• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Nedeľa, 20.9.2020Meniny má Ľuboslav(a)
12°Bratislava

Elton John zverejnil videoklip k novej skladbe

  • 14:43 22.08.2013
  • BRATISLAVA
Elton John zverejnil videoklip k novej skladbe

Britský spevák Elton John zverejnil videoklip ku skladbe Home Again, ktorá je prvou ukážkou z pripravovaného albumu The Diving Board.

Video sa začína záberom na sediaceho šedivého muža. Ten sa vydá na cestu domov a čím viac sa k nemu blíži, tým je mladší.

Samotná štúdiovka The Diving Board by mala vyjsť 16. septembra a malo by byť na nej 15 skladieb. Dostupná bude aj deluxe verzia, ktorá bude obsahovať až 19 piesní, bonusové DVD a knihu.

"Musím sa vrátiť späť k mojím starým veciam, aby som mohol zase napredovať. Je nová doba a ja chcem zase začať nahrávať nové skladby. Nezaujíma ma minulosť, ale chcem vedieť, či sa môžem zlepšiť," povedal prednedávnom o pripravovanom albume John.

Elton John, vlastným menom Reginald Kenneth Dwight, počas svojej viac ako štyridsaťročnej kariéry na celom svete predal vyše 200 miliónov kópií nahrávok.

Je tak jedným z najúspešnejších hudobníkov všetkých čias. Okrem množstva iných ocenení získal aj šesť Grammy, štyri Brit Awards, Oscara, Zlatý glóbus a divadelnú cenu Tony. V roku 1994 ho uviedli do Rock'n'rollovej siene slávy a v septembri by sa mal stať prvým, komu udelia cenu Brits Icon pre umelcov s jedinečným vplyvom na britskú kultúru.

Medzi jeho najväčšie hity patria skladby ako Candle In The Wind, Your Song, Rocket Man, Crocodile Rock, Saturday Night's Alright For Fighting, cover Lucy In The Sky With Diamonds, Don't Go Breaking My Heart (feat. Kiki Dee), Sorry Seems To Be The Hardest Word, I Guess That's Why They Call It The Blues, I´m Still Standing, Don't Let The Sun Go Down On Me (feat. George Michael), Sacrifice, Circle Of Life, Can You Feel The Love Tonight, Are You Ready For Love alebo Nikita.

Johnovým partnerom je od roku 1993 o 15 rokov mladší David Furnish, zosobášili sa v roku 2005. Dvojica spolu vychováva dvoch synov, ktorých priviedla na svet náhradná matka. Spevákovi len pred nedávnom museli operovať zapálený apendix, pre ktorý musel prerušiť svoje európske turné.

Informácie pochádzajú z webstránky www.digitalspy.co.uk a archívu agentúry SITA.
Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: WEBNOVINY
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Herečka Divadla Andreja Bagara Eva Pavlíková oslavuje okrúhle narodeniny

Herečka Divadla Andreja Bagara Eva Pavlíková oslavuje okrúhle narodeniny

7:23 17.09.2020Kultúra

Členka nitrianskeho hereckého súboru Divadla Andreja Bagara (DAB) Eva Pavlíková sa vo štvrtok 17. septembra dožíva 60 rokov.

Najstarší člen spievajúcej rodiny Babjakovcov Martin oslavuje okrúhle narodeniny

Najstarší člen spievajúcej rodiny Babjakovcov Martin oslavuje okrúhle narodeniny

6:29 15.09.2020Kultúra

Operný spevák Martin Babjak pochádza z rodiny, ktorá by sa v rámci Slovenska mohla zaradiť k unikátom. Ide totiž o kompletne spievajúcu rodinu.

 Zlatého leva získala americká snímka Nomadland

Zlatého leva získala americká snímka Nomadland

20:56 12.09.2020Kultúra

Zlatého leva, hlavnú cenu 77. ročníka medzinárodného filmového festivalu v Benátkach, získala v sobotu americká dráma s názvom "Nomadland".

Zomrela herečka známa zo seriálu Hra o tróny

Zomrela herečka známa zo seriálu Hra o tróny

19:23 10.09.2020Kultúra

Vo veku 82 rokov zomrela britská herečka Diana Riggová.

Britský oscarový herec Colin Firth má 60 rokov

Britský oscarový herec Colin Firth má 60 rokov

7:11 10.09.2020Kultúra

Colin Firth, držiteľ Oscara, Zlatého glóbusu či ceny BAFTA, bude mať vo štvrtok 10. septembra 60 rokov.