• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Sobota, 29.2.2020Meniny má Radomír
Bratislava

Lubyová sa neobáva o svoje budúce uplatnenie

  • 11:29 14.02.2020
  • Bratislava
Lubyová sa neobáva o svoje budúce uplatnenie

V prípade, že by Lubyová vo voľbách neuspela, situáciu bude riešiť až potom, uviedla to v rozhovore pre TASR.

O svoje budúce uplatnenie po blížiacich sa parlamentných voľbách sa ministerka školstva, vedy, výskumu a športu Martina Lubyová (SNS) neobáva.

Ja som sa istú časť svojho života zaoberala vedou. Dosť dlho som však robila aj aplikovanejšie veci, napríklad manažment. V rámci OSN som pôsobila desať rokov, kde som bola odborníčkou aj riaditeľkou úradu pre desať krajín a venovala som sa odbornej činnosti vrátane prednášania na školách a pôsobenia v medzinárodných organizáciách,“ uviedla Lubyová. Zároveň si myslí, že spektrum povolaní, ktoré vystriedala počas svojej zhruba 30-ročnej pracovnej kariéry predtým, ako prišla do funkcie ministerky, jej dáva dostatočnú bázu na to, aby sa mohla vrátiť k predchádzajúcim aktivitám. „Neobávam sa o svoje budúce uplatnenie,“ povedala s tým, že chce veci na ministerstve školstva dotiahnuť do konca.

Lubyová tvrdí, že pokiaľ ide o funkciu ministerky školstva, človek sa časom poučí, že to nie je o jednej funkcii a jednej strane, ale je to aj o celom zložení vlády a o nastavení koalície. „Určite by som si nevedela predstaviť pôsobenie v nejakej striktne pravicovo-reštriktívnej zostave, kde by sa nedarilo zvyšovať sociálne výdavky alebo by sa dali zvyšovať výdavky len na tom, že by sa masovo prepúšťalo,“ poznamenala Lubyová. Pripustila, že sa veľmi ťažko presadzuje politika z pozície menšej strany.

Šéfka rezortu školstva vstúpila do SNS v novembri 2019. „Do strany SNS som vstúpila ako výraz uznania a dobrej spolupráce, ktorú sme za tie roky mali, a tej politickej podpory, ktorú som dostala bez ohľadu na to, že som nebola členkou strany,“ povedala s tým, že vstup do strany nepodmienila žiadnou konkrétnou funkciou ani miestom na kandidátke. „Som radová členka. To, či sa predo mnou nejaká politická budúcnosť ukáže, je v rukách voličov,“ uzavrela Lubyová.

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Info.sk, TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Pred 100 rokmi získali československé ženy volebné právo

Pred 100 rokmi získali československé ženy volebné právo

DNES - 11:29Domáce

V sobotu uplynulo 100 rokov od získania volebného práva pre československé ženy.

Prvovoliči informácie o stranách a hnutiach hľadali najmä na internete

Prvovoliči informácie o stranách a hnutiach hľadali najmä na internete

DNES - 10:15Domáce

Možnosť prvýkrát pristúpiť k volebným urnám má v sobotu počas parlamentných volieb podľa odhadu zo Štatistického úradu SR približne 41.000 mladých ľudí.

 Kone pomáhajú zdravotne znevýhodneným deťom, tie sa učia o ne starať

Kone pomáhajú zdravotne znevýhodneným deťom, tie sa učia o ne starať

DNES - 8:48Domáce

Terapeuti a dobrovoľníci v hipoterapeutickom centre Hipony vo Štvrtku na Ostrove využívajú terapiu s koňom, aby pomohli deťom so zdravotným znevýhodnením začleniť sa do rovesníckej skupiny.

Pred otvorením volebnej miestnosti zomrela členka komisie

Pred otvorením volebnej miestnosti zomrela členka komisie

DNES - 8:41Domáce

Krátko pred otvorením volebnej miestnosti v okrsku číslo 10 vo Veľkom Krtíši umrela členka volebnej komisie.

Aj v slovenských väzniciach sa začalo voliť

Aj v slovenských väzniciach sa začalo voliť

DNES - 8:17Domáce

V 18. slovenských ústavoch na výkon trestu odňatia slobody a v ústavoch na výkon väzby a aj vo väzenskej nemocnici v Trenčíne začali v sobotu väzni voliť.