlastníte staršie auto, ktoré si nechcete havarijne poistiť. V rámci vášho povinného zmluvného poistenia si môžete uzatvoriť pripoistenie živlu. Poistnú ochranu pred prírodnými živlami by ste v žiadnom prípade nemali zanedbať, bez ohľadu na to, či máte nové alebo staršie auto. Nevyspytateľné počasie môže na vašom automobile spôsobiť škody za stovky eur. S kvalitným poistením sa takýmto neželaným výdavkom hravo vyhnete.

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Info.sk/PR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
LOVESTREAM FESTIVAL dnes spúšťa predaj na svoj nedeľný program s RED HOT CHILI PEPPERS

LOVESTREAM FESTIVAL dnes spúšťa predaj na svoj nedeľný program s RED HOT CHILI PEPPERS

16:55 15.11.2021Tlačové správy

Nový mestský typ hudobného festivalu prinesie na druhý júnový víkend do Bratislavy tri dni skvelej hudobnej nádielky priamo na futbalovom štadióne Tehelné pole v Bratislave.

Najlepšie pleťové masky pre všetky príležitosti

Najlepšie pleťové masky pre všetky príležitosti

6:01 30.10.2021Tlačové správy

Kozmetické masky sú známe už od starovekého Egypta. Kleopatra, aby jej tvár získala sviežosť zachovala si mladosť a zlepšila tón, pravidelne používala masky zo zlata, medu, oslieho mlieka, kaolínu, aloe a liečivého bahna

Inovatívne riešenia v skladoch pre rok 2021

Inovatívne riešenia v skladoch pre rok 2021

20:30 28.10.2021Tlačové správy

Technológie hýbu svetom, o tom niet pochýb. Inovácie zavádzajú do svojho podnikania rôzne spoločnosti, a inak tomu nie je ani v logistickom priemysle.

Počas Halloweenskeho výpredaja Godeal24 upgradujte na Windows 11 lacno!

Počas Halloweenskeho výpredaja Godeal24 upgradujte na Windows 11 lacno!

0:02 26.10.2021Tlačové správy

Windows 11 je tu iba niekoľko dní a pokiaľ ste ho ešte nevyskúšali, teraz máte jedinečnú príležitosť.

Windows 11 dorazil: Takto ho môžete získať už za 7,35 €

Windows 11 dorazil: Takto ho môžete získať už za 7,35 €

0:08 13.10.2021Tlačové správy

Operačný systém Windows 11 bol spustený minulý týždeň a niektorí používatelia môžu bezplatne aktualizovať svoj operačný systém z Windows 10 na nový operačný systém.