• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Pondelok, 30.3.2020Meniny má Vieroslava
Bratislava

VIDEO: Ženu zo zajatia vyslobodili až kukláči

  • 13:53 22.02.2020
  • Trebišov
VIDEO: Ženu zo zajatia vyslobodili až kukláči

Rušný podvečer zažili včera obyvatelia jednej z trebišovských ulíc.

Po tom, čo pracovníci RZP v jednom z bytov v Trebišove boli privolaní matkou podozrivého za účelom jeho ošetrenia, posúdenia jeho zdravotného stavu a usúdili, že je potrebný jeho prevoz do nemocnice, 25-ročný syn ju fyzicky v byte napadol.

Keďže muž nožom ohrozoval aj tam prítomných záchranárov, tí okamžite zalarmovali policajtov a z obavy o život vyšli z bytu von. To muž využil a uzamkol vchodové dvere. Matku nechcel z bytu pustiť a vo vnútri ju rukami sotil tak, že poškodená žena spadla na zem, zranenia však neutrpela. Po chvíli sa žene podarilo presunúť do jednej z izieb, muž však držal kľučku na dverách, aby z nej nemohla vyjsť. Potom vošiel do izby k nej, dvere zabarikádoval skrinkou a po tom, čo zistil, že žene sa podarilo telefonicky kontaktovať políciu, jej mobilný telefón zobral a zamknutý s ňou zostal v izbe.

Policajti sa s touto osobou snažili cez dvere komunikovať, muž však na ich slová ani výzvy, aby dvere otvoril a upustil od svojho konania, nereagoval a odmlčal sa.

kuklači v Trebišova

DRÁMA V TREBIŠOVE: ZASAHOVALI KUKLÁČI Pracovníci RZP včera vyrazili na bežný výjazd k 25-ročnému pacientovi z Trebišova. Počas ošetrovania sa situácia náhle zdramatizovala, keď syn matku fyzicky napadol a nožom ohrozoval aj záchranárov. Tí zalarmovali policajtov a vyšli z bytu von. To muž využil a uzamkol vchodové dvere. Policajti sa s osobou snažili cez dvere komunikovať, muž však na ich slová ani výzvy, aby dvere otvoril a upustil od svojho konania, nereagoval a odmlčal sa. Vzhľadom na vyhrotenú situáciu bolo rozhodnuté, že zakročia kukláči. Po násilnom otvorení dverí muža spacifikovali a obmedzili na osobnej slobode.

Posted by Polícia SR - Košický kraj on Saturday, February 22, 2020

Vzhľadom na vyhrotenú situáciu a skutočnosť, že žena môže byť zranená a konanie muža môže byť pre ňu, ako aj pre neho samotného, nebezpečné, bolo rozhodnuté o vykonaní služobného zákroku pohotovostného policajného útvaru Košice s cieľom zabrániť ďalšiemu konaniu podozrivého muža. Počas celej doby sa policajný vyjednávač snažil s mužom komunikovať, ten však odmietal spolupracovať, a aj napriek opakovaným výzvam, aby dvere otvoril, s upozornením na možnosť použitia donucovacích prostriedkov, muž nereagoval. „Kukláči“ preto do bytu násilne vnikli, obe osoby našli, muža spacifikovali a obmedzili na osobnej slobode. Nože, ktorými muž ohrozoval záchranárov, policajti zaistili a zaslali na kriminalisticko-expertízne skúmanie.

Po vykonaní potrebných procesných úkonov bol 25-ročný Dominik vzhľadom na jeho zdravotný stav hospitalizovaný na jednom z oddelení trebišovskej nemocnice, kde je doposiaľ strážený políciou.

Vec prevzal vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Trebišove, ktorý v tejto súvislosti začal trestné stíhanie pre zločin obmedzovania osobnej slobody. Vo veci bude ďalej vykonávať potrebné procesné úkony, zhromažďovať a vyhodnocovať všetky potrebné dôkazové materiály.

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Info.sk, MINV, Lenka Ivanová
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Ako rozoznať nový koronavírus od alergie

Ako rozoznať nový koronavírus od alergie

DNES - 9:10Domáce

Alergiu si netreba zamieňať s novým koronavírusom.

Na niektorých hraničných priechodoch sa vytvárajú kolóny

Na niektorých hraničných priechodoch sa vytvárajú kolóny

DNES - 8:56Domáce

Vodiči kamiónov hlásia z niektorých hraničných priechodov kolóny.

Veľká noc bude slávená bez účasti veriacich, rozhodli o tom biskupi

Veľká noc bude slávená bez účasti veriacich, rozhodli o tom biskupi

DNES - 8:24Domáce

Veľká noc bude tento rok slávená bez účasti veriacich.

SHMÚ upozorňuje na silný vietor, v týchto krajoch bude snežiť

SHMÚ upozorňuje na silný vietor, v týchto krajoch bude snežiť

DNES - 7:51Domáce

Meteorológovia očakávajú výskyt sneženia, pri ktorom spadne okolo desať centimetrov nového snehu.

Štát povolil od pondelka otvorenie ďalších prevádzok, avšak za prísnych podmienok

Štát povolil od pondelka otvorenie ďalších prevádzok, avšak za prísnych podmienok

DNES - 6:48Domáce

Štát povolil od pondelka otvoriť na Slovensku ďalšie prevádzky. Sú medzi nimi napríklad očné optiky, stanice technickej a emisnej kontroly (STK a EK), záhradkárstva či stavebniny.